TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Będą alternatywne przeglądarki w instalatorze Windows 7

Offline MP

Będą alternatywne przeglądarki w instalatorze Windows 7
« dnia: 25 Lipiec 2009, 16:49:42 »
Cytuj
Microsoft ugiął się pod naporem Komisji Europejskiej i zaakceptował rozwiązanie pozwalające użytkownikowi wybrać przeglądarkę internetową podczas instalacji Windows.

Jest to kompromis pożądany przez Unię Europejską której nie spodobał się pomysł dostarczania Windows 7 E bez jakiejkolwiek przeglądarki. Dla przypomnienia - Microsoft odpowiadając na zarzuty stawiane przez KE zdecydował się na stworzenie specjalnej, europejskiej wersji Windows bez Internet Explorera. Sama przeglądarka miała być dystrybuowana za darmo na osobnych nośnikach CD. Rozwiązania zaproponowane przez Microsoft okazały się niewystarczające. Komisja Europejska uznała, że Windows bez przeglądarki to pomysł godzący w interesy użytkowników i najlepszym rozwiązaniem będzie dołączenie alternatywnych przeglądarek do instalatora.

Projekt zakłada, że podczas instalacji Windows 7 użytkownik będzie mógł wybrać jedną z przeglądarek i ustawić ją jako domyślną. Wśród nich będzie oczywiście Internet Explorer oraz inne, alternatywne produkty. Wciąż nie wiadomo jakie aplikacje znajdą w instalatorze jednak można spodziewać się rynkowych gigantów takich jak Mozilla Firefox czy Opera. Komisja Europejska z zadowoleniem przyjęła zgodę Microsoftu na takie rozwiązanie. Unijni urzędnicy zamierzają teraz monitorować faktyczne efekty propozycji aby sprawdzić czy użytkownicy faktycznie mogą bez utrudnień instalować dowolne przeglądarki.

Zgoda Microsoftu na dołączenie innych przeglądarek do Windows 7 nie oznacza, że taki system od razu trafi na rynek. Zmiany zostaną wprowadzone po wydaniu ostatecznej decyzji przez Komisję Europejską, a do tego czasu producent będzie dostarczał Windows 7 E bez jakiejkolwiek przeglądarki. Pojawiły się komentarze, że kompromis jest następstwem słabych wyników finansowych za czwarty kwartał roku finansowego 2009 - gigant idąc na rękę Unii Europejskiej chce uniknąć gigantycznych kar finansowych.

Źródło: Windows7.pl