TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Wielkość partycji dla windows 7

Odp: Wielkość partycji dla windows 7
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Sierpień 2009, 23:08:56 »
Ja lubię mieć dużo miejsca, 30 GB też wystarczy, o ile nie będziemy instalowali wszystkiego (np. gier) na partycji systemowej.

Odp: Wielkość partycji dla windows 7
« Odpowiedź #16 dnia: 07 Sierpień 2009, 20:07:25 »
Bawienie się w 10000 partycji jest fajne, i praktykowałem to za czasów xp gdzie to główna partycja miała u mnie 2.5gb a reszta na milionie innych. Jaki efekt ? Cholernie duzo roboty w utrzymaniu - jednak ja to lubie, oraz dodakowo porządek , zwartość, wiemy co mamy, mniejsza fragmentacje i szybkość większa. Jeśli chodzi o Viste i 7  - nie polecam na małych dyskach. O ile moje 110gb starczało na xp to na viste i 7 już nie jesli chodzi o zabawe , nie mówiąc już o magazynowaniu danych czy instalacji wszystkiego na raz zeby nie doinstalowywać później ... Przy mojej partycji wszystko mam na jednej i zajmuje mi system i najważniejsze pakiety ok 60gb. Zaczne bawić się w partycjonowanie hardcorowe jak to kiedyś robiłem, niedługo jak kupie dysk 500gb to wtedy się zabawimy. Puki co polecam te 50gb jednak - nie każy zużyje tyle co ja, więc pewnie będzie miał te 30gb zajęte, jednak zawsze warto mieć margines - zwłaszcza jak ktoś jest początkujący i czasami brak miejca wywołuje dla niego niezrozumiałe błędy. Chyba ze ktoś wie co robi to polecam zabawe z minumum i optymalizacją miejsca zeby przy jak najmiejszych zasobach działał system najbardziej optymalnie jak przy xp 2.5gb i działałem tak przez rok. Xp dało się na 1.5gb, jednak wtedy za dużo było problemów jednak, a miałem wtedy szkołe i nie chciałem sie bawić ( oooo troche czasu mineło tak teraz patrze ...kurde starzeje się ... )

Odp: Wielkość partycji dla windows 7
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Sierpień 2009, 20:13:21 »
u mnie 2 x 320 gb zrobilem w raidzie z czego 80 na system wlasnie przydzielilem a d to z tego raidu wlasnie 500gb, 1tb to oddzielny ale i tez szybki dysk.
polecam raid kazdemu kto wie o co biga a i temu co nie wie tlumacze ze to dobre rozwiazanie jest....

Offline KilKr

  • ****
  • 274
Odp: Wielkość partycji dla windows 7
« Odpowiedź #18 dnia: 07 Sierpień 2009, 20:17:43 »
U mnie 2 Samsungi HD103UJ 1TB w RAID0 podzielone na partycje: 100GB, 163GB, 800GB, 800GB. System jest na tej najmniejszej 100GB.