TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł

Offline kkw

Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #60 dnia: 19 Lipiec 2009, 15:29:26 »
Skąd wiesz, że to BOX ?

Pewności nie mam, ale skoro w FAQ: http://www.amazon.co.uk/gp/feature.html?ie=UTF8&docId=1000321063 piszą, że to "full product" i nie zaznaczają, że to OEM, to wydaje się, że chodzi o pudełkową wersję. Inne produkty na Amazonie (sprawdzałem w wyszukiwarce), gdy są OEM - mają to oznaczone w opisie.

"Full product" oznacza po prostu "nie Upgrade".
To czy to BOX, czy OEM nigdzie nie napisano.
Starałem się dodać wątek/komentarz z pytaniem, ale Amazon nie pozwala mi na to, bo nie robiłem w Amazonie zakupów (kupowałem tylko na Amazon USA). Szkoda.

Spójrzmy na to tak: 49 funtów * 5 zł = 245 zł.
Załóżmy, że to połowa ceny (promocyjna przedsprzedaż), więc pełna, rynkowa cena bez promocji wyniesie 490 zł.
Zerknijmy na koszt zakupu Windows Vista Home Premium (ceny aktualne, kiedyś były wyższe): BOX = 969 zł , OEM = 449 zł.
490 zł z Amazonu wskazywałyby wg mnie bardziej na wersję OEM niż BOX.
Jeśli jest inaczej - kupowana w przedsprzedaży na Amazon.co.uk wersja jest za 25% ceny - a w to niespecjalnie wierzę (poza tym Amazon chwaliłby się nie 50%, a 75% obniżką .. prawda?).

Jak dla mnie jest to wersja OEM, gdy doda się koszty przesyłki i brak możliwości wgrania polskiego MUI - uznaję za zdecydowanie bardziej opłacalną promocję Vobisu (który daje obniżkę ok. 50% i sprzedaje na pewno BOX).
Moim zdaniem koledzy zamawiający 7 Home Premium w UK zaopatrzą się w wersję OEM :P

Jesteś żałosnym typem użytkownika, który dorabia fakty do własnej ideologii - bo sam kupił Windows 7 w Vobis :P

Fakt jest taki, że w Polsce Microsoft (w tym ceny w Vobisie) sprzedaje Windows 7 sporo drożej niż w USA czy UK. Twoje dedukcje na temat cen są zatem nietrafione. Porównujesz zagraniczne ceny produktów MS w wersji BOX z polskimi licząc na to, że będą podobne. Niestety, nie znasz chyba rzeczywistości stosowanych przez MS cen w zależności od kraju.

Jeśli poczytasz komentarze na Amazonie - to dowiesz się, że chodzi o wersje BOX (czy też retail wg tamtejszej terminologii).

http://www.amazon.co.uk/gp/forum/cd/discussion.html/ref=cm_cd_NOREF/ref=cm_cd_dp_tft_tp?ie=UTF8&cdForum=FxN5BV6RCXFQPG&asin=B002DUCMTC&store=software&cdThread=Tx2FYY88NFJWDGN

Podobne informacje możesz czerpać stąd:

[strona nie jest już dostępna]

To Twoi koledzy będą mieć raczej z Ciebie niezłą "polewkę" ponieważ kupisz Windows 7E ok. dwa razy drożej niż oni i dostaniesz Windows 7 tylko w jednej wersji (32 czy 64 bit). A język to już kwestia gustu.

« Ostatnia zmiana: 30 Marzec 2023, 15:58:14 wysłana przez Mirahz »

Offline kkw

Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #61 dnia: 19 Lipiec 2009, 15:40:40 »
Jeszcze tytułem dokładniejszego wyjaśnienia:

[strona nie jest już dostępna]

Na stronie widzimy ofertę przedsprzedażową Windows 7 w dwóch wersjach. Poniżej "pudełek" mamy cenę promocyjną - np. 44,99 GBP, a jeszcze niżej RRP at launch £149.99.

RRP w tym przypadku oznacza "Recommended Retail Price" po premierze Windows 7.
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec 2023, 15:57:58 wysłana przez Mirahz »

Offline Camis

Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #62 dnia: 19 Lipiec 2009, 15:47:07 »
potwierdzam W7 w amazonie to BOX, rozmawialem z pracownikiem.
Core 2 Duo E7200@4GHz / Gigabyte GA-EP35-DS3 / A-Data 4GB 800MHz / Galaxy 8800GT / Samsung F1 320GB

Delta DPS-400MB / Pioneer 215D@S15J / Pentagram Karakorum / Chieftec LBX-01B-B-B / Lcd Samsung 32

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #63 dnia: 19 Lipiec 2009, 16:01:39 »
Jesteś żałosnym typem użytkownika, który dorabia fakty do własnej ideologii - bo sam kupił Windows 7 w Vobis :P

Fakt jest taki, że w Polsce Microsoft (w tym ceny w Vobisie) sprzedaje Windows 7 sporo drożej niż w USA czy UK. Twoje dedukcje na temat cen są zatem nietrafione. Porównujesz zagraniczne ceny produktów MS w wersji BOX z polskimi licząc na to, że będą podobne. Niestety, nie znasz chyba rzeczywistości stosowanych przez MS cen w zależności od kraju.

Jeśli poczytasz komentarze na Amazonie - to dowiesz się, że chodzi o wersje BOX (czy też retail wg tamtejszej terminologii).

http://www.amazon.co.uk/gp/forum/cd/discussion.html/ref=cm_cd_NOREF/ref=cm_cd_dp_tft_tp?ie=UTF8&cdForum=FxN5BV6RCXFQPG&asin=B002DUCMTC&store=software&cdThread=Tx2FYY88NFJWDGN

Podobne informacje możesz czerpać stąd:

[strona nie jest już dostępna]

To Twoi koledzy będą mieć raczej z Ciebie niezłą "polewkę" ponieważ kupisz Windows 7E ok. dwa razy drożej niż oni i dostaniesz Windows 7 tylko w jednej wersji (32 czy 64 bit). A język to już kwestia gustu.

Daruj sobie teksty o "żałosnym typie użytkownika", bo na razie tak ty się zachowujesz.

Ja napisałem o swoich wątpliwościach, bo wyjaśnienie podane przez Ciebie wcześniej jest kompletnie niewystarczające.
Nie piszę też o faktach, a o swoich podejrzeniach - a to zasadnicza różnica. Gdybym wiedział jak jest na pewno - nie zastanawiałbym się nad sprawą tylko podałbym konkretne źródło takich informacji.
Ty podajesz mi komentarze kupców, które nie wnoszą nic do tematu - jak już przekonaliśmy się, wiele osób rozszyfrowuje hasło "Full" twierdząc, że tekst ten oznacza wersję BOX, więc to, że ktoś napisze sobie "to BOX" niestety nic nie znaczy. Dodaj jeszcze komentarze z Onetu, będzie wiarygodniej ...
Właśnie dlatego poruszyłem tą kwestię, aby sprawę wyjaśnić - inaczej co niektóre osoby kupią ten produkt licząc na wersję BOX (bo w końcu tak w komentarzu ktoś napisał), a okaże się, że jest to wersja OEM ...

Jeśli chodzi o moją nieznajomość rzeczywistości i różnic w cenach w poszczególnych krajach - tu się mylisz - używam Visty Ultimate Box, Office 2007 Box i NOD32 z USA właśnie ze względu na te różnice, wierz mi, że nie lubię przepłacać.
Nie masz zresztą racji i w kolejnej kwestii - nie kupiłem Home Premium BOX w Vobisie i go tam na pewno nie kupię, znów zdecyduję się na system z USA.
Cieszę się jednak, że mnie oświeciłeś - język to kwestia gustu ... oj nie miałem pojęcia, rety ...

Jeśli chcesz wiedzieć, słowo 'retail' 'sprzedaż detaliczną'.
W Microsofcie związane jest to chyba przede wszystkim z występowaniem opakowania.
Box nie oznacza retail - chociaż kupując wersję Box kupujesz właśnie wersję retail.

Jeszcze tytułem dokładniejszego wyjaśnienia:
[strona nie jest już dostępna]
Na stronie widzimy ofertę przedsprzedażową Windows 7 w dwóch wersjach. Poniżej "pudełek" mamy cenę promocyjną - np. 44,99 GBP, a jeszcze niżej RRP at launch £149.99.
RRP w tym przypadku oznacza "Recommended Retail Price" po premierze Windows 7.

I właśnie czegoś takiego poszukiwałem w wykonaniu Amazona ...
Na stronie Amazon-a nie było słowa o wersji OEM/BOX ani o pierwotnej cenie (lakoniczna wzmianka o promocji 50%) - dlatego prosiłem już w tym wątku o podanie konkretów (zdaje się, że Michała01). Ty konkretów nie podałeś, sypnąłeś jedynie jakimś komentarzem anonimowej osoby (a nie pracownika Amazon-a), takie rzeczy już sam zdążyłem przeczytać.
Jeśli Amazon napisze, że cena pierwotna to XYZ i wpasuje się ona w ceny BOX-a lub po prostu poda oznaczenie BOX - pięknie - póki co jednak napisali o 50% obniżce, a to się pod BOXa absolutnie nie kwalifikowało (chyba, że po podniesieniu ceny).
« Ostatnia zmiana: 30 Marzec 2023, 16:54:37 wysłana przez Mirahz »
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #64 dnia: 19 Lipiec 2009, 16:05:09 »
potwierdzam W7 w amazonie to BOX, rozmawialem z pracownikiem.

No i właśnie o coś takiego mi chodzi - konkret, a nie 'onetowe' komentarze, w których ktoś jest czegoś pewien, ale w zasadzie nie wiadomo dlaczego ...
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline kkw

Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #65 dnia: 19 Lipiec 2009, 16:13:27 »
Daruj sobie teksty o "żałosnym typie użytkownika", bo na razie tak ty się zachowujesz.

Zdania na temat Twej osoby nie zmienię.

Oprócz komentarzy na Amazon, podałem Ci także stronę FAQ (nie wiem, może specjalnie nie zauwazyłeś tej strony w mojej odpowiedzi i skupiłeś się na tym, że podałem Ci "nędzne" komentarze?), gdzie miałeś wyszczególnioną retail price i obniżkę. To wystarczające, bo "retail" jest już wystarczające, aby stwierdzić że na pewno nie mamy do czynienia z wersją OEM.

To tyle z mej strony.

Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #66 dnia: 19 Lipiec 2009, 16:30:46 »
Cały czas zastanawiałem się nad zakupem wersji Home Basic, jeśli byłaby możliwość to bym kupił i starter - im mniej śmierci od m$ tym lepiej, jednak patrząc na ceny to nie ma to w ogóle sensu jeśli ma to kosztować 700zł w boksie, to jest po prostu paranoja.

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #67 dnia: 19 Lipiec 2009, 16:43:43 »
Daruj sobie teksty o "żałosnym typie użytkownika", bo na razie tak ty się zachowujesz.
Zdania na temat Twej osoby nie zmienię.

Nie będę dyskutował z jakimś niedojrzałym dzieciakiem, dla mnie rozmowa z Tobą właśnie się zakończyła.

Ja przeanalizowałem sprawę w odniesieniu do cen Visty - jeśli miałeś inne zdanie na ten temat - zamiast pisać idiotyzmy o 'żałosnym gościu, który wtopił kupując BOXa w Vobisie' mogłeś napisać o własnych, odmiennych przemyśleniach ... wolałeś jednak zachować się jak szczeniak.

Z mojej strony całkowity EOT.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline Windowsik

  • **
  • 70
  • Microsoft Windows 8
Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #68 dnia: 19 Lipiec 2009, 18:40:33 »
499 zł jakie proponuje Vobis za Windows 7 HP BOX,wydaje mi się dobrą ceną skoro MS podał że właśnie ta wersja będzie w Europie kosztowała 120 euro.Po obecnym kursie Euro wychodzi 517 zł
System operacyjny:
Microsoft Windows 8 Release Preview
Wersja 6.2.8400 64-bitowy

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #69 dnia: 19 Lipiec 2009, 18:46:06 »
499 zł jakie proponuje Vobis za Windows 7 HP BOX,wydaje mi się dobrą ceną skoro MS podał że właśnie ta wersja będzie w Europie kosztowała 120 euro.Po obecnym kursie Euro wychodzi 517 zł

Ale BOX będzie kosztował 517?
Przypominam ceny Windows Vista Home Premium - BOX 969 zł, OEM 449 zł. Czyżby Windows 7 BOX był blisko dwa razy tańszy od Visty?
Ja podejrzewam, że 120 euro kosztować będzie OEM, a nie BOX - a w Vobisie właśnie BOX jest w ofercie ...
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline Windowsik

  • **
  • 70
  • Microsoft Windows 8
Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #70 dnia: 19 Lipiec 2009, 18:50:09 »
No właśnie w ofercie Vobis jest BOX, poza tym MS podał takie kwoty właśnie dla BOX a nie OEM.
Dlatego taka cena Windows 7 HP BOX w porównaniu do Visty wydaje mi się bardzo atrakcyjna.
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec 2009, 18:51:47 wysłana przez Windowsik »
System operacyjny:
Microsoft Windows 8 Release Preview
Wersja 6.2.8400 64-bitowy

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #71 dnia: 19 Lipiec 2009, 18:53:15 »
No właśnie w ofercie Vobis jest BOX, poza tym MS podał takie kwoty właśnie dla BOX a nie OEM.
Dlatego taka cena Windows 7 HP BOX w porównaniu do Visty wydaje mi się bardzo atrakcyjna.

Jeśli tak jest rzeczywiście, to rewelacja, jestem w szoku.
Ceny systemów poszły w dół dwukrotnie ... nie ma wręcz porównania z aktualnymi Vistowymi.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline Windowsik

  • **
  • 70
  • Microsoft Windows 8
Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #72 dnia: 19 Lipiec 2009, 18:55:29 »
Dlatego właśnie zastanawiam się nad zakupem tego systemu już teraz.
Nie wiadomo ile będzie kosztował za miesiąc lub po premierze.
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec 2009, 19:09:34 wysłana przez Windowsik »
System operacyjny:
Microsoft Windows 8 Release Preview
Wersja 6.2.8400 64-bitowy

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #73 dnia: 19 Lipiec 2009, 19:08:16 »
Dlatego właśnie zastanawiam się nad zakupem tego systemu już teraz.
Nie wiadomo ile będzie kosztował za miesiąc lub po premierze.

Jeżeli jest rzeczywiście tak jak piszesz i Windows 7 jest o tyle tańszy od Visty - lepiej, żeby Microsoft trzymał ceny na tym samym poziomie do dnia premiery ;)
Tak to zresztą widzę - byłoby nieciekawie ogłosić w dniu premiery niemalże stuprocentową podwyżkę ceny Home Premium BOX na przykład (aby zrównać ją do ceny Visty Home Premium BOX). Wydaje mi się, że jeśli MS ogłasza ceny nowego systemu, to robi to raz, na długo (inaczej podałby cenę Windows 7, ale z dopiskiem "cena promocyjna przedpremierowa).

Mnie generalnie dziwią tak niskie ceny i ciągle chodzi mi po głowie hasło 'czy na pewno chodzi o BOX?'. Dlaczego?
W żadnej informacji dotyczącej cen nie widziałem konkretnego określenia OEM/BOX, więc założyłem, że ceny w stylu 120 euro za HP dotyczą OEM.
Sugerowałem się tutaj ceną Visty - skoro podawana za przykład Vista Home Premium OEM kosztowała ok. 500 zł, to cena Windows 7 Home Premium zbliżona do 500 zł będzie wiązać się również z wersją OEM (bo BOX w przypadku Vista Home Premium kosztował przecież prawie 1000 zł).
Właśnie przez to uznałem, że cena w Vobisie jest rewelacyjna, bo koszt jest dwa razy niższy - jeśli odnosimy się do relacji cen danej wersji Windows 7 i cen odpowiedniej wersji Visty.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline Windowsik

  • **
  • 70
  • Microsoft Windows 8
Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #74 dnia: 19 Lipiec 2009, 19:09:47 »
Cytuj
Microsoft sprzedaje Windows 7 przed premierą w atrakcyjnych cenach. Dzięki temu, system stał się hitem w wielu sklepach internetowych na świecie.

Windows 7 trafił do przedsprzedaży w Wielkiej Brytanii wczoraj w nocy. Zainteresowanie systemem jest tak duże, że już teraz Microsoft sprzedał więcej jego kopii, niż kopii Windows Vista w ciągu 17 tygodni od wprowadzenia do podobnej przedsprzedaży!

Z kolei, brytyjski sklep DSGi donosi, że  w ciągu 12 godzin sprzedał już tyle kopii Windows 7, ile warta była cała sprzedaż Visty w ostatnim roku. Brytyjski Amazon z powodu ogromnego zainteresowania musiał na jakiś czas zawiesić sprzedaż systemu.

Według serwisu Engadget, w Japonii 30 tysięcy kopii systemu wyprzedano w ciągu 1,5 dnia.

W Wielkiej Brytanii system w wersji Home Premium można kupić za 49,99 funtów, a Windows 7 Professional za 99,99 funtów. Jest to ciekawa propozycja cenowa, ponieważ po premierze wersje te mają kosztować odpowiednio - 149 i 219 funtów.

Również w Polsce można zamówić już teraz Windows 7. Przedsprzedaż wprowadził sklep Vobis. Wersja Windows 7 Home Premium E BOX kosztuje 499 zł. Cena tej wersji po premierze powinna wynieść ok. 1150 zł.

komputerswiat.pl
System operacyjny:
Microsoft Windows 8 Release Preview
Wersja 6.2.8400 64-bitowy