TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Różnice w win 7

Offline Lalik

Różnice w win 7
« dnia: 30 Październik 2009, 10:44:34 »
Witam serdecznie !!!!
To moj pierwszy watek na tym forum chociaz czytam was juz od dłuzszego czasu .....
Mam kilka spostrzezen odnosnie win 7 i chciałabym sie nimi podzielic .... dodam ze jestem typowym laikiem jesli chodzi o komputery ...wiec jesli czegos nie rozumiem ... prosze sie za bardzo nie smiac;)....

Otorz na win 7 siedze juz jakies poł roku .... wyprobowałam kilka wesji ... i ciagle szukam ten najnowszej .... chociazby dlatego zeby sprawdzic .... czym sie roznią ....
Piszecie na forum ze rtmy z sierpnia niczym sie nie roznią z tymi z połek sklepowych ....ktorych w sieci notabena nie ma nawet jak ktos pisze ze to obraz 1:1 ze sklepu ... to okazuje sie ze to rtm ... a sprawdziłam juz chyba 5 takich ... wiec pomyslałam ze pewnie macie racje ....
ale przedwczoraj natknełam sie na wersje win 7 ult N ktora była z wrzesnia tego roku ... i po odpalebniu i zainstalowaniu tego obrazu niezle sie zdziwiłam .... po pierwsze
zainstalowała mi sterowniki wszystkie łacznie z poczerwienią i myszka do ktorych rtm mi sterownikow nigdy nie pobierał niezaleznie od tego jaka była wersja win 7 ....
a po drugie i chyba to mnie najbardziej zdziwiło pamieciozernosc tego wina na starcie była o prawie 200mb mniejsza ... dodam ze to wersja 64bitow ult ..... ta sama wersja rtmu z sierpnia .... na gołym postawionym systemi łykała około 750mb ramu .... natomiast ta N która jest z wrzesnia około 550mb ramu ... przy załadowaniu tych samych aplikacji ...analogicznie 750mb ramu dla n i 1100 dla win7 ulitimate 64bity wersja  rtm zreszta z waszego bloga dodam tylko ze zostałabym na wersji N bo chodziła naprawde fajnie ... wydawało mi sie nawet ze szybciej od rtmu ... tyle tylko ze ta wesja jest okrojona  z MP i zaczął sie problem z plikami WMV i nawet po zainstalowaniu najnowszych driverow nei dało sie tego odpalic ...wiec sie poddałam .... uzywam tych plikow w DreamScene .. wiec wrociłam do wersji rtm :( teoretycznie myslac sam MP nie połyka 200mb ramu .... choc moze sie myle ....
i teraz mam pytanie do tych ktorzy maja win7 ze sklepu ... i zauwazyli jakies zmiany ... tz mniej ramu ... instalacja sterownikow ... itp ...
slynny wybor przegladarek ??? z gory dziekuje za odpowiedzi ... pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 31 Październik 2009, 12:32:48 wysłana przez sCooBy^ »

Offline topiq

Odp: Roznice w win 7
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Październik 2009, 11:16:45 »
Witaj!
Mam sklepową wersję W7HP BOX x64. Kilka spostrzeżeń po instalacji.
1. Żadnych sterowników mi nie pobrało, ale... w sumie komplet sterów miałem już przygotowany i odrazu zacząłem instalować z dysku, więc nie sprawdzałem czy się ściągną same. Jedyny sprzęt to Labtec Webcam Pro, którego W7 nie rozpoznało i musiałem się posiłkować sterami do Vista x64.
2. Zużycia RAM nie sprawdzałem, bo mam 4 GB więc... niechaj bierze ile mu tam trzeba.
3. Słynny wybór przeglądarek, heh  ;D, u mnie normalnie odpaliłem IE8 i wczytała się strona msn czy jakaś tam microsoftowa, natychmiast zmieniłem na google ;) Nic mi do wyboru nie wyskoczyło  :-\
4. Uwagi z użytowania, póki co wszystko śmiga bezproblemowo, szybko, aktywacja on-line w 4 sek., narzędzie łatwego transferu z W7 RC działa średnio i nie mogłem wszystkiego przenieść, na szczęście zrobiłem sobie kopię większości folderów z C:
Do środy używałem RC więc dopiero 2 dni na RTM, aktualizacji ściągnęło się w cholere, ale większość do Office 2007.
Jestem pozytywnie zaskoczony ilością sterówników pod x64, jedynie Labtec mnie rozczarował, bo jego drivery są z 2007...  :-\
Teraz tylko czekam na jak najwięcej aplikacji w wersjach x64.
Ile mi spożywa RAMu napiszę jak wrócę do domu.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 30 Październik 2009, 11:28:10 wysłana przez topiq »

Offline Lalik

Odp: Roznice w win 7
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Październik 2009, 11:39:54 »
Dziekuje za szybka odpowiedz ...
odnosnie steronikow własnie ta wersja N zmnie zaskoczyla .... niczego nie musialam instalowac .... wszytskie drivery sobie sam pieknie zainstalowal .... dodam ze ilosc driverow sie nie zminiła wiec zainstalował wszytko .... pod rtm 64 tez mam problem ze sterownikami musze doinstalowywac recznie ... malo tego na sterch audio z visty nie ma glosu ... laduje jakies  standartowe wtedy wszystko dziala natomiast wersja n instaluje sama orginalne jakies IDT o ile dobrze pamietam ... a na podczerwien musze doinstalowyc sery z xp ... bo vistowskie tez nie działaja .... podoibnie z kilkoma innymi ...np myszka bezprzewodową ... juz pomyslalam ze moze to ze tamta wersja dopasowała wszytkie sterowniki dlatego zuzycie ramu jest mniejsze .... ja tez mam ramu 4gb .... wiec w 200 w ta czy wta nie robi mi roznicy ... chodzi o sam fakt ... skoro to ten sam system to czemu sa roznice ... :) jeszce raz dzieki za odpowiedz