TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Aktualizacja do Windows 7 w Polsce będzie niemożliwa

Offline yagi

Odp: Aktualizacja do Windows 7 w Polsce będzie niemożliwa
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Lipiec 2009, 19:28:38 »
Z tego co bylo kiedys wyjasniane na temat wersji "E" to przy instalacji bedzie opcja czy uzytkownik chce czy nie chce IE. Kwestia jednego klikniecia i wybor dokonany...
303 Power!

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Aktualizacja do Windows 7 w Polsce będzie niemożliwa
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Lipiec 2009, 19:37:24 »
Mają być płytki dołączane z IE :)

Offline Rayearth

  • ****
  • 253
  • NeveR SurrendeR
Odp: Aktualizacja do Windows 7 w Polsce będzie niemożliwa
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Lipiec 2009, 20:01:59 »
Z tego co bylo kiedys wyjasniane na temat wersji "E" to przy instalacji bedzie opcja czy uzytkownik chce czy nie chce IE. Kwestia jednego klikniecia i wybor dokonany...
jesli by tak bylo to nie wiem czemu nie mozna by zrobic updata z Visty ktora ma IE. troche nielogiczne by to bylo ze strony M$ - zabraniac updata bo Europejczycy nie moga miec IE domyslnie w systemie i jednoczesnie dawac klucz do wersji zwyklej i "E"

Mają być płytki dołączane z IE :)
to rzeczywiscie slyszalem, z tym ze nie widze tez sensu
IE sluzy do przegladania WWW, skoro odbiorca ma Internet to przeciez moze sobie sciagnac, a jak nie ma to mu IE niepotrzebny wiec po co pakowac sie w dodatkowe koszty typu jeszcze jedne nosnik?

Czyli twierdzisz, że do teraz przeglądarka w systemie to głupota była? No popatrz a w ubuntu jest przeglądarka nawet nie jedna [ironia]no ale ubuntu głupie jest...[/ironia]
nie wiem gdzie twoj "piekny umysl" to znalazl w moich postach ale jak mi wskazesz to miejsce to na pewno padne krzyzem i bede prosil o łaske.
Kto tu głupoty wypisuje?
ty! i to takie z kosmosu - patrz cytat wyzej
MB: Asus P6T Deluxe @ BIOS 1605, CPU: Intel Core i7 920 @ 2,66GHz, RAM: OCZ 3x2GB DDR3 1600MHz CL7,
GFX: Zotac GeForce GTX280 1GB AMP!, SFX: Creative X-Fi Extreme Gamer, Power: Be-quiet Dark Power P7-PRO 650W

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Aktualizacja do Windows 7 w Polsce będzie niemożliwa
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Lipiec 2009, 20:05:17 »
Było już o tym na Forum, podobnie ma być z ceną W7 E która ma być równa upgradowi :)

O tym samym chciałem napisać ...

Dla nas to pozornie korzystniejsze - w cenie "Upgrade" dostaniemy "Full". Pytanie tylko czy to cokolwiek zmienia (może obniża cenę, a może nie robi nic - zależy od reguł)?
Nie wiem jakie są zasady, ale tak sobie głośno myślę - czy można w takim razie kupić "Full" w cenie "Upgrade" i zainstalować Vistę na jednym komputerze, a Windows 7 na drugim? Może w ten sposób produkt Microsoftu jest _dla wszystkich_ tańszy, bo sprzedawany jest w Europie w cenie "Upgrade" i instalować można go jak normalnego "Fulla"?
A może jest jeszcze inaczej i tylko posiadacze Visty mogą kupić Windows 7 "pseudoUpgrade", czyli "Full" w cenie "Upgrade" - i mogą zainstalować go sobie na 2 komputerach?
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline Rayearth

  • ****
  • 253
  • NeveR SurrendeR
Odp: Aktualizacja do Windows 7 w Polsce będzie niemożliwa
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Lipiec 2009, 20:14:04 »
Dla nas to pozornie korzystniejsze - w cenie "Upgrade" dostaniemy "Full". Pytanie tylko czy to cokolwiek zmienia (może obniża cenę, a może nie robi nic - zależy od reguł)?
Nie wiem jakie są zasady, ale tak sobie głośno myślę - czy można w takim razie kupić "Full" w cenie "Upgrade" i zainstalować Vistę na jednym komputerze, a Windows 7 na drugim? Może w ten sposób produkt Microsoftu jest _dla wszystkich_ tańszy, bo sprzedawany jest w Europie w cenie "Upgrade" i instalować można go jak normalnego "Fulla"?
A może jest jeszcze inaczej i tylko posiadacze Visty mogą kupić Windows 7 "pseudoUpgrade", czyli "Full" w cenie "Upgrade" - i mogą zainstalować go sobie na 2 komputerach?
troche sie zgubilem w tym ale wydaje mi sie ze predzej bedzie full w cenie full i nie bedzie upgrade w cenie upgrade skoro nie mozna go zrobic w Europie. po prostu przez taki menewr pozbawia nasz kontynent mozliwosci zakupienia upgrada - skoro nie mozna go zrobic to nie ma po co go oferowac klientom. ludzie beda zmuszeni kupic full po wyszych kosztach a o wszystko obwini sie KE/Opere
MB: Asus P6T Deluxe @ BIOS 1605, CPU: Intel Core i7 920 @ 2,66GHz, RAM: OCZ 3x2GB DDR3 1600MHz CL7,
GFX: Zotac GeForce GTX280 1GB AMP!, SFX: Creative X-Fi Extreme Gamer, Power: Be-quiet Dark Power P7-PRO 650W

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Aktualizacja do Windows 7 w Polsce będzie niemożliwa
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Lipiec 2009, 20:25:12 »
Dla nas to pozornie korzystniejsze - w cenie "Upgrade" dostaniemy "Full". Pytanie tylko czy to cokolwiek zmienia (może obniża cenę, a może nie robi nic - zależy od reguł)?
Nie wiem jakie są zasady, ale tak sobie głośno myślę - czy można w takim razie kupić "Full" w cenie "Upgrade" i zainstalować Vistę na jednym komputerze, a Windows 7 na drugim? Może w ten sposób produkt Microsoftu jest _dla wszystkich_ tańszy, bo sprzedawany jest w Europie w cenie "Upgrade" i instalować można go jak normalnego "Fulla"?
A może jest jeszcze inaczej i tylko posiadacze Visty mogą kupić Windows 7 "pseudoUpgrade", czyli "Full" w cenie "Upgrade" - i mogą zainstalować go sobie na 2 komputerach?
troche sie zgubilem w tym ale wydaje mi sie ze predzej bedzie full w cenie full i nie bedzie upgrade w cenie upgrade skoro nie mozna go zrobic w Europie. po prostu przez taki menewr pozbawia nasz kontynent mozliwosci zakupienia upgrada - skoro nie mozna go zrobic to nie ma po co go oferowac klientom. ludzie beda zmuszeni kupic full po wyszych kosztach a o wszystko obwini sie KE/Opere

No, trochę zamotałem.
Spróbuję uporządkować sprawę:

Warianty:
1) Nie ma Upgrade, wszyscy muszą płacić za Full, jesteśmy poszkodowani, jest drożej
2) Nie ma Upgrade, ale w cenie Upgrade jest teraz Full (o tym czytałem wielokrotnie)
. 2a) Kupujemy Full (w cenie Upgrade) wszyscy - niezależnie od tego czy mamy Vistę (którą chcemy Upgrade-ować), czy pierwszy raz kupujemy system - korzyść dla wszystkich (odwrotność punktu 1)
. 2b) Kupujemy Full (w cenie Upgrade) - jeśli mamy Vistę i chcemy Upgrade-ować
...... 2b1) Możemy zainstalować Siódemkę (pseudoupgrade) na 1 komputerze, ale starej Visty (z której 'wyszedł' ten Upgrade) nie możemy już używać legalnie
...... 2b2) Możemy zainstalować Siódemkę (pseudoupgade) na 1 komputerze, Vistę na innym - po prostu dostaliśmy nowego Fulla w cenie Upgrade (coś jak punkt 2a, ale tylko dla wcześniejszych użytkowników Visty)

Mam nadzieję, że to cokolwiek wyjaśniło :)

A co do Opery ... używam jej od lat, nie mogę przekonać się do IE i do FireFoxa - ale do firmy ogólnie straciłem szacunek, brzydzę się nimi :P
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline Rayearth

  • ****
  • 253
  • NeveR SurrendeR
Odp: Aktualizacja do Windows 7 w Polsce będzie niemożliwa
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Lipiec 2009, 20:30:26 »
no no, juz rozumiem te opcje ;)
z tym ze jestem raczej pesymista i mysle ze bedziemy pozbawieni mozliwosci wyboru i do tego na domiar zlego przyjdzie nam zaplacic cene za Fulla
MB: Asus P6T Deluxe @ BIOS 1605, CPU: Intel Core i7 920 @ 2,66GHz, RAM: OCZ 3x2GB DDR3 1600MHz CL7,
GFX: Zotac GeForce GTX280 1GB AMP!, SFX: Creative X-Fi Extreme Gamer, Power: Be-quiet Dark Power P7-PRO 650W

Offline Qujav

Odp: Aktualizacja do Windows 7 w Polsce będzie niemożliwa
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Lipiec 2009, 13:02:46 »
Ale zescie sie rozgadali...

a tak wogule po co komu uprage z Visty skoro 85% polaków nadal uzywa XP?
Intel Celeron 2,4Ghz, 512Mb  Ram, Radeon jakis tam 128Mb, CD+R, DVD-R, monitor CRT, Dysk Twardy 40GB, komp z reala z 2004r.+ Windows 7 Pre Beta Build 6956

Odp: Aktualizacja do Windows 7 w Polsce będzie niemożliwa
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Lipiec 2009, 13:04:58 »
Po to, żeby ta część, która używa Visty mogła "zupgrejdować" system? oO

Offline Rayearth

  • ****
  • 253
  • NeveR SurrendeR
Odp: Aktualizacja do Windows 7 w Polsce będzie niemożliwa
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Lipiec 2009, 13:24:06 »
Po to, żeby ta część, która używa Visty mogła "zupgrejdować" system? oO
+1

15% Polakow to nadal duzo osob
MB: Asus P6T Deluxe @ BIOS 1605, CPU: Intel Core i7 920 @ 2,66GHz, RAM: OCZ 3x2GB DDR3 1600MHz CL7,
GFX: Zotac GeForce GTX280 1GB AMP!, SFX: Creative X-Fi Extreme Gamer, Power: Be-quiet Dark Power P7-PRO 650W

Offline Spiro

Odp: Aktualizacja do Windows 7 w Polsce będzie niemożliwa
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Lipiec 2009, 23:33:24 »
Po to, żeby ta część, która używa Visty mogła "zupgrejdować" system? oO
Dokładnie, jestem w takiej samej sytuacji i jakoś sobie nei wyobrażam nie możności zupgradowania do win7.
Tak sie sklada ze posiadam org viste w pelni skonfigurowana itp,ale chcialbym kupic jednak win7 jak tylko wyjdzie i najprościej mówiąc zrobić upgrade by zachować pewnie specyficzne ustawienia programów które używam.
Jeśli nie bedzie takiej opcji to pewnie zostane przy viscie bo cala zabawa w formatowanie i późniejsza instalacja z konfiguracją to mega strata czasu...