TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Obniżka wydajności :/

Offline TMC

Obniżka wydajności :/
« dnia: 09 Lipiec 2009, 23:38:17 »
Niedawno dokupiłem sobie 1 GB RAMu Kingstona (wcześniej miałem tylko 1 GB Good Ram i 256 MB nie pamiętam już jakiej firmy) i zamiast poprawy wydajności mam gorzej niż miałem... W niektórych grach mam większe zacięcia (na przykład Gothic 2 NK) , a w innych o wiele lepszą płynność (na przykład Gothic 3) najgorzej jednak odbiło się to na systemie (XP i na razie ze zmianą na 7 poczekam do kupna nowego procka) bo teraz nawet otworzenie pustego folderu czasem trwa 10 sekund :( Myślałem , że ponowne zainstalowanie systemu załatwi sprawę ale jest tak samo... Próbowałem też rożnymi programami (Tweak XP , Game XP) , ale nie pomaga :'( W razie czego reszta mojego kompa :

Karta : ASUS AH2600 Series
Procesor : AMD Athlon XP 1800+
Płyta : NVIDIA nForce2

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Obniżka wydajności :/
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Lipiec 2009, 15:25:52 »
Platforma dosyć wysłużona ale problem do rozwiązania. Jeśli masz włożone wszystkie 3 moduły wyjmij moduł 256, a sloty 1 i 2 lub 2 i 3 obsadź tymi dwoma modułami. Jak to nie pomoże to sprubuj ustawić sztywno timingi, uaktualnić bios albo metodą prób i błędów wyjmuj i wkładaj pozostałe moduły określając stabilne szybkie ustawienie. Nforce 2 był bardzo dziwnym chipsetem, szczególnie podczas próby włączenia dual chanel, konfiguracji pamięci.

Offline predi

Odp: Obniżka wydajności :/
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lipiec 2009, 07:08:54 »
Dokładnie timingi pamięci powinny być identyczne. Wypadołoby by szybkości działania też się pokrywały.