TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z temperaturą... proszę o pomoc

Offline predi

Problem z temperaturą... proszę o pomoc
« dnia: 17 Lipiec 2009, 11:33:28 »
Witam,
wczoraj złorzyłem sobie nowego kompa. Wszystko pięknie byleby nie temperatury, które do końca nie wiem skąd się biorą. Po 30 sekundach od włączenia kompa rurki od radiatora Radka 4870 robią się prawie parzące w dotyku (konstrukcja od PowerColor wersja PCS+) ALE nad grafą jest radiator od mobo (Gigabyte MA770OT-UD3P), który także parzy w dotyku.

Uruchomiłem speedfana, który pokazuję, że temp3 ma 80 stopni. Nie wiem do końca czy odnosi się to do grafy czy tego co jest pod radiatorkiem na mobo bo za ATI Catylast pokazuję temperaturę ~52 stopnie. Dodam, że jak ruszę tym radiatorem na mobo to temperatura skaczę do 84 stopni... Czy taka temperatuura dla (zakładam) chipsetu AMD 770 lub w ogóle dzisiejszych płyt głównych jest normalna?

Screen z speedfana i ati catylasta:


Edit.
Dodam by nie było. :) Nie wsadziłem go do starej obudowy i nie włożyłem do szafki koło elektrycznego piecyka. :P Komp stoi na stole w nowej budzie CM 335 dodatkowo z dwoma 12mm wiatrakami w środku (jeden z przodu, drugi z tyłu), zasiłka Corsair VX550W

Grałem w Crysisa z pół godziny n najwyrzszych ustawieniach. Temp w Catylascie doszła do 65stopni, temp3 w fanspeed nadal 80 stopni. Chyba nie jest to goroźne? :P
« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec 2009, 13:22:36 wysłana przez predi »

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Problem z temperaturą... proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Lipiec 2009, 18:37:59 »
Podaj temp z everesta oraz Core Temp bo Speedfan sie nadaje do d... :)

Offline predi

Odp: Problem z temperaturą... proszę o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Lipiec 2009, 19:40:16 »
W Everescie jest o dziwo ładnie:
Płyta Główna: 47stopni
3 czujniki GPU: 56, 64 i 60stopni
Dysk 41stopni
Rdzenie procka 39, 29 i 29 stopni

Jednak nie za bardzo chcę mi się w to wierzyć bo naprawdę i radiator na mobo i radiator grafy jest wręcz parzący, a przedni panel obudowy mocno ciepły. Ale chyba tak ma być... w końcu jak w ~30s po włączeniu kompa, rurki radiatora GPU zaczynają parzyć to znaczy, że chłodzenie działa, a że parzy to znaczy, że te rurki perfekcyjnie odprowadzają ciepło... w każdym razie powietrze, które wydala cooler gpu jest chłodne ale temperatura wokół karty ciepła... no i gram normalnie bez problemu(teraz też grałem). :P
« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec 2009, 19:42:10 wysłana przez predi »

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Problem z temperaturą... proszę o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Lipiec 2009, 20:29:50 »
A jaka mobo w ogole?
A co do temp karty to norma. Te karty potrafia miec temp ponad 100st i dzialaja wiec spoko. Niestety taka natura Radków :P Trzeba było brac nVidie :D

Offline predi

Odp: Problem z temperaturą... proszę o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Lipiec 2009, 20:47:03 »
Gigabyte MA770T-UD3P. Zawsze miałem karty nvidi i procka intel. Teraz przyszedł czas na coś innego. :P

Odp: Problem z temperaturą... proszę o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Lipiec 2009, 22:44:57 »
rurki radiatora GPU zaczynają parzyć

na dotyk nie masz co za bardzo się sugerować bo jeżeli radiatorek ma zaledwie 45 stopni to już będzie cię parzyć bo białko ścina się już w temperaturze 45 stopni co oznacza że będziesz odczuwał że parzy a w tym miejscu którym dotykałeś na skórze nie będzie miał żadnych oznak poparzenia  ;)