TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Opera 10

Odp: Opera 10
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Grudzień 2008, 19:17:33 »
Tworzony jest przez studentów pod nadzorem MS. Gdyby teraz tworzył go sam MS, to wątpię, by na stronie programu była sekcja Donate.

Zresztą w sekcji Kontakt masz autorów. W najnowszej wersji MS odpowiadał głównie za tłumaczenie.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Opera 10
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Grudzień 2008, 19:20:51 »
Nie masz co się oburzać Microsoft kojarzy się w 100% z komercją i pobieraną grubą kasę za swoje produkty.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Opera 10
« Odpowiedź #32 dnia: 30 Grudzień 2008, 19:35:37 »
Tworzony jest przez studentów pod nadzorem MS. Gdyby teraz tworzył go sam MS, to wątpię, by na stronie programu była sekcja Donate.

Zresztą w sekcji Kontakt masz autorów. W najnowszej wersji MS odpowiadał głównie za tłumaczenie.

Hmm. Wikipedia? no to proszę cytat z en wiki:
Originally created as a Washington State University student project,
Czyli na początku był tylko jako projekt studencki i czy czasem nie myślisz, że gdyby MS nie dawał im kasy, to by nie powstała wersja na Maca lub Linuxa?
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Opera 10
« Odpowiedź #33 dnia: 30 Grudzień 2008, 19:40:28 »
Microsoft dobra firma :)

Odp: Opera 10
« Odpowiedź #34 dnia: 30 Grudzień 2008, 19:40:34 »
Czyli na początku był tylko jako projekt studencki i czy czasem nie myślisz, że gdyby MS nie dawał im kasy, to by nie powstała wersja na Maca lub Linuxa?
Widać daje im jej na tyle mało, że na stronie mają sekcję Donate. :P
Zresztą to, że dostają od nich kasę nie oznacza, że jest to aplikacja tworzona przez Microsoft. Tworzona jest jedynie pod ich patronatem.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Opera 10
« Odpowiedź #35 dnia: 30 Grudzień 2008, 19:56:39 »
Czyli na początku był tylko jako projekt studencki i czy czasem nie myślisz, że gdyby MS nie dawał im kasy, to by nie powstała wersja na Maca lub Linuxa?
Widać daje im jej na tyle mało, że na stronie mają sekcję Donate. :P
Zresztą to, że dostają od nich kasę nie oznacza, że jest to aplikacja tworzona przez Microsoft. Tworzona jest jedynie pod ich patronatem.

Jest robiony przez tych studentów i MS, gdyby nie był przez nich robiony to by do jasnej ciasnej nie pisało MS Corp no nie?

EOT!

P.S. Czy wam też dziś tak wolno forum działa?
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Opera 10
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Grudzień 2008, 19:58:56 »
Mi działa jak zawsze dobrze i szybko.

Odp: Opera 10
« Odpowiedź #37 dnia: 30 Grudzień 2008, 23:37:37 »
Jak werja
i czy czasem nie myślisz, że gdyby MS nie dawał im kasy, to by nie powstała wersja na Maca lub Linuxa?

Jak pod Linuxa, jak pisany w .Net :P

To jest coś w stylu reklamy tworzenia aplikacji w tym środowisku. I pewnie dlatego M$ zainteresował się tym projektem.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Opera 10
« Odpowiedź #38 dnia: 31 Grudzień 2008, 09:56:53 »
Jak werja
i czy czasem nie myślisz, że gdyby MS nie dawał im kasy, to by nie powstała wersja na Maca lub Linuxa?

Jak pod Linuxa, jak pisany w .Net :P

To jest coś w stylu reklamy tworzenia aplikacji w tym środowisku. I pewnie dlatego M$ zainteresował się tym projektem.

Ale jakby MS nie dawał kasy to by pewnie nie robili to w .net, nie sądzisz? Skończmy już tą gadkę ok? EOT!
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Opera 10
« Odpowiedź #39 dnia: 31 Grudzień 2008, 12:35:31 »
Temat nt. PaintNET już się zakończył!

Odp: Opera 10
« Odpowiedź #40 dnia: 31 Grudzień 2008, 15:54:59 »
Zagadalismy się a tu temat o Operze jest :D Wracając do tematu wydzedł nowy build Opery 10 - 1219. Dodano już obsługę wiekszości języków w tym polskiego.

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Opera 10
« Odpowiedź #41 dnia: 09 Styczeń 2009, 22:10:36 »
obsługuje, działa sprawnie ;)
Wie ktoś czy gdzieś jest możliwość wyłączenia sprawdzania poprawności pisowni?
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Odp: Opera 10
« Odpowiedź #42 dnia: 09 Styczeń 2009, 22:35:11 »
W menu kontekstowym jak klikniesz na pole tekstowe jakieś

Odp: Opera 10
« Odpowiedź #43 dnia: 13 Styczeń 2009, 16:47:50 »
Aż zobaczę sobie co ta Opera ma do zaproponowania użytkownikowi Firefoxa. Też zauważyłem, ze coraz mnie użytkowników używa ( :P) programów W$. Windows wkłada do systemu za dużo nie potrzebnych programów a jeśli już potrzebnych to takie które można zastąpić lepszymi nawet darmowymi programami, chociażby WMP, IE, defragmentacja, oczyszczanie dysku,paint, gry (hehehe). Dlatego używałem wcześniej modyfikowanego XP bez pierdół i czekam na takiego Polskiego Sevena.
Jeśli MS wkłada za dużo to na przykład w Linuxie jest zdecydowanie za mało. Ostatnio jak mi XP padł to uruchomiłem sobie Ubuntu LiveCD i OpenSUSE i tam nawet nie dało się odtworzyć plików *.mp3 bo nie było sterowników i oprogramowania, które potrafiło by je obsłużyć. Według mnie Microsoft dba o to, aby nie trzeba było doinstalowywać wielu... wielu... aplikacji, a to, że nie są one zbyt dobre to nie znaczy że ludzie ich nie używają ;)

Offline umcs

  • ***
  • 229
Odp: Opera 10
« Odpowiedź #44 dnia: 16 Styczeń 2009, 18:48:53 »
Jeśli MS wkłada za dużo to na przykład w Linuxie jest zdecydowanie za mało. Ostatnio jak mi XP padł to uruchomiłem sobie Ubuntu LiveCD i OpenSUSE i tam nawet nie dało się odtworzyć plików *.mp3 bo nie było sterowników i oprogramowania, które potrafiło by je obsłużyć. Według mnie Microsoft dba o to, aby nie trzeba było doinstalowywać wielu... wielu... aplikacji, a to, że nie są one zbyt dobre to nie znaczy że ludzie ich nie używają ;)

Więc miałeś może jakiegoś "trefnego" Linuxa. Teraz go używam i wszystko działa, normalnie słucham muzyki. I właśnie Linuks ma to właśnie dobrego w sobie, że można zainstalować sobie to co się chce a nie używać to co ktoś wepchną do środka.

Ale temat nie brzmi "Linuks vs. Windows" więc nie powinniśmy tutaj się o tym rozpisywać.
Uczyłem się indyjskich tradycji, szukałem wyciszenia, ćwiczyłem jogę, uczyłem się "Kamasutry", spróbowałem herbatę "Lipton" i zdecydowałem dalej PIĆ WÓDKĘ.