TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Radeon x1600, Windows 7 i sterowniki

Radeon x1600, Windows 7 i sterowniki
« dnia: 29 Lipiec 2009, 19:38:38 »
Od dłuższego czasu poszukuje sterownikow do Radeona x1600 pod siódemkę. Te od Visty nie działają, w ogóle się nie instalują. ATI/AMD oficjalnie potwierdzilo koniec wsparcia dla starszych kart graficznych tego producenta (w tym x1600). Ostatnie sterowniki które obsługują x1600 to Catalyst 9.3 (najnowsze to 9.7), lecz nie są one pisane pod 7. Wszytskie wyższe wersje obsługują jedynie karty z rodziny HD, ale za to są obsługiwane przez Win7.
Tak więc moje pytanie jest następujące: czy istnieje możliwość instalacji sterownikow pod moją kartę? Mogą byc modyfikowane, chodzi mi o jakie kolwiek gdyż podstawowe WDDMy od M$ w grach sprawują się co najmniej średnio.
Pozdrawiam.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Radeon x1600, Windows 7 i sterowniki
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Lipiec 2009, 19:40:34 »
Podaj model laptopa.

dawidengler

Odp: Radeon x1600, Windows 7 i sterowniki
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Lipiec 2009, 19:46:36 »
jeśli masz płytkę instalacyjna ze sterownikiem dołączona do karty graficznej to zainstaluj te sterowniki w trybie zgodności z Windows Vista.mi się zainstalowały poprawnie

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Radeon x1600, Windows 7 i sterowniki
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Lipiec 2009, 19:49:04 »

1. Pobierz sterowniki ze strony producenta od Visty.
2. Wypakuj je na dysk.
3. Wejdź do menadżera urządzeń i znajdź urządzenie.
4. Kliknij ppm na te urządzenie i wybierz aktualizację sterowników.
5. Wybierz opcję wyboru sterowników z dysku lokalnego.
6. Wskaż katalog w którym ma szukać sterowników.
7. Powinno znaleźć sterowniki w katalogu do którego wypakowałeś sterowniki pobrane ze strony producenta.

Odp: Radeon x1600, Windows 7 i sterowniki
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Lipiec 2009, 20:02:53 »
michau, po pierwsze, to nie jest mobility radeon x1600, gdyby byl, to nie bylo by problemu bo znalazlem na to lekarstwo, to normalny piec
Twój sposób zaraz "lookne"
dzieki za szybkie odpowiedzi

@EDIT:

to otrzymuje to zastosowaniu się do rady michau'a

@EDIT2
natomiast po uruchomieniu instalatora w trybie zgodności z Vistą, instalacja kończy się niepowodzeniem.
raport:
[strona nie jest już dostępna]
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2023, 17:09:41 wysłana przez Mirahz »

dawidengler

Odp: Radeon x1600, Windows 7 i sterowniki
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Lipiec 2009, 20:11:13 »
jako dowód że sterownik działa załączam screen Panelu Sterowania Catalyst Control Center


Odp: Radeon x1600, Windows 7 i sterowniki
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Lipiec 2009, 20:29:39 »
Połączenie obu metod dało efekt. Uruchomiłem instalator w trybie zgodności z Win XP SP2 gdyż przy trybie zgodności z Vistą tylko  krzaczył. I o dziwo instalacja przebiegła bez przeszkód. Zainstalowałem sam driver, bez Catalyst Control Center a i tak wszytsko pięknie działa, a wydajność (jęsli przy takiej karcie można uzywać tego określenia :P ) wzrosła.
Nie wiem dlaczego tylko sterowniki z plyty (8.5) chciały współpracować. Tym bardziej wydaje mi się to dziwne gdyż nie były one nawet pisane pod Vistę, a co dopiero na 7. Tak czy siak, wszystko działa tak jak powinno, WDDMy poszłyyyy w nie pamiec.
Dziekuje za pomoc
Pozdrawiam

EDIT:

Aaaa jednak nic nie jest tak proste i przejrzyste na jakie wygląda. Po kolejnym restarcie (dla pewności) po bootscreenie ukazał sie bluescreen ze zrzutem pamięci.
Po zrzuceniu pamięci, ponowny reboot, teraz system proponuje mi uruchomienie automatycznego odzyskiwania systemu, zgadzam sie, system "mówi" do mnie po angielsku w środowisku do złudzenia przepominajym WinPE z Visty (być może to był WinPE, nie jestem pewien gdyż po raz pierwszy spotykam się z czyms takim w siódemce). System mieli, mieli i reboot, sterowniki powróciły rzecz jasna do WDDMów, Tak więc problem pozostaje nadal nie rozwiązany. Coś wydawało mi sie tu zbyt proste i o to mam...
Co jeszcze ciekawsze po restorze juz mym oczom nie okazuje się piękny napis o aktywowanym systemie, baa, system grozi mi znanym z Visty komunikatem o korzystaniu z nielegalnego oprogramowania.
Restore zrobił za duży bałagan w systemie, nie wiem na czym stoje, format. Wciąż czekam na pomysły.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec 2009, 20:50:23 wysłana przez Woocash »

Odp: Radeon x1600, Windows 7 i sterowniki
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Sierpień 2009, 12:20:05 »
Witam was. Po przeczytaniu co tu napisaliście i zastosowaniu się do rad zainstalowałem sterownik grafiki do readona x1600 i nadal mi nie działa niby pokazuje że jest zainstalowany ale nadal jest coś nie tak ;/

Podaje screeny może wiecie co się dzieje:



No i problem z WDDM przez które nie działa mi Areo :(


Ktoś wie co jest nie tak ?

dawidengler

Odp: Radeon x1600, Windows 7 i sterowniki
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Sierpień 2009, 12:28:43 »
dwa pytania:
1.wersja systemu windows 7 i jego architektura 32 czy 64 bity
2.sterownik pobierałeś do wersji sytemu Windows 7 czy do Windows Vista

Odp: Radeon x1600, Windows 7 i sterowniki
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Sierpień 2009, 19:11:36 »
Wersja 7600 RTM x86. Sterowniki instalowałem już te nowsze 9-8_vista32_win7_32_dd ale jednak nie były stabilne i nie chciały działać. Zainstalowałem sam sterownik w wersji 9_3_vista32_win7_32_dd i ten się przyjął :) Grafika już śmiga elegancko.
Dzięki za chęci.

Offline yagi

Odp: Radeon x1600, Windows 7 i sterowniki
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Sierpień 2009, 21:20:52 »
Jak masz zainstalowane strowniki to prawy klik na obiekcie w Menedzerze Urzadzen i odinstaluj. Jak zapyta czy zostawic sterowniki to daj tak. I restart...
303 Power!

Odp: Radeon x1600, Windows 7 i sterowniki
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Wrzesień 2009, 11:26:31 »
Nie czaje ja mam radeon`a x1600 i windowsa 7 RTM 32bit i sterowniki sciągnąłem ze strony producenta. I wszystko działa.

Offline matys1

  • ****
  • 275
Odp: Radeon x1600, Windows 7 i sterowniki
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Wrzesień 2009, 12:23:48 »
Byly wczesniej problemy z wersja 9.3 ale od jakiegos czasu na stronie producenta ukazaly sie poprawione 9.3.1 pod W7

Offline Petron41

  • **
  • 86
  • Windows 7 Ultimate [Aktywowany]
Odp: Radeon x1600, Windows 7 i sterowniki
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Wrzesień 2009, 13:07:51 »
Ten temat już był poruszany:
http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,2959.0.html
Czytajcie tematy!