TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

[Problem] Mapa Sieci

[Problem] Mapa Sieci
« dnia: 15 Czerwiec 2009, 18:11:58 »
Witam, mam problem z mapą sieci w windows 7, a właściwie z jej brakiem...  :( Windows komunikuje, że nie może wygenerować mapy sieci... Pokazuje cytat takiej treści " System Windows nie może utworzyć mapy sieci. Odpowiedzi z innych urządzeń w sieci są opóźnione lub w sieci znajduje się niezgodny router". Proszę pomóżcie mi, jeszcze wczoraj wszystko działało

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: [Problem] Mapa Sieci
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Czerwiec 2009, 18:48:34 »
Witam, mam problem z mapą sieci w windows 7, a właściwie z jej brakiem...  :( Windows komunikuje, że nie może wygenerować mapy sieci... Pokazuje cytat takiej treści " System Windows nie może utworzyć mapy sieci. Odpowiedzi z innych urządzeń w sieci są opóźnione lub w sieci znajduje się niezgodny router". Proszę pomóżcie mi, jeszcze wczoraj wszystko działało
Na twoim miejscu sprawdziłbym konfigurację sieci, usług sieciowych i usług windowsowych. Nie pamiętam ale w viscie można było wyłączyć pewne składniki przyspieszajac nieco system (kosztem funkcjonalności)

Odp: [Problem] Mapa Sieci
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Czerwiec 2009, 19:10:00 »
Dziwne,mi też nie wykrywa komputerów w sieci domowej i próbowałem już wielu zestawów ustawień i nic nie pomaga :-\

Odp: [Problem] Mapa Sieci
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Czerwiec 2009, 19:29:39 »
Ale ja nic w konfiguracji sieci nic nie zmieniałem, mapa sieci działała, wyłączyłem komputer, włączyłem potem kompa na drugi dzień i już mapa sieci nie działała... Dodam, że u mnie windows pokazywał mapę sieci mojego dostawcy internetowego(radiówka)

Odp: [Problem] Mapa Sieci
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Czerwiec 2009, 12:56:05 »
Za generowanie mapy sieci odpowiada ta usluga Link-Layer Topology Discovery Mapper, domyslnie tryb uruchamiania jest ustawiony na Manual, tez tak masz ?

Odp: [Problem] Mapa Sieci
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Czerwiec 2009, 15:07:14 »
a jak to sprawdzić??

edit: Znalazłem i włączyłem usługę, ale mapa sieci dalej nie działa, znowu pokazuje się komunikat, który wpisałem w pierwszym poście
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwiec 2009, 15:16:48 wysłana przez gamemaniak18 »

Odp: [Problem] Mapa Sieci
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Czerwiec 2009, 15:36:29 »
We wlasciwosciach karty sieciowej musza byc jeszcze zaznaczone dwie opcje (domyslnie sa):
- Link-Layer Topology Discovery Mapper I/O Driver
- Link-Layer Topology Discovery Responder

Odp: [Problem] Mapa Sieci
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Czerwiec 2009, 16:00:13 »
Ja mam zaznaczone opcje:
- Sterownik We/Wy mapowania z odnajdywaniem topologii sieci
- Responder odnajdywania topologii warstwy łącza

i innych opcji już nie mam odnośnie topologii sieci

Odp: [Problem] Mapa Sieci
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Czerwiec 2009, 20:35:14 »
To na razie trudno mi stwierdzic co moze byc nie tak. A tak na marginesie, to po Ci
ta mapa sieci? Co jest fajnego w generowaniu mapy sieci :)

Odp: [Problem] Mapa Sieci
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Czerwiec 2009, 21:06:26 »
Mi też nie dział, muszę wejść w uruchom i //nazwa_komputera do którego chcemy się dostać .
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4600 @ 2.40GHz
2 GB RAM
NVIDIA GeForce 9600 GT
Windows 7 build 7260

Odp: [Problem] Mapa Sieci
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Czerwiec 2009, 21:20:15 »
Zaraz, to generowanie mapy sieci nie dziala czy wyszukiwanie komputerow w sieci? Za obie rzeczy odpowiadaja osobne uslugi. Chyba ktos tutaj czegos nie zrozumial :)

Odp: [Problem] Mapa Sieci
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Czerwiec 2009, 21:24:08 »
Mi chodzi o mapę sieci, strukturę połączeń komputerów w danej sieci

Odp: [Problem] Mapa Sieci
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Czerwiec 2009, 21:56:00 »
Nie dziła wyszukiwanie komputerow w sieci :(

Odp: [Problem] Mapa Sieci
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Czerwiec 2009, 21:56:54 »
Przegladajac google, mozna znalezc problemy ludzi z generowaniem mapy sieci w Viscie. Przejrzyj co niektore wypowiedzi uzytkownikow bo napewno bedzie gdzies tam rozwiazanie, a przeciez to nie sposob zeby ktos inny wertowal za Ciebie cale google ;) wpisz full network map windows 7 i do dziela :)

@Castaway

Czy usluga Computer Browser jest wlaczona ?
« Ostatnia zmiana: 16 Czerwiec 2009, 22:03:20 wysłana przez Slashdub »

Odp: [Problem] Mapa Sieci
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Czerwiec 2009, 22:49:34 »
Dzięki za porady, ale już rozwiązałem problem ;D Wystarczyło zrobić reinstalację systemu