TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

[Problem] czarne tło przy starcie systemu

[Problem] czarne tło przy starcie systemu
« dnia: 16 Czerwiec 2009, 11:38:13 »
Witam, mam problem z uruchomieniem systemu, pojawia się ekran powitalny a potem czarne tło i myszka którą cały czas mogę ruszać. Pojawiło się to znikąd, porostu wyłączyłem kompa wieczorem, a po włączeniu rano juz to miałem. Pierwsze co zrobiłem to spróbowałem uruchomić w trybie awaryjnym,  zadziałało, więc zacząłem od puszczenia anty-vira, nic nie znalazł. Spróbowałem użyć opcji naprawy systemu (te narzędzia znajdujące się na płycie win 7), żadnych błędów nie wykryto, ale system uruchomił się po wybraniu przywracania.
   Niestety dzisiaj znowu się pojawił ten problem (dzięki przywracaniu systemu mogę napisać tego posta) i tu zwracam się do was o pomoc w wyeliminowaniu tego błędu. Konfiguracja mojego komputera to:

System operacyjny: Microsoft Windows 7 Build 7100 RC 64-bit
Procesor: Intel Core 2 Duo E8400, 3000 MHz (9 x 333)
Płyty głównej: Asus P5QL
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 260  (896 MB)
Pamięć ram: Kingston 2x2048 MB  (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
Karta dźwiękowa: Creative Audigy SE (SB0570) Sound Card
Dysk1: ST3500320AS ATA Device  (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)
Dysk2: ST360021A ATA Device  (60 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100) (jako magazyn)
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwiec 2009, 11:46:53 wysłana przez spoy »

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: [Problem] czarne tło przy starcie systemu
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Czerwiec 2009, 14:29:01 »
Jeśli antyvirus nie znalazł szkodników to postawiłbym na sterowniki albo jakiś program crashujący system. Spróbuj odinstalować ostatnio instalowane programy (z wyszczególnieniem programów głęboko wgryzujących się w system) i sterowniki np od grafiki i dzwięku. Potem wyczyść rejestr np tune upem i zresetuj.

Odp: [Problem] czarne tło przy starcie systemu
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Czerwiec 2009, 15:14:09 »
mógłbyś dać linka do tune upa wersji działającej z win7