TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

"Windows 8 Confirmed" Prace nad Windows 8 ruszyły!

Offline Bartos

  • ***
  • 148
Odp: "Windows 8 Confirmed" Prace nad Windows 8 ruszyły!
« Odpowiedź #105 dnia: 16 Czerwiec 2009, 22:50:54 »
podczas tworzenia win7 chodziły słuchy że jest to ostatni system na starym silniku i ostatni wydany w wersji x86 i x64
Windows MX RGB......Windows 7HP x64

Odp: "Windows 8 Confirmed" Prace nad Windows 8 ruszyły!
« Odpowiedź #106 dnia: 16 Czerwiec 2009, 23:07:34 »
Z całą pewnościa zobaczymy tam jądro albo jeszcze NT lub już MiniWin i nie ma bata na coś innego w środku.

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: "Windows 8 Confirmed" Prace nad Windows 8 ruszyły!
« Odpowiedź #107 dnia: 16 Czerwiec 2009, 23:10:03 »
Czas pokaże. A w ogóle info o planach 8 było już znacznie wcześniej jak dobrze pamiętam a teraz tylko info że prace już sie rozpoczęły i tyle.

http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,916.0.html
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Odp: "Windows 8 Confirmed" Prace nad Windows 8 ruszyły!
« Odpowiedź #108 dnia: 16 Czerwiec 2009, 23:25:03 »
Czytałem jakoś na początku tego roku oficjalną wypowiedź jakiegoś gościa z MS, który mówił, że windows 8 będzie zbudowany na całkowicie nowym jądrze, który jest obecnie w fazie "zarodka" i ukończony system nie  będzie miał nic wspólnego z win vista i 7 (a windows 7 ma to samo jądro co vista, żeby znowu nie było problemów z kompatybilnością). Gadał jeszcze, że win8 będzie wyposażony w funkcję umożliwiającą uruchomienia wszystkich dostępnych programów przeznaczonych na poprzednie systemy windows, począwszy od win95. Była mowa jeszcze o tym, że win8 będzie ostatnim systemem z rodziny "windows", jednak nie będzie to koniec systemów operacyjnych od microsoft, tyle że następne systemy będą nastawione na obsługę poprzez dotyk.

Odp: "Windows 8 Confirmed" Prace nad Windows 8 ruszyły!
« Odpowiedź #109 dnia: 16 Czerwiec 2009, 23:51:36 »
Czytałem jakoś na początku tego roku oficjalną wypowiedź jakiegoś gościa z MS, który mówił, że windows 8 będzie zbudowany na całkowicie nowym jądrze, który jest obecnie w fazie "zarodka" i ukończony system nie  będzie miał nic wspólnego z win vista i 7 (a windows 7 ma to samo jądro co vista, żeby znowu nie było problemów z kompatybilnością). Gadał jeszcze, że win8 będzie wyposażony w funkcję umożliwiającą uruchomienia wszystkich dostępnych programów przeznaczonych na poprzednie systemy windows, począwszy od win95. Była mowa jeszcze o tym, że win8 będzie ostatnim systemem z rodziny "windows", jednak nie będzie to koniec systemów operacyjnych od microsoft, tyle że następne systemy będą nastawione na obsługę poprzez dotyk.

Ciekawe info ciekawe jak beda sie nazywac nastepne systemy moze zamiast windows bedzie "touch" od slowa dotyk  ;)

Odp: "Windows 8 Confirmed" Prace nad Windows 8 ruszyły!
« Odpowiedź #110 dnia: 16 Czerwiec 2009, 23:53:43 »
Albo "Touch the Window" w wolnym tłumaczeniu, według taniego słownika kupionego na ruskim bazarze: "Parcie na szkło" :P

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: "Windows 8 Confirmed" Prace nad Windows 8 ruszyły!
« Odpowiedź #111 dnia: 17 Czerwiec 2009, 07:49:54 »
Jak bylo z wersja alfa win7? Dalo sie tego uzywac?

Różnie to moze być... Taki w7 dał się używać... Ale LH i jego alfy to była porażka, szczególnie ostatnie buildy jak 4083 i 4093...

Czytałem jakoś na początku tego roku oficjalną wypowiedź jakiegoś gościa z MS, który mówił, że windows 8 będzie zbudowany na całkowicie nowym jądrze, który jest obecnie w fazie "zarodka" i ukończony system nie  będzie miał nic wspólnego z win vista i 7 (a windows 7 ma to samo jądro co vista, żeby znowu nie było problemów z kompatybilnością). Gadał jeszcze, że win8 będzie wyposażony w funkcję umożliwiającą uruchomienia wszystkich dostępnych programów przeznaczonych na poprzednie systemy windows, począwszy od win95. Była mowa jeszcze o tym, że win8 będzie ostatnim systemem z rodziny "windows", jednak nie będzie to koniec systemów operacyjnych od microsoft, tyle że następne systemy będą nastawione na obsługę poprzez dotyk.

Oficjalnej wypowiedzi żadnej nie było i ja tym infie wogóle nie słyszałem... :P A tak czy tak nie będzie tylko na pewno OS sterowany przez dotyk... Bo takiemu np. mnie nie chciałoby mi się ruszać i ciśgle wymachiwać rękami na ekranie..... Zresztą ekran by się szybko brudził i żadna z tego przyjemność....

P.S. Daj link do tej wypowiedzi(z przynajmniej 2 wiarygodnych źródeł).
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline Gustaw

  • ***
  • 203
  • no pain, no game...
Odp: "Windows 8 Confirmed" Prace nad Windows 8 ruszyły!
« Odpowiedź #112 dnia: 17 Czerwiec 2009, 09:02:59 »
czyżbym miał prorocze sny <lol> ?

Odp: "Windows 8 Confirmed" Prace nad Windows 8 ruszyły!
« Odpowiedź #113 dnia: 17 Czerwiec 2009, 09:30:13 »
sny o komputerach :P fajnie
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4600 @ 2.40GHz
2 GB RAM
NVIDIA GeForce 9600 GT
Windows 7 build 7260

Odp: "Windows 8 Confirmed" Prace nad Windows 8 ruszyły!
« Odpowiedź #114 dnia: 17 Czerwiec 2009, 10:33:55 »
To wedgług microsoft komputer nowej generacji i pod niego będą powstawać nowe systemy, http://www.youtube.com/watch?v=2y59x-DfuIk to coś było zaprezentowane na jakiś targach w ubiegłym roku. A link który znalazłem do tej wypowiedzi jakiegoś czubka z MS jest nie aktywny, szukam dalej jak znajdę to wstawię ;]

Edit: to było na targach CES 2008
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwiec 2009, 10:41:01 wysłana przez goblinus »

Odp: "Windows 8 Confirmed" Prace nad Windows 8 ruszyły!
« Odpowiedź #115 dnia: 17 Czerwiec 2009, 11:26:56 »
Po tych wszystkich wypowiedziach zadaje sobie pytanie: czy ten build (7304) ma sznse wyciec w najbliższym czasie?
PC1: Intel Celeron 2,6ghz, 1GB RAM, ATI 9200SE 128MB, 80GB HDD, Windows 7 RTM Starter
PC2: HP DV5-1170ew: Intel Core2Duo 2,26ghz, 4GB RAM, NVIDIA 9600M GT 512MB, 320GB HDD, Windows 7 RTM Ultimate/ Home Premium x64

Offline TrAnc

  • ***
  • 100
Odp: "Windows 8 Confirmed" Prace nad Windows 8 ruszyły!
« Odpowiedź #116 dnia: 17 Czerwiec 2009, 11:34:54 »
ja bym chociaz chcial zeby 7260 wylecial :P

Odp: "Windows 8 Confirmed" Prace nad Windows 8 ruszyły!
« Odpowiedź #117 dnia: 17 Czerwiec 2009, 11:39:51 »
Tyle, żę 6.1.7260 lub 7300 wyleci, prędzej, czy później na 100%. Co do 7.0.7304 to nic niewiedomo...
osobiście bardziej czekam na nowy system, niż na RTM systemu, który używam już 8 miesięcy.
PC1: Intel Celeron 2,6ghz, 1GB RAM, ATI 9200SE 128MB, 80GB HDD, Windows 7 RTM Starter
PC2: HP DV5-1170ew: Intel Core2Duo 2,26ghz, 4GB RAM, NVIDIA 9600M GT 512MB, 320GB HDD, Windows 7 RTM Ultimate/ Home Premium x64

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: "Windows 8 Confirmed" Prace nad Windows 8 ruszyły!
« Odpowiedź #118 dnia: 17 Czerwiec 2009, 11:41:51 »
To wedgług microsoft komputer nowej generacji i pod niego będą powstawać nowe systemy, http://www.youtube.com/watch?v=2y59x-DfuIk to coś było zaprezentowane na jakiś targach w ubiegłym roku. A link który znalazłem do tej wypowiedzi jakiegoś czubka z MS jest nie aktywny, szukam dalej jak znajdę to wstawię ;]

Edit: to było na targach CES 2008

Eh facet... Nie wiesz o czym prawisz.. Nikt nie mówił, ze to jest komp nowej generacji, tylko to jest po prostu taki komputer w stole, którego używa się bez myszy i klawiatury, kosztuje ok. 10k $. Nikt także nie mówił, że nowe systemy będą specjalnie tworzone pod ten "big ass table"(wzięte z parodii: http://www.youtube.com/watch?v=CZrr7AZ9nCY ). A link pewnie nieaktywny bo były to fałszywe informacje.... :P
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: "Windows 8 Confirmed" Prace nad Windows 8 ruszyły!
« Odpowiedź #119 dnia: 17 Czerwiec 2009, 11:48:05 »
To wedgług microsoft komputer nowej generacji i pod niego będą powstawać nowe systemy, http://www.youtube.com/watch?v=2y59x-DfuIk to coś było zaprezentowane na jakiś targach w ubiegłym roku. A link który znalazłem do tej wypowiedzi jakiegoś czubka z MS jest nie aktywny, szukam dalej jak znajdę to wstawię ;]

Edit: to było na targach CES 2008

Eh facet... Nie wiesz o czym prawisz.. Nikt nie mówił, ze to jest komp nowej generacji, tylko to jest po prostu taki komputer w stole, którego używa się bez myszy i klawiatury, kosztuje ok. 10k $. Nikt także nie mówił, że nowe systemy będą specjalnie tworzone pod ten "big ass table"(wzięte z parodii: http://www.youtube.com/watch?v=CZrr7AZ9nCY ). A link pewnie nieaktywny bo były to fałszywe informacje.... :P

W pełni popieram! Gdyby wszyscuy mieli takie kompy, to co by było z ludzkimi kręgosłupami? Przecierz dzieci w podstawówce nie umiały by się wyprostować. Po drugie: jak na tym grać, oglądać filmy, gadać (wygodnie)na gg, czy przeglądać godzinami internet. Po trzecie: CENA...
PC1: Intel Celeron 2,6ghz, 1GB RAM, ATI 9200SE 128MB, 80GB HDD, Windows 7 RTM Starter
PC2: HP DV5-1170ew: Intel Core2Duo 2,26ghz, 4GB RAM, NVIDIA 9600M GT 512MB, 320GB HDD, Windows 7 RTM Ultimate/ Home Premium x64