TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z nazwami partycji...

Problem z nazwami partycji...
« dnia: 07 Sierpień 2009, 21:55:21 »
Witam.
Mam pewien problem. Mam dwa dyski fizyczne podzielone na partycje. W oknie Mój Komputer pierwszy dysk ma etykiety takie jak nadałem, natomiast drugi zamiast etykiet nadanych przeze mnie są nazwy "Dysk lokalny". Mimo iż w Narzędziach administracyjnych widnieją normalne nazwy.



Problem był w BECIE, RC i teraz ku mojemu zdziwieniu w RTM.
Mieliście taki problem?
Jak temu zaradzić?
Pozdrawiam.

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Problem z nazwami partycji...
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sierpień 2009, 22:00:57 »
W Moj Komputer kliknac prawym na partycje i wpisac nazwe.

Odp: Problem z nazwami partycji...
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Sierpień 2009, 22:32:37 »
Pierwsze co zrobiłem to właśnie to. Niestety bez rezultatów. Nazwa zmieniła się w narzędziach administracyjnych ale w Mój komputer nadal to samo :(

Odp: Problem z nazwami partycji...
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Sierpień 2009, 22:44:47 »
Pierwsze co zrobiłem to właśnie to. Niestety bez rezultatów. Nazwa zmieniła się w narzędziach administracyjnych ale w Mój komputer nadal to samo :(
To moze sprobuj zmienic w menedzerze litere dysku na inna,a potem wejdz w komputer i sprobuj nadac nazwe ???.Szczerze mowiac nie wiem w czym tkwi tu problem.U mnie nie ma problemu ze zmiana nazw dysku,z tym ze nigdy nie korzystalem ze z disk management do zmiany nazw a z prawokliku w komputer

Odp: Problem z nazwami partycji...
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Sierpień 2009, 12:21:11 »
Mam to samo :( Walczę dalej. Aha na 99% jest to spowodowane tym, że jest to partycja pozostała po Windows XP. Przynajmniej u mnie. U kumpla było tak samo i pomogło formatowanie partycji. Niestety ja na coś takiego nie mogę sobie pozwolić :(

Odp: Problem z nazwami partycji...
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Sierpień 2009, 15:45:18 »
Raczej tak. Pierwszy dysk formatowałem przed instalką Win7 natomiast ten drugi pamięta XP. I to z nim mam problem. Co by trzeba było zrobic. Przezucic dane na pierwszy dysk usunąć partycje i postawic z powrotem partycje. Dziś wieczorem to zrobię i napiszę czy pomogło...