TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #45 dnia: 16 Lipiec 2009, 10:23:48 »
Na amazon uk, home premium BOX jest za:
53 British pounds = 264.423278 Polish zloty
Z przesylka do polski... OPLACA sie brac.
Oplacac sie oplaca ale nie dostaniesz polskiej wersji tylko angielska a niektorzy wola miec od razu PL niz sciagac i integrowac MUI
a co do kart to nawet jesli juz mozna placic karta debetowa to pojawia sie drugi problem - nie mozna placic w innej walucie niz PLN. nie kazdy bank udostepnia takie platnosci bo np zwykly ROR jest w polskich zlotych

Żeby ściągnąć polski język w Viście, trzeba było korzystać z wersji Ultimate lub Enterprise - nie wierzę, że w Windows 7 Home Premium można zainstalować legalnie polski pakiet językowy.

Dla mnie umawiana angielska wersja to 'być może BOX - być może OEM' - nie ryzykowałbym zakupu w ciemno bez wcześniejszego rozpoznania sprawy ...

W co najmniej 99% przypadków złotówki są przewalutowywane na odpowiednią jednostkę - zarówno podczas płacenia w Internecie jak i podczas wypłacania pieniędzy z bankomatu za granicą. Wydaje mi się, że problemem są głównie systemy płatnicze w sklepach internetowych, nieakceptujące kart 'innych niż'. Może wiąże się to z dodatkowymi opłatami, może chodzi o większe ryzyko zaistnienia oszustw w przypadku płatności z zagranicy? Nie znam sprawy dogłębnie, ale podejrzewałbym takie problemy jako przyczyny ustalania przez sklepy ograniczeń.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline kkw

Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #46 dnia: 16 Lipiec 2009, 10:59:06 »
"Witam,

Z informacji, jakie posiadamy od polskich przedstawicieli Microsoftu osobno sprzedawane będą wersje 32 i 64-bitowe, jedynie wersja Ultimate będzie posiadać obie wersje na raz. W przypadku potwierdzenia informacji o sprzedaży wersji 32 i 64-bitowych Windows 7 Home Premium jednocześnie, informacja taka znajdzie się na naszej stronie."

Hm.. z tego wynika, że nasz kraj został wyróżniony nie tylko ceną :>
Cytując amazon.co.uk:

Cytuj
32-bit or 64-bit? For your convenience, every copy of Windows 7 Home Premium includes both 32-bit and 64-bit discs.

Analogicznie wersja Pro.

Offline veed

Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Lipiec 2009, 11:20:29 »
Cytuj
Oplacac sie oplaca ale nie dostaniesz polskiej wersji tylko angielska a niektorzy wola miec od razu PL niz sciagac i integrowac MUI
a co do kart to nawet jesli juz mozna placic karta debetowa to pojawia sie drugi problem - nie mozna placic w innej walucie niz PLN. nie kazdy bank udostepnia takie platnosci bo np zwykly ROR jest w polskich zlotych
Hmy wystarczy że sobie zalatwisz wersje PL, przecież tu chodzi o keya i wlepke....

Offline lysyn

  • ***
  • 173
Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Lipiec 2009, 11:55:09 »
Ja zaryzykowałem. Przelałem kase do Vobisu i czekam na Windows 7 Premium BOX 64 bit.
Mysle ze BOX bedzie kosztowal min. 700 zl.

Offline Rayearth

  • ****
  • 253
  • NeveR SurrendeR
Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #49 dnia: 16 Lipiec 2009, 13:58:34 »
Cytuj
Oplacac sie oplaca ale nie dostaniesz polskiej wersji tylko angielska a niektorzy wola miec od razu PL niz sciagac i integrowac MUI
a co do kart to nawet jesli juz mozna placic karta debetowa to pojawia sie drugi problem - nie mozna placic w innej walucie niz PLN. nie kazdy bank udostepnia takie platnosci bo np zwykly ROR jest w polskich zlotych
niektore keye sa zarezerwowane dla konkretnych regionow. moze byc tak ze klucz zakupiony w UK nie bedzie poprawnie wykrywany orzez WGA i np nie skorzystasz z Windows Update bo ci sie pokaze ze klucz nie pasuje dla twojego regionu

druga sprawa, mniej wazna jest taka ze jesli juz wydaje kase na DVD + klucz to chce miec rowniez oryginalne DVD w wersji ktora mnie interesuje a nie tylko obraz na dysku
Hmy wystarczy że sobie zalatwisz wersje PL, przecież tu chodzi o keya i wlepke....
MB: Asus P6T Deluxe @ BIOS 1605, CPU: Intel Core i7 920 @ 2,66GHz, RAM: OCZ 3x2GB DDR3 1600MHz CL7,
GFX: Zotac GeForce GTX280 1GB AMP!, SFX: Creative X-Fi Extreme Gamer, Power: Be-quiet Dark Power P7-PRO 650W

Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #50 dnia: 16 Lipiec 2009, 14:50:38 »

a co do kart to nawet jesli juz mozna placic karta debetowa to pojawia sie drugi problem - nie mozna placic w innej walucie niz PLN. nie kazdy bank udostepnia takie platnosci bo np zwykly ROR jest w polskich zlotych

To nie tak, ze rachunki sa rozliczane w PLNach, tylko chodzi o to w jakiej walucie rozliczana jest karta do rachunku.
I tak, karta Visa Electron, ktora sie dostaje do eKonta w mBanku rozliczana jest w Euro, natomiast karta
Visa Electron otrzymana do rachunku w Inteligo rozliczana jest w USD. Nie wiem jak jest w innych bankach.
I kiedy majac Vise w mBanku, kupuje sie cos w funtach nastepuje przewalutowanie i na koniec ostateczna kwota pobierana jest w PLNach z konta.

Offline rbej

Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Lipiec 2009, 15:01:59 »
"Ze względu na bardzo duże zainteresowanie, promocja zostaje wznowiona, a liczba zamówień promowanych prezentami podniesiona do 500. Teraz, aż pierwsze 500 osób, które jako pierwsze zakupi w sklepie internetowym Windows 7 Home Premium E BOX otrzyma klawiaturę Microsoft Digital Media Keyboard 3000 lub mysz Microsoft Wireless Notebook Optical Mouse 3000 oraz gadżety firmy Microsoft i dobreprogramy.pl."


Offline lysyn

  • ***
  • 173
Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #52 dnia: 16 Lipiec 2009, 17:39:56 »
Do mnie dzwonili wlasnie i zalapalem sie na wygrana :) Zamowilem klawiature.

Offline Serkus

  • ****
  • 367
Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #53 dnia: 19 Lipiec 2009, 00:36:07 »
Mam pytanie... Ile taki Home Premium będzie mógł kosztować w wersji OEM?  ::)

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #54 dnia: 19 Lipiec 2009, 01:04:14 »
Mam pytanie... Ile taki Home Premium będzie mógł kosztować w wersji OEM?  ::)

Spodziewać się można (docelowo) cen jak w Viście - z niewielkimi wahaniami oczywiście.
Wchodzisz na stronę jakiegokolwiek sklepu komputerowego i patrzysz na aktualny koszt zakupu Visty ...

Skopiowałem ceny z http://www.komputronik.pl/index.php/category/1980/Microsoft_Windows_Vista.html/view/2/showall/tree i wkleiłem je odpowiednio dla porównania.

Wersje BOX i OEM (brutto / netto)

Microsoft Windows Vista Home Basic PL SP1 DVD
  BOX 819 zł / 671,31 zł
  OEM 352 zł / 288,52 zł
Microsoft Windows Vista Home Premium SP1 PL DVD
  BOX / 969 zł / 794,26 zł
  OEM / 449 zł / 368,03 zł
Microsoft Windows Vista Business PL SP1 DVD
  BOX / 1 319 zł / 1 081,15 zł
  OEM /   569 zł /   466,39 zł
Microsoft Windows Vista Ultimate PL SP1 DVD
  BOX / 1 369 zł / 1 122,13 zł
  OEM /   779 zł /   638,52 zł
 
Wersje BOX UPGRADE (brutto / netto)

Microsoft Windows Vista Home Basic PL SP1 DVD UPG
  BOX / 419 zł / 343,44 zł
Microsoft Windows Vista Home Premium SP1 PL DVD UPG
  BOX / 529 zł / 433,61 zł
Microsoft Windows Vista Ultimate PL SP1 DVD UPG
  BOX / 1 269 zł / 1 040,16 zł
Microsoft Windows Vista Business PL SP1 DVD UPG
  BOX / 1 229 zł / 1 007,38 zł

Tu przykładowe ceny - inne źródła:
http://www.proline.com.pl/sklep.php?g=Oprogramowanie&kat=Systemy+Operacyjne
http://arest.pl/index.php?inc=cennik&katid=27

Moim zdaniem oferta z HOME PREMIUM BOX za 499 zł jest rewelacyjna ...
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #55 dnia: 19 Lipiec 2009, 11:23:02 »
Czy są już jakieś oficjalne informacje czy wersje home win7 będzie można kupić na 3 stanowiska w domu i ile taka wersja by kosztowała?

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #56 dnia: 19 Lipiec 2009, 12:58:57 »
Skąd wiesz, że to BOX ?

Pewności nie mam, ale skoro w FAQ: http://www.amazon.co.uk/gp/feature.html?ie=UTF8&docId=1000321063 piszą, że to "full product" i nie zaznaczają, że to OEM, to wydaje się, że chodzi o pudełkową wersję. Inne produkty na Amazonie (sprawdzałem w wyszukiwarce), gdy są OEM - mają to oznaczone w opisie.

"Full product" oznacza po prostu "nie Upgrade".
To czy to BOX, czy OEM nigdzie nie napisano.
Starałem się dodać wątek/komentarz z pytaniem, ale Amazon nie pozwala mi na to, bo nie robiłem w Amazonie zakupów (kupowałem tylko na Amazon USA). Szkoda.

Spójrzmy na to tak: 49 funtów * 5 zł = 245 zł.
Załóżmy, że to połowa ceny (promocyjna przedsprzedaż), więc pełna, rynkowa cena bez promocji wyniesie 490 zł.
Zerknijmy na koszt zakupu Windows Vista Home Premium (ceny aktualne, kiedyś były wyższe): BOX = 969 zł , OEM = 449 zł.
490 zł z Amazonu wskazywałyby wg mnie bardziej na wersję OEM niż BOX.
Jeśli jest inaczej - kupowana w przedsprzedaży na Amazon.co.uk wersja jest za 25% ceny - a w to niespecjalnie wierzę (poza tym Amazon chwaliłby się nie 50%, a 75% obniżką .. prawda?).

Jak dla mnie jest to wersja OEM, gdy doda się koszty przesyłki i brak możliwości wgrania polskiego MUI - uznaję za zdecydowanie bardziej opłacalną promocję Vobisu (który daje obniżkę ok. 50% i sprzedaje na pewno BOX).
Moim zdaniem koledzy zamawiający 7 Home Premium w UK zaopatrzą się w wersję OEM :P

Czy są już jakieś oficjalne informacje czy wersje home win7 będzie można kupić na 3 stanowiska w domu i ile taka wersja by kosztowała?

http://twojepc.pl/news_wiecej.php?id=19248
http://www.reactor.pl/content/view/635/165/
http://pcfoster.pl/aktualnosci/software/windows-7-jedna-licencja-trzy-komputery.html
http://www.yamo.pl/?option=com_fingonews&id=842&sectionid=1&catid=17&Itemid=72
http://www.geektoys.pl/agregator/?id=46607
http://www.media.egospodarka.pl/wiadomosci/Windows-7-jedna-licencja-na-trzy-komputery,994920.html

Cytuj
Do premiery Windows 7 pozostały już niespełna cztery miesiące, nie dziwi więc fakt, że Microsoft zastanawia się w jakiej formie zaproponować swój najnowszy system operacyjny. Po informacjach o tym, że "siódemka" będzie sprzedawana również na nośnikach flash USB, pojawiają się także przecieki na temat nowych typów licencji, pozwalających na instalację systemu na kilku stanowiskach jednocześnie. Licencje takie oferują już konkurenci, między innymi Apple. Microsoft najprawdopodobniej zdecyduje się wprowadzić licencję umożliwiającą instalację Windows 7 na trzech komputerach w jednym gospodarstwie domowym.

Licencją tego typu objęty ma zostać system w edycji Home Premium, a koszt jej zakupu będzie podobno zdecydowanie niższy od kosztu trzech oddzielnych licencji na każde ze stanowisk z osobna.

Informacje te zostały już potwierdzone przez jednego z pracowników Mirosoftu. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na oficjalne potwierdzenie faktu przez samą firmę oraz bardziej szczegółową informację na temat ceny tej "potrójnej" licencji.

Więcej chyba nic jeszcze nie wiadomo.

Coś więcej o cenach ... :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=11712&Oficjalne+ceny+Windows+7+ujawnione+w+Europie+taniej!
http://thewindows7site.com/w7-news/windows-7-prices-announced-t3046.html
http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,81012,6759408,Microsoft_podal_ceny_Windows_7.html
http://74.125.77.132/search?q=cache:Ec3XE0mpuRQJ:www.centrumxp.pl/Aktualnosci/5026,Oficjalne_ceny_Windows_7_ju%C5%BC_znane.aspx+ceny+windows+7+w+polsce&cd=9&hl=pl&ct=clnk&client=opera

Cytuj
Ceny rynkowe aktualizacji Windows 7 w USA
Windows 7 Home Premium (aktualizacja): 119.99 USD
Windows 7 Professional (aktualizacja): 199.99 USD
Windows 7 Ultimate (aktualizacja): 219.99 USD
Ceny rynkowe pełnej wersji Windows 7 w USA
Windows 7 Home Premium (Pełna): 199.99 USD
Windows 7 Professional (Pełna): 299.99 USD
Windows 7 Ultimate (Pełna): 319.99 USD

Jak widać, ceny Windows 7, które będą obowiązywały w Europie są nieco wyższe:
Windows 7 Home Premium: 120 euro;
Windows 7 Professional: 285 euro;
Windows 7 Ultimate: 299 euro.

Cytuj
Mary Jo Foley podaje na swoim blogu ceny mające obowiązywać na rynku europejskim. Tak jak się spodziewaliśmy, są wyższe niż w USA, ale biorąc pod uwagę fakt, że w cenie uaktualnienia otrzymamy pełną wersję, to nadal wydają się atrakcyjne.
Windows 7 Home Premium kosztować będzie 120 euro (obniżka o 5 euro w porównaniu do Windows Vista Home Premium), Windows 7 Professional - 285 euro, zaś Windows 7 Ultimate - 299 euro. Ponadto jak dowiedziała się Mary Jo Foley, podane dzisiaj ceny będą obowiązywać "przynajmniej do końca roku". Później cena wersji Professonal może zostać podniesiona do 309 euro, a wersji Ultimate do 319 euro. Koszt najtańszej edycji Home Premium ma pozostać niezmieniony.
« Ostatnia zmiana: 19 Lipiec 2009, 13:00:32 wysłana przez Wojtek »
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #57 dnia: 19 Lipiec 2009, 15:11:23 »
Zamówiłem Windows 7 PL BOX w Vobis. Podczas procedury zamawiania jest opcja "Płatność przy odbiorze" - dotyczy to odbioru osobistego w sklepach firmowych Vobis. I z tego skorzystałem. To znacznie obniża ryzyko zakupu  :)

EDIT: Odpisali po 3 dniach, że wpłata ma być z góry do 24 lipca. Nazwali to "Zmiana statusu zamówienia"  ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Lipiec 2009, 23:33:28 wysłana przez anmark »

Offline WSZtm

Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #58 dnia: 19 Lipiec 2009, 15:13:14 »
Jaka to różnica ?
To tak samo jakbyś kupił Windowsa dniu premiery w Vobisie.
Czy zamówiłeś teraz i odbierzesz go potem czy tylko potem poszedłbyś go kupić to by było jedno i to samo.

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Windows 7 w Vobisie - Home Premium BOX za 499 zł
« Odpowiedź #59 dnia: 19 Lipiec 2009, 15:27:04 »
Jaka to różnica ?
To tak samo jakbyś kupił Windowsa dniu premiery w Vobisie.
Czy zamówiłeś teraz i odbierzesz go potem czy tylko potem poszedłbyś go kupić to by było jedno i to samo.

Cena też byłaby taka sama ;) ?
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.