TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

S.T.A.L.K.E.R. - temat ogólny

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
S.T.A.L.K.E.R. - temat ogólny
« dnia: 07 Sierpień 2009, 20:08:58 »
Czyli wszystko co związane z grą S.T.A.L.K.E.R.
  • Shadow of Chernobyl
  • Clear Sky
  • Call of Pripat

Jakiś czas temu SoC był dostepny za darmowy na gametap.com w formie promocji.
Już niedługo pojawi się Zew Prypeci choć w Polsce nie jest jeszcze do końca pewne czy to CD-Projekt będzie go dystrybuować.
Piszcie o wrażeniach z gry, o modach z nią związanych itd.

Ja niestety muszę stwierdzić kilka złych rzeczy związanych NAJPRAWDOPODOBNIEJ Z Windows 7... (niezależnie od buildu)

Przy lokacji Agroprom blisko instytutu badawczego Agroprom gra zaczyna się niemiłosiernie wieszać albo wręcz wywala z krytycznym błędem do pulpitu. Pokaz slajdów albo fatal error.

Prawdopodobnie gra nie znosi nowego systemu także jeżeli chodzi o modyfikacje. Kombinowałem na różne sposoby, począwszy od patchy, poprzez zmiany mody, kończąc zmianą buldu windowsa. Chciałem uruchomić mod Oblivion Lost (przywracający stary klimat gry z trailerów z początku tego stulecia jeszcze) I jak wszystkim śmiga pięknie tak mnie wywalało przy każdej okazji i bez okazji. Nie wytrzymałem w Agropromie gdzie był pokaz slajdów (sądziłem że to wina moda) a żołnierze wyrastali z podziemi.

Usunąłem spolszczenie do moda i gra wywalała jakieś 40% mniej... W Agropromie ciągle to samo, to zacząłem od nowa ale na mniejszych modach. Gra się wieszała co chwila. No to stwierdziłem że dobra - obejdę się smakiem i wywalę mody odpowiedzialne za spanie, pojazdy, mutanty i zostawie sobie tylko DOSŁOWNIE 3 wpisy o maksymalnym ciężarze przedmiotów w plecaku (50kg to troszkę mało). Niestety i z tym modem gra w losowych momentach się wieszała, nie zdążyłem nawet z Kordonu wyjść.

I tak oto gram na czystym Stalkerze + najnowsza łatka do SP (1.0005) i chyba przestałem bo chociaż gra nie sypie się, działa płynnie i w ogóle to w Instytucie pokazuje, że jednak Windows 7 się gryzie... (grę przeszedłem wcześniej bez żadnych patchy, średnio stabilnie na Viście)

Uprzedzam od razu - próbowałem kompatybilności wstecznej. Żadna nic nie daje a pogarsza tylko sprawę. Mianowicie wtedy lokacje i savy nie ładują się minuty a 15 minut.

Już mi się nie chce kombinować, mam dość tak naprawdę i chyba przygotuję sobie jakiś mniejszy dysk z Windows XP specjalnie pod STALKERA.

Rany, czy ktoś miał podobnie jak ja?

Macie jeszcze garść screenów z Call od Pripat :)

Jeszcze gorzej miałem z Clear Sky (który działał dobrze). Z modem Old Good Stalker Mod wysypywała się co trzeci head-shot lub w losowych momentach. Denerwująca sprawa, odpuściłem niemalże od razu.














Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: S.T.A.L.K.E.R. - temat ogólny
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Sierpień 2009, 21:28:58 »
screenów ciąg dalszy:






Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline qwer

  • ***
  • 104
Odp: S.T.A.L.K.E.R. - temat ogólny
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Sierpień 2009, 11:07:21 »
to wylacz oswietlenie dynamiczne i zmniejsz jakosc grafiki w tym miejscu skoro ci zcina i wywala do windy... mi all stalkerki choidza miodnie
Chcesz kupic kompa/ lapka?? ZGLOS SIE

GG:2889405 Tlen:meserak@o2.pl

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: S.T.A.L.K.E.R. - temat ogólny
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Sierpień 2009, 19:04:17 »
Słuchaj, jak grałem wcześniej na viście bodaj to działało bardzo dobrze na każdej konfiguracji, czy to dynamiczne czy statyczne.
Na 7 działało tak samo tylko w kilku momentach (agroprom, stantia) przywieszało ale to widać było ewidentnie że to nie kwestia grafiki.

Natomiast zarówno SoC jak i CS po dowolnym modzie (mały dotyczący udźwigu jak i wielki taki jak Oblivion Lost) działał bardzo niestabilnie, wręcz nie da się przyjemnie grać lub w ogóle się nie da i tak jak wspomniałem, nie ważne są żadne ustawienia w obu wypadkach.

Kolejny Screen z CoP :)

Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX