TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

ciekawy sposób na zablokowanie aktywacji W7 RTM :]

Offline ARTi87

  • ****
  • 270
Odp: ciekawy sposób na zablokowanie aktywacji W7 RTM :]
« Odpowiedź #480 dnia: 03 Sierpień 2009, 15:21:33 »
Ale włączę go jeszcze? i np. zresetuje na kolejne 30 ??

Offline run3

Odp: ciekawy sposób na zablokowanie aktywacji W7 RTM :]
« Odpowiedź #481 dnia: 03 Sierpień 2009, 15:26:59 »
Tylko aktywacja.Blokada polega na zablokownaiu do  systemu przy ekranie logowania.Wtedy jedynym mozliwym wejściem w system jest legalna aktywacja,lub utrata wszystkiego poprzez czystą instalacją.Są sposoby jak 90% polaków robi ,ale regulamin zabrania :):) dlatego wazne pliki należy zawsze zapisywac na drugiej partycji lub dysku i to dotyczy nie tylko tej sytuacji .

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: ciekawy sposób na zablokowanie aktywacji W7 RTM :]
« Odpowiedź #482 dnia: 03 Sierpień 2009, 15:37:10 »
Nie będzie działać na PL. W .bat ma wpisane tylko wyszukiwanie ang. ukrytej partycji, czyli System Reserved.

Dowód:

For /F "tokens=2" %%I in ('FindStr /C:"System Rese" "%TEMP%\FOUNDVOLUMES.TXT"') Do Call :PARSE %%I

Jaki label tworzy polski instalator?? Bo w spolszczonym systemie jest dalej "System Reserved" ;)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: ciekawy sposób na zablokowanie aktywacji W7 RTM :]
« Odpowiedź #483 dnia: 03 Sierpień 2009, 16:38:10 »
Nie będzie działać na PL. W .bat ma wpisane tylko wyszukiwanie ang. ukrytej partycji, czyli System Reserved.

Dowód:

For /F "tokens=2" %%I in ('FindStr /C:"System Rese" "%TEMP%\FOUNDVOLUMES.TXT"') Do Call :PARSE %%I

Jaki label tworzy polski instalator?? Bo w spolszczonym systemie jest dalej "System Reserved" ;)

Zastrzeżone przez system
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień 2009, 16:39:48 wysłana przez Shabovy »

Odp: ciekawy sposób na zablokowanie aktywacji W7 RTM :]
« Odpowiedź #484 dnia: 03 Sierpień 2009, 17:27:12 »
Tylko aktywacja.Blokada polega na zablokownaiu do  systemu przy ekranie logowania.Wtedy jedynym mozliwym wejściem w system jest legalna aktywacja,lub utrata wszystkiego poprzez czystą instalacją.Są sposoby jak 90% polaków robi ,ale regulamin zabrania :):) dlatego wazne pliki należy zawsze zapisywac na drugiej partycji lub dysku i to dotyczy nie tylko tej sytuacji .

eeee,

uruchamia się przeglądarka IE8, przez którą można wejść na dysk i w razie czego dokonać operacji ctrl c ctrl v,
więc mówienie ze system jest całkowicie zablokowany jest przesadą, powiedziałbym że nie można z niego normalnie korzystać,


Dodałem swojego OEM aktywatora na bloga  ;D

na dobreprogramy.pl napisali że MS zablokuje klucze oem które wyciekły z lenovo,
czy twój aktywator opiera się na tym kluczu?
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień 2009, 17:31:21 wysłana przez swwitch »

Odp: ciekawy sposób na zablokowanie aktywacji W7 RTM :]
« Odpowiedź #485 dnia: 03 Sierpień 2009, 17:32:53 »
Kurde, ludzie nie wiem co wy braliście ale ja tego nie chce :P

Tryb ograniczonej funkcjonalności, czyli blokadę systemu o któej mówice zniesiono już w Viście SP1, teraz po upłynięciu 30 dni znika jedynie tapeta i pojawia się napis w rogu ekranu że system jest nieoryginalny. Podobnie jest w sevenie.

Pisałem o tym dawno temu:

http://www.forum.sysbeta.pl/index.php?showtopic=139


Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: ciekawy sposób na zablokowanie aktywacji W7 RTM :]
« Odpowiedź #486 dnia: 03 Sierpień 2009, 17:37:34 »
na dobreprogramy.pl napisali że MS zablokuje klucze oem które wyciekły z lenovo,
czy twój aktywator opiera się na tym kluczu?

Po pierwsze!
Nie da się zablokować klucza przez MS ponieważ system przechodzi w stan aktywowany OFFLINE! Nie potrzeba żadnego połączenia internetowego do aktywowania systemu za pomocą certyfikatu i klucza oem (+loader)


Po drugie - jak wyjdzie stosowna łatka dezaktywująca to wystarczy ją pominąć przy aktualizacji i starać się nie przechodzić weryfikacji autentyczności do czasu wycieku innego klucza którego MS już nie zablokuje.

A po ostatnie - wszyscy pięknie idziemy do sklepu w listopadzie i zamieniamy piraty na oryginały ;)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline KilKr

  • ****
  • 274
Odp: ciekawy sposób na zablokowanie aktywacji W7 RTM :]
« Odpowiedź #487 dnia: 03 Sierpień 2009, 17:40:47 »
Umówimy się wszyscy jako userzy forum, spotkamy, pojedziemy wszyscy jednocześnie do jednego sklepu i wyjdzie z tego mały atak DDoS ;)

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: ciekawy sposób na zablokowanie aktywacji W7 RTM :]
« Odpowiedź #488 dnia: 03 Sierpień 2009, 17:42:03 »
na dobreprogramy.pl napisali że MS zablokuje klucze oem które wyciekły z lenovo,
czy twój aktywator opiera się na tym kluczu?

Po pierwsze!
Nie da się zablokować klucza przez MS ponieważ system przechodzi w stan aktywowany OFFLINE! Nie potrzeba żadnego połączenia internetowego do aktywowania systemu za pomocą certyfikatu i klucza oem (+loader)


Po drugie - jak wyjdzie stosowna łatka dezaktywująca to wystarczy ją pominąć przy aktualizacji i starać się nie przechodzić weryfikacji autentyczności do czasu wycieku innego klucza którego MS już nie zablokuje.

A po ostatnie - wszyscy pięknie idziemy do sklepu w listopadzie i zamieniamy piraty na oryginały ;)

Ad1. Jak zablokuje to reczne wpisywanie nie zadziała tylko przeciez ;)
Ad2. Jak pisałem tylko niedoświadczony user albo "inteligent" zainstaluje sprawdzanie autentycznosci teraz luz łatke na zablokowany klucz.
Ad3. No pewnie :D

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: ciekawy sposób na zablokowanie aktywacji W7 RTM :]
« Odpowiedź #489 dnia: 03 Sierpień 2009, 17:46:34 »
Ad1. Jak zablokuje to reczne wpisywanie nie zadziała tylko przeciez ;)
Ad2. Jak pisałem tylko niedoświadczony user albo "inteligent" zainstaluje sprawdzanie autentycznosci teraz luz łatke na zablokowany klucz.
Ad3. No pewnie :D

Add1. Ręczne wpisanie jest możliwe z poziomu slmgr ;) Bez połączenia z netem. Ja zawsze testuję taką aktywację na maszynie virtalnej bez połączenia z netem.
Add2. Min. Poprzez pobieranie oprogramowania ze stron MS które wymaga weryfikacji. Ja zainstalowałem "Security Essentials" i przeszło weryfikację ;) (No ale to trzeba sprawdzić)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline run3

Odp: ciekawy sposób na zablokowanie aktywacji W7 RTM :]
« Odpowiedź #490 dnia: 03 Sierpień 2009, 18:08:23 »
Kurde, ludzie nie wiem co wy braliście ale ja tego nie chce :P

Tryb ograniczonej funkcjonalności, czyli blokadę systemu o któej mówice zniesiono już w Viście SP1, teraz po upłynięciu 30 dni znika jedynie tapeta i pojawia się napis w rogu ekranu że system jest nieoryginalny. Podobnie jest w sevenie.

Pisałem o tym dawno temu:

http://www.forum.sysbeta.pl/index.php?showtopic=139




Tryb ograniczonej funkcjonalnosci -jest tylko jezeli pobierzemy poprawke sprawdzająca orginalność sytemu windows Tz. WGA. ten tryb działa tylko na pirackiej wersji  lub nie aktywowanej, lecz po minieciu 30 dni nastepuje bblokada no chyba że wczesniej był uzyty piracki klucz..Zaś jeżeli chodzi o aktywację  pełną ,to po instalacji mamy 30 dni na zaistalowanie (legalnego klucza).Po tym czasie  jezeli nie zainstalujemy klucza i nie aktywujemy systemu ,to nastepuje blokada.Po panelu logowania jedyną funkcją jaka jest ,to aktywacja systemu windows.I nie ma mozliwości odpalenia explorera przez trzy maginczne klawisze i wpisanie polenia. Ta funkcja została juz zablokowana  w windows xp sp3.Od tamej pory nie ma już tej mozliwości .Żeby skopiowac ewentualnie dane z partycji c: należy posiadac płyte z alternatywnym oprogrmowaniem np.hirren .Innej moliwości niema,zaś nielegalnych sposobów nie bede opisywał :):)

Offline Skubi

Odp: ciekawy sposób na zablokowanie aktywacji W7 RTM :]
« Odpowiedź #491 dnia: 03 Sierpień 2009, 18:37:40 »
Kurde, ludzie nie wiem co wy braliście ale ja tego nie chce :P

Tryb ograniczonej funkcjonalności, czyli blokadę systemu o któej mówice zniesiono już w Viście SP1, teraz po upłynięciu 30 dni znika jedynie tapeta i pojawia się napis w rogu ekranu że system jest nieoryginalny. Podobnie jest w sevenie.

Pisałem o tym dawno temu:

http://www.forum.sysbeta.pl/index.php?showtopic=139


Hehehe no i właśnie jestem po instalacji RTM x64 i chinola tj. "win7loader_samblg_sch_1001"
I właśnie po kolejnym restarcie wyskoczył mi monit, że system nieoryginalny do tego znak wodny i brak tła pulpitu... A we właściwościach mi pisze, ze dzis musze dokonac aktywacji...


Co teraz? Kto powie mi co zrobić by zaktywować ten czas itd? Tylko tak dokładnie... help...

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: ciekawy sposób na zablokowanie aktywacji W7 RTM :]
« Odpowiedź #492 dnia: 03 Sierpień 2009, 18:56:32 »
Tryb ograniczonej funkcjonalnosci -jest tylko jezeli pobierzemy poprawke sprawdzająca orginalność sytemu windows Tz. WGA. ten tryb działa tylko na pirackiej wersji  lub nie aktywowanej, lecz po minieciu 30 dni nastepuje bblokada no chyba że wczesniej był uzyty piracki klucz..Zaś jeżeli chodzi o aktywację  pełną ,to po instalacji mamy 30 dni na zaistalowanie (legalnego klucza).Po tym czasie  jezeli nie zainstalujemy klucza i nie aktywujemy systemu ,to nastepuje blokada.Po panelu logowania jedyną funkcją jaka jest ,to aktywacja systemu windows.I nie ma mozliwości odpalenia explorera przez trzy maginczne klawisze i wpisanie polenia. Ta funkcja została juz zablokowana  w windows xp sp3.Od tamej pory nie ma już tej mozliwości .Żeby skopiowac ewentualnie dane z partycji c: należy posiadac płyte z alternatywnym oprogrmowaniem np.hirren .Innej moliwości niema,zaś nielegalnych sposobów nie bede opisywał :):)

Kolego mylisz się!
Po 30 dniach przy każdym zalogowaniu pojawia się prośba o aktywację z możliwością pominięcia (Ask Me Later) ;)
A poza tym system działa normalnie ;) Nawet tapetkę można przestawić - tylko że po restarcie jest znowu czarna  :P


Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline ARTi87

  • ****
  • 270
Odp: ciekawy sposób na zablokowanie aktywacji W7 RTM :]
« Odpowiedź #493 dnia: 03 Sierpień 2009, 19:05:47 »
A ktoś używa tego timern... (każdy wie ;) ) ? Jak się sprawuje można bez problemu włączać WU ? system się po nim nie sypie ?

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: ciekawy sposób na zablokowanie aktywacji W7 RTM :]
« Odpowiedź #494 dnia: 03 Sierpień 2009, 19:07:27 »
Nie, było omawiane wiele razy.
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium