TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 z backupem sieciowym

Offline michau

  • *****
  • 3974
Windows 7 z backupem sieciowym
« dnia: 10 Listopad 2008, 21:42:34 »
Cytuj
Rozwijany przez lata NTBackup, narzędzie do wykonywania i odtwarzania kopii zapasowych dostępne jeszcze od czasów Windows NT zostało wycięte w Viście, a wraz z nim niestety sporo funkcjonalności. Najbardziej brakowało jej administratorom serwerów, ale i domowi użytkownicy zaczęli narzekać - funkcja Complete PC Backup z Windows Vista nie oferowała bowiem opcji przechowywania kopii w sieci.

Tym razem Microsoft wysłuchał głosów użytkowników i w Windows 7 opcja taka wreszcie pojawi się - nie trzeba więc będzie przygotowywać 20 płyt DVD by zbackupować 100 GB z partycji systemowej, będzie można wykorzystać do tych celów np. inny komputer w domowej sieci lub mało jeszcze popularne na naszym rynku domowe serwery NAS (urządzenia z kilkoma dyskami dostępnymi przez sieć).

Swoją drogą, nie każdy wie, że w Windows Vista można wykorzystać pewien trik, by mimo braku opcji wysłania kopii do sieci przechować ją innym komputerze. Wystarczy porzucić wygodnego kreatora i do wykonania backupu użyć narzędzia wiersza polecenia wbadmin - tam parametr backuptarget wcale nie protestuje, gdy poda się mu ścieżkę sieciową.

NTBackup
http://en.wikipedia.org/wiki/NTBackup

wbadmin
http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc754015.aspx

źródło: dobreprogramy.pl