TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Ankieta

Czy jesteś za usunięciem, zablokowaniem nieaktywnych userów?

Tak
10 (58.8%)
Nie
3 (17.6%)
Mi to obojętne
4 (23.5%)

Głosów w sumie: 17

Konta zombie, nieużywane, martwe

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Konta zombie, nieużywane, martwe
« dnia: 18 Czerwiec 2009, 14:01:10 »
Mam do was pytanie. Głównie do adminów i moderatorów ale również i was-społeczności windows7.pl. Co sądzicie, co robicie wobec martwych kont. Są ich dosłownie setki. Aż roi się od kont założonych już w 2008 roku ale jednak bez jakiegokolwiek posta lub odzewu. Co myślicie na temat usunięcie niektórych z nich lub wysyłania ostrzeżen. Wiem że to trudna i żmudna praca ale możliwa. Jak ktoś rejestruje się w jakimś serwisie to w jakimś celu, a żeby czytać i przeglądać forum nie potrzeba mieć konta.

Czekam na wszelkie odpowiedzi

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Konta zombie, nieużywane, martwe
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Czerwiec 2009, 14:28:56 »
To zrob ankiete i przeprowadzimy demokratyczne wybory :)

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Konta zombie, nieużywane, martwe
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Czerwiec 2009, 14:49:40 »
To zrob ankiete i przeprowadzimy demokratyczne wybory :)
A mogłabyś zrobić krótki instruktaż?  ;D nie jestem jeszcze tak wprawny, to bedzie moj pierwszy raz

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Konta zombie, nieużywane, martwe
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Czerwiec 2009, 14:51:08 »
Zaznacz jako przeczytane  |  Powiadamiaj  |  Nowy wątek  |  Wyślij nową ankietę

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Konta zombie, nieużywane, martwe
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Czerwiec 2009, 14:52:01 »
ok, mam już dziekuje za pomoc ;D

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Konta zombie, nieużywane, martwe
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Czerwiec 2009, 15:20:13 »
Jeżeli usunięcie nieaktywnych użytkowników w jakikolwiek sposób pomoże w rozwoju forum, oczywiście :)
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Konta zombie, nieużywane, martwe
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Czerwiec 2009, 15:22:45 »
Pomoże z pewnością, lecz na jakiś czas. Po jakimś czasie znowu jacyś zapaleńcy założą nowe konta dla szpanu, tak sobie.

Offline Mirahz

  • *****
  • 367
    • Windows 7
Odp: Konta zombie, nieużywane, martwe
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Czerwiec 2009, 15:48:49 »
Pomoże z pewnością, lecz na jakiś czas. Po jakimś czasie znowu jacyś zapaleńcy założą nowe konta dla szpanu, tak sobie.

To jest normalne i trzeba się z tym liczyć.

Nie wiem dlaczego tak bardzo chcesz usuwać konta użytkownikom, którzy nie są botami i przeszli prawidłowo etap rejestracji itp. Resztą się zajmiemy.

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Konta zombie, nieużywane, martwe
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Czerwiec 2009, 15:54:03 »
Może czytelności forum to nie szkodzi ale zaglądając na kartę użytkownicy  razi w oczy. Spytam sie szczerze: jaki jest sens zakładania tu konta jeżeli przeglądać forum może nawet niezarejestrowany? Chyba my użytkownicy zarejestrowaliśmy się aby aktywnie rozwijać forum, a nie nabijać statystyki userów. Może możliwe by było np. że po miesiącu nieaktywności byłby wysyłany email ostrzegawczy, a po 2 miesiącach byłoby usuwane konto. Wiele serwisów stosuje to rozwiązanie.

Offline Mirahz

  • *****
  • 367
    • Windows 7
Odp: Konta zombie, nieużywane, martwe
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Czerwiec 2009, 16:04:03 »
Może możliwe by było np. że po miesiącu nieaktywności byłby wysyłany email ostrzegawczy, a po 2 miesiącach byłoby usuwane konto.

Bez przesady. Sam zaglądam na niektóre fora raz w roku i nikt nie powinien mi z tego powodu usuwać konta - jeśli jest aktywne to zostaje (pomimo 0 postów).

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Konta zombie, nieużywane, martwe
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Czerwiec 2009, 16:19:19 »
Ja nikogo nie będe przekonywał. Ja wyraziłem swoje zdanie i ty również. Nasze poglądy różnią się ale kłótni nie planuję  ;D ;D :P :P

Offline Max

  • ****
  • 270
Odp: Konta zombie, nieużywane, martwe
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Czerwiec 2009, 17:20:25 »
A nieaktywni userzy? Bez aktywacji konta, nigdy nie zalogowani? Zalogowani 1x kilka lat temu?

Do wyboru do koloru^^
Windows Se7en x86 HAIL SEVEN!
Xubuntu 10.10 x64

Poprzednio znany jako MikeHunt, teraz zmienił nick na krótszy. :P

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Konta zombie, nieużywane, martwe
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Czerwiec 2009, 17:21:45 »
Może możliwe by było np. że po miesiącu nieaktywności byłby wysyłany email ostrzegawczy, a po 2 miesiącach byłoby usuwane konto.

Hehe, to przy twoim pomyśle konto Mirahza już byłoby usunięte... :D
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Konta zombie, nieużywane, martwe
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Czerwiec 2009, 18:04:00 »
Moim zdaniem niepotrzebne, i niemądre. Czy twoje konto w banku, lub skrzynka pocztowa są usuwane jak nie robisz transakcji czy nie dostajesz poczty ? Ja jestem zarejestrowany na wielu forach na których zaglądam raz na pare lat. Czasami zaglądam jak czegoś potrzebuje i to też rzadko. Moim zdaniem kochani userzy troche się za bardzo przejmują, tym ze mamy dużo mało aktywnych userów - co wam to przeszkadza ?

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Konta zombie, nieużywane, martwe
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Czerwiec 2009, 18:09:22 »
Np. z kontem e-mail i kontem GG jest tak, ze jak sie nie uzywa przez jakis okres czasu, to usuwaja. Przynajmniej kiedys tak bylo, a teraz to nie wiem.