TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Jak zmienić domyślny folder dla instalacji?

Jak zmienić domyślny folder dla instalacji?
« dnia: 03 Sierpień 2009, 20:33:52 »
Witam. Posiadam system Windows 7 RC. Jak ustawić żeby podczas instalacji gier lub programów 32 bitowych jako domyślny folder ustawiał się Program Files A NIE Program Files (x86)? A już w ogóle najlepiej by było gdyby można było ustawić ścieżkę z partycją? Dobrze wyjaśniłem? Można takie coś zrobić?

Odp: Jak zmienić domyślny folder dla instalacji?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sierpień 2009, 20:56:42 »
Uruchom edytor rejestru(Windows+R, wpisz regedit).

Przejdź do klucza:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion

Klucze otwierasz tak samo jak foldery.

W prawej części okna odszukaj wartość "ProgramFilesDir", kliknij na nią prawym przyciskiem myszy, z menu kontekstowego wybierz Modyfikuj i w polu Dane Wartości wpisz folder docelowy.

Jeśli nie chcesz się męczyć powiedz jaki folder chcesz ustawić to przygotuję Ci odpowiedni plik który uruchomisz.

Odp: Jak zmienić domyślny folder dla instalacji?
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpień 2009, 21:01:31 »
D:/Program Files

Byłbym wdzięczny.  ;)


Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Jak zmienić domyślny folder dla instalacji?
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpień 2009, 21:03:09 »
Nie radzę w 64 bitowym Windows zmieniać ścieżki "Program Files (x86)" na "Program Files" w rejestrze ;)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: Jak zmienić domyślny folder dla instalacji?
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Sierpień 2009, 21:06:22 »
Dlaczego?

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Jak zmienić domyślny folder dla instalacji?
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Sierpień 2009, 21:09:01 »
Bo te 2 foldery zawierają 2 rodzaje programów (x32 i x64) popatrz do nich. Np. Sidebar się w każdym znajduje ;)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: Jak zmienić domyślny folder dla instalacji?
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Sierpień 2009, 21:21:31 »

Odp: Jak zmienić domyślny folder dla instalacji?
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Sierpień 2009, 23:01:25 »
spoko scooby ale chodzi mu o aby po instalacji zrobic inna sciezke nizeli pf(x86) do instalacji gier czy innych pierdow. mi osobiscie zbedna ta opcja ale wielu nobkom sie moze przydac... scooby, modelujesz cos w 3d? bo ja na lw9.0 stanalem i z braku czasu nic juz nie dzialam... pozdrawiam

Odp: Jak zmienić domyślny folder dla instalacji?
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Sierpień 2009, 14:19:01 »
Niestety nie o to mi chodziło. Nie chcę przenosić programów tylko chcę żeby podczas instalacji w instalatorze automatycznie pojawiała się ścieżka D:/Program Files a nie C:/Program Files (x86).

Odp: Jak zmienić domyślny folder dla instalacji?
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Sierpień 2009, 14:39:27 »
o tym wlasnie rozmawiamy tutaj, zastosuj te zmiany do rejestru a powiunno byc ok

Odp: Jak zmienić domyślny folder dla instalacji?
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Sierpień 2009, 20:15:58 »
Niestety u mnie to nie działa.