TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Laptop do grafiki

Offline michau

  • *****
  • 3974
Laptop do grafiki
« dnia: 29 Lipiec 2009, 19:07:14 »
Witam,
 możecie polecić jakieś modele laptopów które będą sobie dobrze radzić z obróbką grafiki? Do 5000zł.

Pozdrawiam

Odp: Laptop do grafiki
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Lipiec 2009, 21:45:09 »
narazie strzelam a moja propozycja to HP Compaq Pavilion dv7-1070el http://www.ceneo.pl/2183712 a też do poczytania i może się coś z tego przyda http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Przeznaczenie%2C_typ%2C_cena-2063/strona/5807.html

Odp: Laptop do grafiki
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Lipiec 2009, 22:32:08 »
nie ma co dlugo rozmyślać :) tylko MacBook Pro jesli chodzi o obrobke multimediow.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Laptop do grafiki
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Lipiec 2009, 22:39:43 »
Tylko skąd na początek wyrwać 10tyś zł?

Odp: Laptop do grafiki
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Lipiec 2009, 22:46:29 »
ten model który podałem w 2 poście kartę graficzną ma taką samą ale jedynie procek trochę słabszy bo w apple płaci się krocie za markę

Offline Lam

Odp: Laptop do grafiki
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Sierpień 2009, 16:45:21 »
Karta grafiki się tu nie liczy (no chyba że kolega będzie uzywał aplikacji wykorzystujących openGL-czyli CAD).
priorytet  to silny procesor, dużo ramu, szybki dysk, dobra matryca lcd, do 5k proponuję dell studio, względnie poszukać coś z sony vaio

Offline qwer

  • ***
  • 104
Odp: Laptop do grafiki
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Sierpień 2009, 20:12:37 »
LOL... laptop do grafiki... to tak jak pytac o malucha wyscigowego...
a teraz z innej beczki...

po 1 odpowiedz se na pytanie czy naprawde potrzebny ci laptop??
po 2 czy on naprawde ci potrzebny do grafiki i w jakim sensie ta grafika, jakie programy, i czy tylko myszka, czy tez tez tablet
po 3 zalezy ci na mobilnosci czy ma byc "przenośny" nawet jak bedzie wielki i ciezki
po 4 czy zalezy ci na jego wygladzie, rozkladzie zlaczy czy na cenie czy na mocy i ktore z tych epitetow bardzieja  ktore mniej
po 5 zastanow sie jeszcze czy ci potrzeba lapka, czy nie lepiej stacjonarke

jak sobie i nam na to odpowiesz to bedzie latwo cos do ciebie dopasowac...
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpień 2009, 20:14:47 wysłana przez qwer »
Chcesz kupic kompa/ lapka?? ZGLOS SIE

GG:2889405 Tlen:meserak@o2.pl

Offline Lam

Odp: Laptop do grafiki
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Sierpień 2009, 19:21:28 »
nie zgodze sie z tym, laptopy aktualnie posiadają już  duza moc obliczeniowa, i te mocniejsze moga funkcjonować jako tzw. stacje robocze

Offline yagi

Odp: Laptop do grafiki
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Sierpień 2009, 00:40:33 »
Juz jakis czas nie siedze w laptopach, ale na tym forum jest kilku dobrych specow od wertowania ofert:

http://forum.laptopy.info.pl/f20/

Sam kiedys sporo sie z niego dowiedzialem jak kupowalem pierwszego lapa ;)
303 Power!

Offline qwer

  • ***
  • 104
Odp: Laptop do grafiki
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Sierpień 2009, 20:49:06 »
szukaj lapka z dedykowana grafika najlepiej 9600gt i do tego jakis C2D 2ghz 2mb cache i ze 2 gb ramu i styknie
Chcesz kupic kompa/ lapka?? ZGLOS SIE

GG:2889405 Tlen:meserak@o2.pl

Offline Ukey

Odp: Laptop do grafiki
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Sierpień 2009, 18:08:16 »
Mam Toshibe a300-15b i PS2 i CAD dzialaja mi super. Jedyny - to mala matryca ..15"
Problem pisac GG 1405174

Offline yagi

Odp: Laptop do grafiki
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Sierpień 2009, 20:20:44 »
Jak do grafiki to matryca 1680x1050

Mam mniejszego brata tego modelu - polecam!!!

http://www.antontech.pl/product_info.php?products_id=680
303 Power!

Offline matto

Odp: Laptop do grafiki
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Sierpień 2009, 08:59:17 »
Karta grafiki się tu nie liczy (no chyba że kolega będzie uzywał aplikacji wykorzystujących openGL-czyli CAD).
priorytet  to silny procesor, dużo ramu, szybki dysk, dobra matryca lcd, do 5k proponuję dell studio, względnie poszukać coś z sony vaio

Bzdura dobra karta graficzna najlepiej GF9 i pakiet Creative Suite 4

Offline yagi

Odp: Laptop do grafiki
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Sierpień 2009, 21:34:49 »
Karta grafiki się tu nie liczy (no chyba że kolega będzie uzywał aplikacji wykorzystujących openGL-czyli CAD).
priorytet  to silny procesor, dużo ramu, szybki dysk, dobra matryca lcd, do 5k proponuję dell studio, względnie poszukać coś z sony vaio

Bzdura dobra karta graficzna najlepiej GF9 i pakiet Creative Suite 4
A ja sie nie zgodze z Toba - dobra grafika to tylko do zastosowac typu CAD. Do grafiki 2D to mocny procek, szybki RAM i szybki dysk.

Zagladanij na forum podane przeze mnie wyzej - tam watkow o lapkach do grafiki jest multum...
303 Power!

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Laptop do grafiki
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Sierpień 2009, 21:47:58 »
Karta grafiki się tu nie liczy (no chyba że kolega będzie uzywał aplikacji wykorzystujących openGL-czyli CAD).
priorytet  to silny procesor, dużo ramu, szybki dysk, dobra matryca lcd, do 5k proponuję dell studio, względnie poszukać coś z sony vaio

Bzdura dobra karta graficzna najlepiej GF9 i pakiet Creative Suite 4
A ja sie nie zgodze z Toba - dobra grafika to tylko do zastosowac typu CAD. Do grafiki 2D to mocny procek, szybki RAM i szybki dysk.

Zagladanij na forum podane przeze mnie wyzej - tam watkow o lapkach do grafiki jest multum...
Zdecydowanie zgadzam się z przedmówcą. Miałem laptopa właśnie z mocnym procesorem i dużą ilością szybkiego RAM'u ale z beznadziejną grafiką - jakiś zintegrowany układ Intela. Jednak brak karty graficznej nie przeszkadzał mi w pracy w Photoshopie, czy w renderowaniu filmów 2D. Teraz mam lapka z GeForce 9600 GT i jeśli chodzi o grafikę 3D, to tylko wytrzeszczam gały z wrażenia, ale podczas pracy w Photoshopie, czy programie do animacji nie zauważyłem dużej różnicy. :)