TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 w Europie znacznie droższe niż w USA

Odp: Windows 7 w Europie znacznie droższe niż w USA
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Czerwiec 2009, 22:01:54 »
a ile Cie kosztowała przesyłka visty z USA do Polski ?? i czy jest mozlliwosc dogrania polskiego MUI ?? bo jak tak to i do se7ena tez chyba bedzie mozna  ::) ::)
aha i czy jak kupiłes viste w USA to czy tylko tam mogles załatwiac wszelkie problemy przez telefon czy polski oddział MS tez pomaga na angielska wersje windowsa ??

Przesyłka do Polski może kosztować od 20 dolarów w górę.
Pierwszy sposób: wyszukujesz np. na www.ebay.com , www.amazon.com , www.pricegrabber.com Vistę, prosisz sprzedającego o oznaczenie przesyłki jako prezent (jeśli to możliwe) i zadeklarowanie wartości np. 35 dolarów, a następnie o wysłanie na adres firmy Polamer (po zarejestrowaniu się na http://www.polameronline.com/).
Opłacasz przesyłkę (na stronie jest kalkulator, cena związana jest bardzo mocno z wymiarami paczki) i czekasz na dostarczenie jej pod Twoje drzwi.
Rok temu z hakiem najtańsza przesyłka lotnicza kosztowała w Polamerze 14,29$, teraz ceny poszły dość mocno w górę.
Inna metoda: przesyłka bezpośrednia do Polski z wykorzystaniem USPS (Priority Mail International Flat Rate Box to ok. 37 dolarów), UPS, Fedex, ...
Niektóre formy przesyłki obarczone są większym ryzykiem oclenia i opodatkowania (22% VAT, 0% cła).
Cała zabawa może się generalnie opłacać - kwestia czystej kalkulacji.

Możliwość dogrania polskiego MUI dają wersję Ultimate i Enterprise. W Sevenie prawie na pewno będzie tak samo.

Co do polskiej pomocy technicznej - ciężko mi powiedzieć.
Vista, którą posiadam, ma wykupioną 'pełną opcję' jeśli o pomoc techniczną chodzi, ale nie wiem czy to standard - i tak z tego nie korzystam (jestem informatykiem po PWr, nie potrzebowałem nigdy pomocy infolinii, raczej sam daję sobie radę z problemami).

no ja tak sobie mysle zeby kupic wkoncu i miec legalnego windowsa :P i wchodzi w rachube tylko ultimate :P a ile Cie kosztowało dogranie PL jezyka do visty ?? :P
trzeba bedzie sie porozglądać za najtańsza wersją ultimate w usa :P i dobrze wykalkulowac :P
Intel Core2 Duo E8400 3.0 Ghz; Asus P5Q PRO; A-DATA 4 GB RAM DDR2 800 Mhz;  Radeon HD 4850 IceQ 4 HIS 512 Mb; Enermax 626 W modu 82+; Antec Three Hundred Gamer

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Windows 7 w Europie znacznie droższe niż w USA
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Czerwiec 2009, 22:05:46 »
no ja tak sobie mysle zeby kupic wkoncu i miec legalnego windowsa :P i wchodzi w rachube tylko ultimate :P a ile Cie kosztowało dogranie PL jezyka do visty ?? :P
trzeba bedzie sie porozglądać za najtańsza wersją ultimate w usa :P i dobrze wykalkulowac :P

Polecam kupno oryginału :)
Jedno, że to uczciwe. Drugie, że nie martwisz się kontrolami legalności, brakiem aktualizacji, itp.
Dogranie języka do Visty nic nie kosztuje - dla wersji Ultimate i Enterprise jest darmowa - możesz wgrać ile tylko języków chcesz.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Windows 7 w Europie znacznie droższe niż w USA
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Czerwiec 2009, 22:08:40 »
no ja tak sobie mysle zeby kupic wkoncu i miec legalnego windowsa :P i wchodzi w rachube tylko ultimate :P a ile Cie kosztowało dogranie PL jezyka do visty ?? :P
trzeba bedzie sie porozglądać za najtańsza wersją ultimate w usa :P i dobrze wykalkulowac :P

Polecam kupno oryginału :)
Jedno, że to uczciwe. Drugie, że nie martwisz się kontrolami legalności, brakiem aktualizacji, itp.
Dogranie języka do Visty nic nie kosztuje - dla wersji Ultimate i Enterprise jest darmowa - możesz wgrać ile tylko języków chcesz.

aha no to super :) czyli tak jakby sciagam MUI czy jak :> ?? jak rzeczywiscie bedzie kosztował te 700 zł na nasze to jeszcze bym sie skusił a OEM-a nie chce bo to bez sensu wymienie kość ramu i juz dupa :P
Intel Core2 Duo E8400 3.0 Ghz; Asus P5Q PRO; A-DATA 4 GB RAM DDR2 800 Mhz;  Radeon HD 4850 IceQ 4 HIS 512 Mb; Enermax 626 W modu 82+; Antec Three Hundred Gamer

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Windows 7 w Europie znacznie droższe niż w USA
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Czerwiec 2009, 22:24:45 »
aha no to super :) czyli tak jakby sciagam MUI czy jak :> ?? jak rzeczywiscie bedzie kosztował te 700 zł na nasze to jeszcze bym sie skusił a OEM-a nie chce bo to bez sensu wymienie kość ramu i juz dupa :P

Tak, ściągasz MUI i po sprawie - są dostępne też w Windows Update, ściągasz je wtedy jako aktualizacje.
Co do OEM - używam Visty Business na jednym z komputerów w domu rodzinnym (razem z Office 2007 Small Business OEM).
Zmieniałem tam kości RAM, również płytę główną (na prawie identyczną). Aktywacja powiodła się bez najmniejszych problemów. Chyba aż tak źle z OEM nie jest jak mówią niektóre osoby - ale może to kwestia konkretnych doświadczeń?
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Windows 7 w Europie znacznie droższe niż w USA
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Czerwiec 2009, 22:43:05 »
Do Visty jest Vistalizator, to może do 7 będzie Sevenlizator? :D Wtedy będzie można każdą wersje spolszczyć :P