TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Update z Visty Home Premium do Seven Home Premium

Update z Visty Home Premium do Seven Home Premium
« dnia: 24 Lipiec 2009, 08:48:29 »
No właśnie, jak to do końca z tym jest?
Mam zamiar kupić laptopa, z Vistą HP, i zaktualizować do Seven'a, lecz nie wiem na jakiej zasadzie będzie się to odbywało.
Czy trzeba coś płacić? Jeśli tak to ile ( poza kosztami przesyłki o tym wiem ).
Czy będę mógł przenieść Seven'a na komputer stacjonarny?
I czy będą one rozsyłane na nośnikach DVD?

P.S.
I czy do tego trzeba mieć specjalne kupony?
Mam zamiar kupić laptop w MM/Makro, a nie wiem jak tam z możliwością update'u u nich.

Odp: Update z Visty Home Premium do Seven Home Premium
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Lipiec 2009, 09:13:15 »
Mam zamiar kupić laptopa, z Vistą HP, i zaktualizować do Seven'a, lecz nie wiem na jakiej zasadzie będzie się to odbywało.

zapene wladzisz do napedu plyte z win7 i sie system zaktualizuje (choc moga byc podobno problemy zdlatego, ze w eu bedize w sprzedazy jedynie wersja box bez przegladarki a co do zasady vista jest instalowana z przegladarka (czyli wersja zwykla a nie N)

Czy trzeba coś płacić? Jeśli tak to ile ( poza kosztami przesyłki o tym wiem ).
z tego co zostalo do tej pory napisane to zadnych dodatkowych oplat nie bedzie

Czy będę mógł przenieść Seven'a na komputer stacjonarny?
nie bardzo - kupujesz komputer z vita oem,k ktora ejst przypisana do sprzetu i podobnie bedzie z aktualizacja - instalacja na innym komputerze bedzie niezgoda z zapisami licencji

I czy będą one rozsyłane na nośnikach DVD?
na pewno :)

Offline MP

Odp: Update z Visty Home Premium do Seven Home Premium
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Lipiec 2009, 16:55:27 »
Z tego co wiem za program darmowych aktualizacji odpowiedzialny jest producent komputera i to on decyduje w jaki sposób będzie dystrybuował kupony aktualizacyjne.

Cytuj
Koncern nie zamierza pobierać opłat za licencje jednak zastrzega, że producenci komputerów mogą pobierać drobne opłaty związane, np. z wysyłką. Firma Hewlett-Packard zapowiedziała w czwartek, że nie zamierza obciążać swoich klientów żadnymi kosztami w związku z aktualizacją systemu. Użytkownicy otrzymają nośnik z Windows 7 oraz dodatkową płytę z oprogramowaniem i sterownikami.

W twoim przypadku po zakupie laptopa HP z Vistą powinieneś otrzymać kupon po premierze Windows 7. Z pewnością aby go otrzymać trzeba będzie zarejestrować zakupiony produkt u producenta. Wszystkie informacje jakie dotychczas ujawniono to na razie tylko zapowiedzi, a w październiku okaże się jak będzie naprawdę.

Odp: Update z Visty Home Premium do Seven Home Premium
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Lipiec 2009, 10:19:59 »
Dla osob z laptopami Lenovo. (Mysle, ze sie przyda)

Wyslalem maila do Lenovo Polska z zapytaniem jak u nich bedzie wygladac aktualizacja Visty do 7 I oto co otrzymalem: "Owszem ma Pan możliwość przejścia do Win7 z wersji Windows Vista HP.Usługa będzie płatna ok.25-30 dolarów. Opłata logistyczna. Płatność kartą kredytową. Dolary będą przeliczane na PLN.Upgrade będzie możliwy po rejestracji na stronie (po 31 lipca) :http://www.lenovo.com/us/en/windows7/ poprzez kliknięcie :Request Upgrade.Trzeba będzie wpisać S/N.Płytki będą przesyłane na Pana adres."

30$ to calkiem sporo. No ale trzeba zagryzdz zeby bo i tak dobrze, ze taka sie odbywa, i nie trzeba placic za sam system.

PS. Sorry za brak polskich znakow, ale pisze z PS3.
« Ostatnia zmiana: 29 Lipiec 2009, 11:21:45 wysłana przez jamaniek »

Offline Spiro

Odp: Update z Visty Home Premium do Seven Home Premium
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Lipiec 2009, 23:25:23 »
dobrze a skoro ja mam legalna viste (chwilowo porzucona na rzecz windows 7) z poinstalowanymi programami etc, i chciałbym zrobic upgrade do windows 7,to czy nie będzie problemów ? ktoś moze probowal to zrobić z wersją angielska?Wiem ze ogolnie sa problemy z KE ale skoro jest taka opcja dla kupujących nowe komputery, to moze jest tez sposób by zrobić to na innych.
Jak ktos wie to proszę o odpowiedz.