TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Wąskie menu Start w Win7 z oficjalnym pakietem językowym PL ~by PeterMac

Jeśli nie możecie sobie nadal poradzić ze zwężeniem Menu Start w Windows 7 (np. za pomocą Sunrise'a Scooby'ego który nie daje rady temu) aby wyglądało tak jak w wersji angielskiej systemu po zainstalowaniu oficjalnego polskiego pakietu językowego to napisze jak temu zaradzić, nie robiłem żadnego programu do tego bo nie ma sensu.

1. Na początek pobieramy plik Take Ownership http://hotfile.com/dl/8178558/1c70b95/TakeOwnership.rar.html ułatwi on Nam przejecie praw nad plikami systemowymi które będziemy musieli podmienić lub usunąć, następnie pobrany plik uruchamiamy, system wyświetli monit o dodaniu go do rejestru dajemy OK.

2. Następnie wchodzimy do lokalizacji C:\Windows\Resources\Themes\Aero\pl-PL i klikamy prawy klik na pliku aero.msstyles.mui i wybieramy z menu podręcznego "Take Ownership"

3. Następnie wchodzimy do lokalizacji C:\Windows\Resources\Themes\Aero\en-US i plik aero.msstyles.mui przekopiowujemy do katalogu  pl-PL i wybierając "Kopiuj i zamień"

4. Teraz należy wejść do katalogu Windows, następnie wpisać w Przeszukaj: "aero.msstyles" system znajdzie ten plik w 4 folderach w systemie, nas interesują teraz dwa ostatnie odnalezione w katalogach C:/Windows/winsxs... następnie należy je z tamtąd pousuwać, klikając prawym "Otwórz lokalizacje folderu"  następnie prawym wybierając "Take Ownership" na pliku następnie "Usuń"



5. Teraz możemy zrobić restart systemu dla sprawdzenia czy wąskie menu pozostało.



Sposób sprawdzony w 100%
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec 2009, 19:41:53 wysłana przez PeterMac »

Offline Rayearth

  • ****
  • 253
  • NeveR SurrendeR
Odp: Wąskie menu Start w Win7 z oficjalnym pakietem językowym PL ~by PeterMac
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Lipiec 2009, 13:08:45 »
zamiast tego programu "takeownership" mozna uzyc Sunrise Seven od Scooby'ego.
tam jest opcja dodania do menu kontekstowego wlasnie  opcji "przemij na wlasnosc"
MB: Asus P6T Deluxe @ BIOS 1605, CPU: Intel Core i7 920 @ 2,66GHz, RAM: OCZ 3x2GB DDR3 1600MHz CL7,
GFX: Zotac GeForce GTX280 1GB AMP!, SFX: Creative X-Fi Extreme Gamer, Power: Be-quiet Dark Power P7-PRO 650W

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Wąskie menu Start w Win7 z oficjalnym pakietem językowym PL ~by PeterMac
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Lipiec 2009, 15:52:08 »
zamiast tego programu "takeownership" mozna uzyc Sunrise Seven od Scooby'ego.
tam jest opcja dodania do menu kontekstowego wlasnie  opcji "przemij na wlasnosc"

I jest też opcja płynnego ustawiania szerokości menu start ;)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: Wąskie menu Start w Win7 z oficjalnym pakietem językowym PL ~by PeterMac
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Lipiec 2009, 16:47:18 »
zamiast tego programu "takeownership" mozna uzyc Sunrise Seven od Scooby'ego.
tam jest opcja dodania do menu kontekstowego wlasnie  opcji "przemij na wlasnosc"

I jest też opcja płynnego ustawiania szerokości menu start ;)
sCooBy^ juz pisałem ze ta twoja płynna regulacja ;) nie działa kompletnie na nowych buildach, jakby było inaczej nie pisałbym tego tematu, tak samo nie działa program "Szerokość menu Start by Luke"
« Ostatnia zmiana: 08 Lipiec 2009, 16:55:35 wysłana przez PeterMac »

Odp: Wąskie menu Start w Win7 z oficjalnym pakietem językowym PL ~by PeterMac
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Lipiec 2009, 16:57:21 »
U mnie zawsze działała. Teraz na 7264 też działa :P

Odp: Wąskie menu Start w Win7 z oficjalnym pakietem językowym PL ~by PeterMac
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Lipiec 2009, 17:00:30 »
no no u Ciebie zawsze działa, jak pytałem z poprzednim buildzie x64 to tez Ci działało a mi jakoś nie chciało po zainstalowaniu na świeżo systemu i zainstalowaniu polskiego oficjalnego MUI, nastepnie uzycie Sunrise najnowszego wtedy build 105, dziwne nie :P
Postaw na czysto sys z oficjalnym MUI PL i wtedy sie przekonasz ze nie zadziała.
« Ostatnia zmiana: 10 Lipiec 2009, 19:42:59 wysłana przez PeterMac »

Offline kalvin

  • *
  • 41
  • Szef Wszystkich Szefów
Odp: Wąskie menu Start w Win7 z oficjalnym pakietem językowym PL ~by PeterMac
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Lipiec 2009, 17:20:29 »
@PeterMac szacun za opis  ;D

Odp: Wąskie menu Start w Win7 z oficjalnym pakietem językowym PL ~by PeterMac
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Lipiec 2009, 17:29:13 »
PeterMac. Robie po czystej instalce i po wgraniu PL. A na x64 nie sprawdze, bo tylko x86 używam  :P

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Wąskie menu Start w Win7 z oficjalnym pakietem językowym PL ~by PeterMac
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Lipiec 2009, 17:40:43 »
no no u Ciebie zawsze działa, jak pytałem z 7229 x64 to tez Ci działało a mi jakoś nie chciało po zainstalowaniu na świeżo systemu i zainstalowaniu polskiego oficjalnego MUI, nastepnie uzycie Sunrise najnowszego wtedy build 105, dziwne nie :P
Postaw na czysto 7264 x64 z oficjalnym MUI PL i wtedy sie przekonasz ze nie zadziała.

Podeślij mi plik Aero.msstyles.mui ;)

ps. Zapomniałeś w tym Faq o mcbuilder.exe
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline amp

Odp: Wąskie menu Start w Win7 z oficjalnym pakietem językowym PL ~by PeterMac
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Lipiec 2009, 18:09:20 »
mam 7260 i za chiny nie mogę zwęzić menu start,programik Sunrise Seven nagle przestał działać ale nim też się nie udało zwęzić,pozostaje tylko aby ktoś wstawił oryginalny i po przeróbce pliczek MUI byłbym wdzięczny

Offline lysyn

  • ***
  • 173
Odp: Wąskie menu Start w Win7 z oficjalnym pakietem językowym PL ~by PeterMac
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Lipiec 2009, 20:22:50 »
Najlepiej z waskim menu działa program StartWidth 1.0.0.4a Beta (http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,1485.0.html).
Sam testowałem na 7264 x64.
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec 2009, 20:27:28 wysłana przez lysyn »

Offline amp

Odp: Wąskie menu Start w Win7 z oficjalnym pakietem językowym PL ~by PeterMac
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Lipiec 2009, 21:26:41 »
niestety też u mnie nie działa ale tyle razy próbowałem różności że może już mam coś w systemie namieszane