TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Creative sound blaster external problem

Creative sound blaster external problem
« dnia: 12 Lipiec 2009, 18:36:09 »
Witam!
Niedawno przesiadłem się na siódemkę i z większością rzeczy już sobie porodziłem oprócz karty dźwiękowej:Creative sound blaster external
Ściągnąłem sobie sterowniki z strony producenta, zainstalowałem je, ustawiłem w Creative Audio Control Panel pięć głośników i tak samo zrobiłem w panelu sterowanie!Testuje głośniki i w każdy bez problemu działa ale niestety kiedy przychodzi do korzystania działają tylko dwa przednie!
Już naprawdę nie wiem co mam robić. Może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał!
Z góry dziękuje!!!

Odp: Creative sound blaster external problem
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Lipiec 2009, 11:37:13 »
Witaj,

Pobaw się CMSS w opcjach. Pamiętaj, że musisz mieć cos nagranego w 5.1 by słuchać we wszystkich głośnikach (muza DTS, FLAC). Jeżeli chcesz by ogólnie grało z 5 głośników to ustaw w opcjach CMSS by przednie stereo było "przerzucane" na tył. Masz dwie opcje i obie działają na 100% na Siódemce (Live 5.1. Zewnętrzne). Podam tobie jeszcze sterowniki jakich używam. Wygoogluj sobie to: USB_VTDRV_LB_1_01_0002. Pamiętaj (WAŻNE!) by przed instalacją ustawić zgodność na Vistę, bo inaczej nie odpalisz.

Pozdr
Paweł