TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Błąd w NVCPL.DLL o co chodzi?

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Błąd w NVCPL.DLL o co chodzi?
« dnia: 02 Sierpień 2009, 18:51:08 »

Ostatnio (po jakiś aktualizacjach) system uruchamia się jakąś minutę (wcześniej max 15s), potem pluje komunikatem, który powtarza się także po zalogowaniu (screen).

Czy ktoś mógłby mi podesłać wadliwy plik (Windows Vista Home Premium 32bit PL SP1) lub wytłumaczyć jak naprawić problem?
Czy to jest coś poważnego?

Odp: Błąd w NVCPL.DLL o co chodzi?
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Sierpień 2009, 19:55:13 »
Masz grafę Nvidia?Jesli tak to przeinstaluj na nowo panel kontrolny do grafy badz uruchom msconfig potem uruchamianie i odznacz:NvCplDaemon = RUNDLL32.EXE c:\windows\SYSTEM\NvCpl.dll,NvStartup

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Błąd w NVCPL.DLL o co chodzi?
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpień 2009, 11:31:37 »
wyłączyłem go w msconfig, nie pojawia się po uruchomieniu, ale nadal wyskakuje po logowaniu, czy dobrze cię zrozumiałem wystarczy przeinstalować sterownik na nowo (GeForce 8800 GTS)?

Odp: Błąd w NVCPL.DLL o co chodzi?
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpień 2009, 11:43:26 »
Nie wiem czy to pomoze.Trzeba sprobowac ;).Odinstaluj stery grafiki lacznie z oprogramowaniem.Najlepiej skorzystaj z jakiegos programu ktory po dezinstalacji czysci syf z rejestru i bledne wpisy oczysc rejestr.Sciagnij jeszcze raz najnoowsze stery o ile wiem z 21 lipca i zainstaluj ponownie

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Błąd w NVCPL.DLL o co chodzi?
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Sierpień 2009, 12:45:48 »
dzięki, przeinstalowałem i pomogło ;D