TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Biznes na windows 7

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Czerwiec 2009, 10:32:06 »
  • „Nasz” Windows 7 ma jeszcze jedną zaletę: można go zainstalować na maszynach wykorzystywanych w firmie i pracować na nim za darmo do czerwca 2010 (od marca 2010 system będzie się restartował co 2 godziny – jest to ograniczenie wbudowane przez Microsoft). Można go kupić wraz z prenumeratą PC Worlda na fakturę, czego nie da się, powtarzam NIE DA SIĘ zrobić w wypadku wersji pobranej z Internetu. Innymi słowy: „nasz” system może być zainstalowany w firmie bez obaw o kontrolę Urzędu Skarbowego.
Czyli co, wersji pobranej z internetu nie można zainstalować i używać na maszynie firmowej bez obaw o kontrolę Urzędu Skarbowego? Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale jeśli dobrze, to chyba nieprawda.

Ściągając z internetu nie dostajesz faktury na system W7 RC, która to w razie kontroli US jest (będzie) wymagana.
A nie jest tak, ze faktura potrzebna na produkt końcowy, a na taki RC jest niepotrzebna? Nie znam się, wiec pytam ;D Kto pyta nie błądzi :)

Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Czerwiec 2009, 10:35:57 »
Nie ważne czy początkowy, czy końcowy, czy RC, w firmie masz mieć fakturę na system jeśli chodzi o komercyjne, czyli windowsy

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Czerwiec 2009, 10:59:25 »
Zobacz. RC 7100 można sobie legalnie ściągnąć z serwera MS, natomiast Final legalnie nie ściągniemy, wiec kupujemy, żeby nie było problemów i wtedy faktura ma sens w każdym tego słowa znaczeniu :)

Offline McVein

  • ***
  • 209
Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Czerwiec 2009, 11:08:44 »
Madzia. Owszem RC7100 można ściągnąć legalnie ale jest to skierowane tylko dla użytkowników domowych. Natomiast tej ściągniętej wersji nie można zanistalować w firmie bo to juz bedzie nie legalne jezeli firma nie bedzie dysponować fakturą. W przypadku kontroli skarbówki firma moze ponieś większe koszty niż to warte.
Pozdrawiam wszystkich.

Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Czerwiec 2009, 11:11:18 »
I weźcie pod uwagę to, iż nie każdy ma czas i chęci na ściąganie 2 GB. Mi osobiście podoba się pomysł magazynu ;)

Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Czerwiec 2009, 11:26:39 »
Mi się ta prenumka  podoba i sobie zamówię, choćby ze względu tych 5 wydań gazetki bo jest ponad 2x taniej niż w kiosku. Dawno zresztą żadnej gazetki komputerowej nie kupowałem (od 2 lat gdzieś), to teraz sobie zerknę co w świecie IT słychać. Jak za prawie 40 PLN taki zestawik to się opyla  ;D I masz W7 RC już pod ręką, nie trzeba targać z neta.

Pewnie na płytce są 2 wersje x86 i x64, dobrze kombinuję @lukasz_bigo?
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec 2009, 11:29:46 wysłana przez tommy504 »

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Czerwiec 2009, 12:19:50 »
Po raz pierwszy w historii polskich czasopism komputerowych udało nam się uzyskać od Microsoftu pozwolenie na dystrybucję desktopowej wersji systemu wraz z czasopismem. Powtarzam: po raz pierwszy w historii polskich czasopism komputerowych. PC World Komputer dołączył kiedyś OS/2 Warp IBM-a (sam kupiłem ten numer, chociaż byłem jeszcze w liceum :). Wersji desktopowej Windows nie udało się nigdy, nawet w edycji beta. Powód? Ze względu na wysoki poziom kombinatorstwa w Polsce centrala w Redmond zawsze mówiła „NIE!!!” i to był koniec dyskusji.


Ps. Z niewyjaśnionych dla mnie przyczyn nie byłem w stanie edytować tej wiadomości w Windows 7 + IE8  :P

Po pierwsze: Jesteś pewnien, że nigdy nie dodawaliście żadnego windowsa? Nie wiedziałem, że będę kiedykolwiek poprawiać Łukasza Bigo. :D A teraz sprawdź, co daliście do numeru 11/2002. Czy czasem nie dodawaliście Windows 2000 z licencją na 120 dni? :D
Po drugie: Jestem użytkownikiem IE od zawsze i IE8 od Beatki 1 i wiem, że forum szwankuje na IE8, zeby dobrze działało musisz właczyć Widok zgodności. :D
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec 2009, 12:25:24 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Czerwiec 2009, 12:52:08 »
Ale 2000 to nie desktop dla domu ;p Mogę powiedziec ze w 2004 dali chyba Windows Serwera 2003 , ale fakt -nigdy desktopa.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Czerwiec 2009, 13:00:10 »
Jak będziesz Łukasz Bigo to mi tylko jedno odpowiedz: Czemu płytka z W7 RC z prenumeratą kosztuje tyle co NIS 2009 z prenumeratą? W końcu NIS jest płatny, a W7 RC nie; więc czemu cena z siódemką jest taka sama jak z Nortonem? :D
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

lukasz_bigo

Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Czerwiec 2009, 13:06:39 »
Nie ważne czy początkowy, czy końcowy, czy RC, w firmie masz mieć fakturę na system jeśli chodzi o komercyjne, czyli windowsy

Żeby nie było, że kogokolwiek straszę, chciałbym doprecyzować: Urząd Skarbowy może poprosić o dowód zakupu każdej, ale to każdej aplikacji zainstalowanej na firmowych komptuerach. Nawet jeśli jest to program z gatunku freeware (tak, tak!). Dlatego właśnie pewien czas temu wymyślono, żeby kupować te programy razem z czasopismami - i z fakturą na firmę.

Inna sprawa, że niektóre US ponoć nawet takie podejście kwestionują (ale słyszałem tylko takie opinie, natomiast nie udało mi się skontaktować z nikim, kto rzeczywiście miał podobny problem - również z ludźmi, których przypadek opisywał bodaj Vagla).

Po pierwsze: Jesteś pewnien, że nigdy nie dodawaliście żadnego windowsa? Nie wiedziałem, że będę kiedykolwiek poprawiać Łukasza Bigo. :D A teraz sprawdź, co daliście do numeru 11/2002. Czy czasem nie dodawaliście Windows 2000 z licencją na 120 dni? :D
Po drugie: Jestem użytkownikiem IE od zawsze i IE8 od Beatki 1 i wiem, że forum szwankuje na IE8, zeby dobrze działało musisz właczyć Widok zgodności. :D

Dodawaliśmy systemy Windows, owszem. Ale zawsze były to wersje serwerowe (Windows 2000, 2003, 2003 R2, 2008). Jak to słusznie zauważył lukas_gab, w 11/2002 jest Windows 2000 Server.

Swoją drogą: dziękuję za czujność. :)

Pozdrawiam
Łukasz Bigo
PC World
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec 2009, 13:09:06 wysłana przez lukasz_bigo »

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #40 dnia: 18 Czerwiec 2009, 13:34:39 »
Hmm, pamiętam jeszcze te numery ;) Czyli jakby nie patrzeć pomysł i realizacja bardzo dobre i chwała, chwała.
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #41 dnia: 18 Czerwiec 2009, 13:36:10 »
Urząd Skarbowy może poprosić o dowód zakupu każdej, ale to każdej aplikacji zainstalowanej na firmowych komptuerach. Nawet jeśli jest to program z gatunku freeware (tak, tak!).
Ma do tego konstytucyjne prawo? To chyba wbrew logice :)

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #42 dnia: 18 Czerwiec 2009, 13:46:40 »
Urząd Skarbowy może poprosić o dowód zakupu każdej, ale to każdej aplikacji zainstalowanej na firmowych komptuerach. Nawet jeśli jest to program z gatunku freeware (tak, tak!).
Ma do tego konstytucyjne prawo? To chyba wbrew logice :)

Madziu, Poprosić może ale Ty nie koniecznie musisz mu okazać  ;D Wtedy to pały muszą Ci udowodnić że używasz nielegalnie softu np. Freeware hehe ;)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #43 dnia: 18 Czerwiec 2009, 15:23:10 »
heh, fajnie to brzmi:"mam windowsa z gazety" :P
a tak swoją drogą to tam jest jaka wersja? x86,x64, polskie UI? bo może nawet kupię ;D

lukasz_bigo

Odp: Biznes na windows 7
« Odpowiedź #44 dnia: 18 Czerwiec 2009, 16:21:32 »
heh, fajnie to brzmi:"mam windowsa z gazety" :P
a tak swoją drogą to tam jest jaka wersja? x86,x64, polskie UI? bo może nawet kupię ;D

x86. Z x64 woleliśmy jeszcze nie eksperymentować, mieliśmy z nią trochę problemów podczas redakcyjnych testów. UI angielskie, ale w trywialny sposób dające się przerobić na polskie. Odsyłacz już podawałem, jest na pierwszej stronie wątku. Nie chcę tu spamować swoim blogiem, proszę tam rzucić okiem...

Pozdrawiam
Łukasz Bigo
PC World