TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

"Schemat kolorów został zmieniony na podstawowy windows 7"

Offline rynio

  • ***
  • 176
"Schemat kolorów został zmieniony na podstawowy windows 7" - to mi się dzieje gdy włączam film rmvb, tylko rmvb(przez media player classic), czy ktoś wie o co chodzi?

Po prostu jak włączam film to cała kompozycja zmienia się na 'podstawowy windows 7", a jak wyłącze film to z powrotem zmienia się kompozycja na 'windows 7' , to jest dość irytujące.

Offline KilKr

  • ****
  • 274
Odp: "Schemat kolorów został zmieniony na podstawowy windows 7"
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Lipiec 2009, 21:44:43 »
Nie wiem czemu tak jest. Miałem ten sam problem. Proponuje przerzucić się na Media Player Classic Homecinema, w którym ten problem nie występuje. Do pobrania tutaj: http://mpc-hc.sourceforge.net/download-media-player-classic-hc.html

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: "Schemat kolorów został zmieniony na podstawowy windows 7"
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Lipiec 2009, 22:03:54 »
Zobacz czy we właściwościach tego programu nie ma zaznaczonego żeby zmieniał schemat kolorów po uruchomieniu.

Offline rynio

  • ***
  • 176
Odp: "Schemat kolorów został zmieniony na podstawowy windows 7"
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Lipiec 2009, 22:51:27 »
KilKr , właśnie o to chodzi, że ten problem mam jak odtwarzam przez media player classic.

Zobacz czy we właściwościach tego programu nie ma zaznaczonego żeby zmieniał schemat kolorów po uruchomieniu.

wymyśliłeś to tak na poczekaniu ; )?

-----------------

Przerzuciłem się na tego media player cinema home i nadal mam z tym problem, problemu nie ma jedynie wtedy kiedy najpierw otwieram media player classic i przrzucam na niego film, ale gdy otwieram film za pomocą tego media player classic cinema to mam to samo.


« Ostatnia zmiana: 03 Lipiec 2009, 22:59:57 wysłana przez rynio »

Offline KilKr

  • ****
  • 274
Odp: "Schemat kolorów został zmieniony na podstawowy windows 7"
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Lipiec 2009, 23:21:19 »
Ja w standardowym Media Player Classic też miałem problem przełączania się schematu na podstawowy. Po przesiadce na wersję Homecinema problem zniknął. Nie ma znaczenia jakiego typu plik odtwarzam jak również to w jaki sposób jest on otwierany. Do programu dorzucone mam również wszystkie filtry dostępne tutaj http://sourceforge.net/projects/mpc-hc/files/ . Używam Windows 7 7264 x86.

Offline rynio

  • ***
  • 176
Odp: "Schemat kolorów został zmieniony na podstawowy windows 7"
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Lipiec 2009, 23:26:14 »
Ehh, ale mówię, że nie działa, zmieniłem na ten media player home cinema i dalej to samo.

Problem się nie pokazuje jak najpierw otworzę media player i przerzucę do niego film kursorem.


Schemat kolorów zmienia się także podczas włączania 3dmark vantage.

Offline McVein

  • ***
  • 209
Odp: "Schemat kolorów został zmieniony na podstawowy windows 7"
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Lipiec 2009, 23:26:51 »
Możesz jeszcze spróbować BestPlayer-a 2.130 i kodeków win7codec albo k-lite codecs.
Pozdrawiam wszystkich.

Offline KilKr

  • ****
  • 274
Odp: "Schemat kolorów został zmieniony na podstawowy windows 7"
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Lipiec 2009, 00:18:40 »
Ehh, ale mówię, że nie działa, zmieniłem na ten media player home cinema i dalej to samo.

Problem się nie pokazuje jak najpierw otworzę media player i przerzucę do niego film kursorem.


Schemat kolorów zmienia się także podczas włączania 3dmark vantage.
U mnie zainstalowany jest taki zestawik:
- QuickTime Alternative 2.80
- Real Alternative 1.90
- Media Player Homecinema GPU Accelerated 1.2.908.0
- Filtry, do których link podałem w poprzednim poście
Takiego samego zestawu programów używa pod Windows 7 lub Vistą kilku moich znajomych i nie następuje przełączanie schematu kolorów na podstawowy podczas odtwarzania filów MPC HC. Próbowałeś pobrać dodatkowe filtry i zarejestrować je w programie? Trzeba je dodawać ręcznie w zakładce filtry zewnętrzne. Jeśli chodzi o uruchamianie 3DMark Vantage u mnie również przełącza się schemat kolorów.