TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Różnice pomiędzy 7100 RC, a późniejszymi wyciekami - pytania ...

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Cześć!

Ze względu na swój negatywny stosunek do piractwa, nie chciałbym instalować Windows 7 RTM (gdy wycieknie w lipcu), co najwyżej poczekam do 22 października i kupię sobie oryginał. Nieco inaczej patrzę za to na wersje, które wyciekły po buildzie 7100 RC, a do których pasują klucze z wersji 7100 RC - uznaję je za wycieki kontrolowane i nie wydaje mi się, aby Microsoft miał tak naprawdę coś przeciwko ich wykorzystywaniu przez użytkowników 7100 RC (wydaje mi się, że jest odwrotnie).
Dopóki dana wersja akceptuje publiczne klucze, mogę jeszcze ją zainstalować - może to głupie, ale niespecjalnie uznaję to za faktyczne piractwo ....
Zbliża się czas, w którym muszę reinstalować system operacyjny.
Używam w tym momencie buildu 7100 RC x64 i być może zainstaluję go raz jeszcze, mogę też wrócić do oryginalnej Visty Ultimate x64. W grę wchodzą generalnie tyko systemy 64 bitowe (mam 4 GB RAM, dość szybki komputer).
Mam w związku z tym pytania do Was:

1. Jaki był ostatni wyciek testowych wersji Windows 7, w którym możliwe było wykorzystanie klucza z 7100 RC?
2. Czy widzicie jakieś konkretne różnice (chodzi mi o wypisanie plusów i minusów) pomiędzy RC 7100, a tym najnowszym wyciekiem? (ewentualnie jakimś poprzednim, stabilniejszym). Różnice w funkcjonalności, stabilności, konkretne błędy i problemy?
3. Czy warto w ogóle ściągać i instalować wspominany prawie-najnowszy build, czy może zainstalować RC 7100 i dać sobie spokój z wyciekami?

Z góry dzięki za konkretne odpowiedzi ...
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline Rayearth

  • ****
  • 253
  • NeveR SurrendeR
Odp: Różnice pomiędzy 7100 RC, a późniejszymi wyciekami - pytania ...
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Lipiec 2009, 15:33:43 »
1. 7229
2. roznice polegaja na poprawkach kompatybilnosci (rozumiem ze chodzi o sprzet). ja osobiscie zauwazylem ze poprawiono sporo bugow - np. wyswietlanie ikon w menu start (w RC potrafily mi sie zmieniac ikony programow na domyslne windows bez skojarzenia)
3. jak dla mnie warto bo wspomniany bug juz sie nie pojawil

a za 3 miechy oryginalny Win 7 i jazda :)
MB: Asus P6T Deluxe @ BIOS 1605, CPU: Intel Core i7 920 @ 2,66GHz, RAM: OCZ 3x2GB DDR3 1600MHz CL7,
GFX: Zotac GeForce GTX280 1GB AMP!, SFX: Creative X-Fi Extreme Gamer, Power: Be-quiet Dark Power P7-PRO 650W

Odp: Różnice pomiędzy 7100 RC, a późniejszymi wyciekami - pytania ...
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Lipiec 2009, 15:37:34 »
Osobiście miałem 7100 RC 64 bit sporo czasu. Postanowiłem zmienić na coś nowszego więc zainstalowałem coś najnowszego z wycieków (7264). Znaczących różnic nie widzę oprócz kosmetyki i wolniejszego włączania komputerka.

Offline B0b3r

Odp: Różnice pomiędzy 7100 RC, a późniejszymi wyciekami - pytania ...
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Lipiec 2009, 16:09:23 »
innymi słowy - nie masz co zmieniać, różnice są niezauważalne  :) dla normalnego użytkownika

Offline Rayearth

  • ****
  • 253
  • NeveR SurrendeR
Odp: Różnice pomiędzy 7100 RC, a późniejszymi wyciekami - pytania ...
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Lipiec 2009, 18:01:33 »
Osobiście miałem 7100 RC 64 bit sporo czasu. Postanowiłem zmienić na coś nowszego więc zainstalowałem coś najnowszego z wycieków (7264). Znaczących różnic nie widzę oprócz kosmetyki i wolniejszego włączania komputerka.
bo zadne oprogramowanie od wersji RC nie bedzie mialo wiekszej funkcjonalnosci w kolejnych buildach czy tez wersjach RC niz pierwsza! to jest Release Candidate przeznaczony do testowania przez duze grono uzytkownikow zatem pod wzgledem funkcjonalnosci bedzie to pelna wersja ktora sie bedzie jedynie udoskonalana pod wzgledem bezieczenstwa, kompatybilnosci i stabilnosci. nie oczekuj wiecej bo to nie ten etap juz.

innymi słowy - nie masz co zmieniać, różnice są niezauważalne  :) dla normalnego użytkownika

jw.
poza tym przeczytaj caly topic zanim zaczniesz pisac w nim
MB: Asus P6T Deluxe @ BIOS 1605, CPU: Intel Core i7 920 @ 2,66GHz, RAM: OCZ 3x2GB DDR3 1600MHz CL7,
GFX: Zotac GeForce GTX280 1GB AMP!, SFX: Creative X-Fi Extreme Gamer, Power: Be-quiet Dark Power P7-PRO 650W

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Różnice pomiędzy 7100 RC, a późniejszymi wyciekami - pytania ...
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Lipiec 2009, 18:21:06 »
Ja przez długi czas używałem 7100. Później przesiadłem się na 7137, ale jakieś dużej różnicy nie zauważyłem poza poprawieniem błędów, zmianami kosmetycznymi i lepszym spolszczeniem. Na tym buildzie pracowałem mniej więcej tak długo, jak na 7100. Wczoraj z kolei zainstalowałem sobie 7264 i jestem w szoku. :P Mój laptop dostał niezłego kopa, chodzi dużo, dużo szybciej. Bardzo mnie cieszy fakt, że w końcu filmy HD na YouTube działają płynnie. Zniknęły problemy z Internetem. Jak dla mnie różnica jest ogromna. RC wydawał mi się najwolniejszy, nawet wolniejszy do Bety. A teraz czuję, że pracuję na najszybszym buildzie, jaki miałem przyjemność testować. :)

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Różnice pomiędzy 7100 RC, a późniejszymi wyciekami - pytania ...
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Lipiec 2009, 18:32:38 »
Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi - wybór będzie teraz łatwiejszy :)

EDYCJA:
Najchętniej zainstalowałbym stabilną i oryginalną Vistę Ultimate SP2, ale ...brakowałoby mi AeroPeek (w sumie to najbardziej spodobało mi się w Siódemce i sprawiło, że raczej zostanę z tym systemem na dłużej :P). Aaa, jeszcze zmieniające się co kilka minut tapety i troche mniej mielący na starcie dysk twardy (co w SP2 Visty już tak nie męczy) :).
« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec 2009, 19:32:53 wysłana przez Wojtek »
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.