TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z siecią po wyjściu z uśpienia

Problem z siecią po wyjściu z uśpienia
« dnia: 14 Czerwiec 2009, 20:59:23 »
Witam, problem polega na tym, że po wyjściu ze stanu uśpienia mam wyłączone połączenie sieciowe. Nie da się go na nowo włączyć, a Windows nie może zdiagnozować problemu. Dopiero restart komputera pomaga. Odznaczyłem też opcje "Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii" przy karcie sieciowej, ale nic to nie pomogło. Ma ktoś jakieś pomysły?

Odp: Problem z siecią po wyjściu z uśpienia
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Czerwiec 2009, 21:17:33 »
Przez co sie laczysz? Ja przez modem usb i w takim wypadku wypinalem usb wpinalem jeszcze raz i dzialalo. To bylo na starszym buildzie teraz mam 7229 i nie wiem czy ten blad nadal istnieje.

Odp: Problem z siecią po wyjściu z uśpienia
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Czerwiec 2009, 21:23:17 »
Mam internet przez kabel z routera,może jak go zresetuje to pomoże. Ale robić to zawsze po wybudzeniu to mi się nie chce:)

Odp: Problem z siecią po wyjściu z uśpienia
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Czerwiec 2009, 21:25:25 »
Takie uroki nie do konca dopracowanego systemu  ;)

Odp: Problem z siecią po wyjściu z uśpienia
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Czerwiec 2009, 21:31:06 »
Może w wersji finalnej będzie to działać, na Viście nie miałem takiego problemu. Na forum nie znalazłem podobnego tematu, więc może to jakiś problem z obsługą mojej płyty głównej, nie znam się na tym :)
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwiec 2009, 21:36:27 wysłana przez lucascorp »

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Problem z siecią po wyjściu z uśpienia
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Czerwiec 2009, 22:51:08 »
Może to być też problem ze sterownikiem/oprogramowaniem bezprzewodowej karty sieciowej.
Jakiego komputera używasz, jakiej karty, jakie oprogramowanie steruje połączeniami sieciowymi (może standardowe zarządzanie sieciami systemu Windows)?

Rozumiem, że 'wyłączone połączenia sieciowe' oznacza całkowity brak dostępu do sieci bezprzewodowych, niemożność ich wyszukiwania, itp. - karta sieciowa zachowuje się jakby była całkowicie wyłączona?
Nie jest tak, że możesz połączyć się z siecią, ale nie masz dostępu do Internetu?

Jeżeli w centrum sieci i udostępniania (w panelu sterowania) w zakładce "Zmień ustawienia karty sieciowej" po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na "Połączenie sieci bezprzewodowej" wybierzesz "Wyłącz", a po chwili "Włącz" - sieć dalej nie działa i konieczny jest restart?
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Problem z siecią po wyjściu z uśpienia
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Czerwiec 2009, 22:57:00 »
Wojtek, on idzie po LANie :D
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Odp: Problem z siecią po wyjściu z uśpienia
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Czerwiec 2009, 23:01:31 »
Też to miałem na 7100. Zainstaluj sobie nowszy build. Pzdr

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Problem z siecią po wyjściu z uśpienia
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Czerwiec 2009, 23:09:42 »
Wojtek, on idzie po LANie :D

Motyla noga, źle przeczytałem. Przepraszam :)
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Problem z siecią po wyjściu z uśpienia
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Czerwiec 2009, 23:37:51 »
No właśnie po kablu lece, ale dzięki za dobre chęci :) Aż do teraz, czyli 7100, to na każdym buildzie miałem ten problem. Jak przesiądę się na nowszą wersję to sprawdzę czy kłopot zniknie.

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Problem z siecią po wyjściu z uśpienia
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Czerwiec 2009, 00:17:58 »
Ciekawa sprawa :)

Zmienię nieco pytanie:
Jeżeli w centrum sieci i udostępniania (w panelu sterowania) w zakładce "Zmień ustawienia karty sieciowej" po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na "Połączenie lokalne" wybierzesz "Wyłącz", a po chwili "Włącz" - sieć dalej nie działa i konieczny jest restart?

Spróbuj jeszcze wejść do Centrum sieci i udostępniania, wybrać Grupę domową z menu po lewej stronie i opuścić grupę domową (trzecia opcja licząc od dołu).
Daj znać czy zmiana przyniosła jakiekolwiek efekty.

Używasz może karty Broadcom-a ?
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Problem z siecią po wyjściu z uśpienia
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Czerwiec 2009, 08:34:54 »
Jeżeli wybiorę wyłącz połączenie lokalne, to następuje jakby jego zawieszenie. Napisane jest "włączone" ale jak kliknę "wyłącz" to nic się nie dzieje. A najlepsze jest to, że jak potem zresetuje komputer to w tedy, po stracie Windows, mam wyłączone to połączenie i trzeba je włączyć. Opuszczenie grupy roboczej też nic nie dało.
A kartę mam zintegrowaną z płytą główną Asusa, na chipsecie NVIDIA.

Odp: Problem z siecią po wyjściu z uśpienia
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Czerwiec 2009, 19:01:52 »
Witam.
Tez tak miałem, nawet jak normalnie kompa odpalałem karta sieciowa była przekreślona w trayu. Sprawa dziwna bo nastąpiło to jakoś po miesiącu używania W7 RC x64. Poradziłem sobie tak ze wszedłem do control panel/system/device meneger/ i usunąłem karte sieciowa, system wyszukał ja jeszcze raz i o dziwo działa :)

Pozdrawiam


AMD & NVIDIA FAN !


Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Problem z siecią po wyjściu z uśpienia
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Czerwiec 2009, 10:06:37 »
Tutaj masz dwa adresy z masą wypowiedzi o tym samym problemie:
http://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/w7itpronetworking/thread/1b4d475d-f2e1-44f5-a96b-829b48b5e3de
http://social.technet.microsoft.com/Forums/en/w7itpronetworking/thread/5098a34c-1f38-4dbc-a723-eda56578eea8
Winny jest prawdopodobnie sterownik, musisz więc odnaleźć odpowiedni.
Niestety nie będę łączył się z netem przez najbliższe tygodnie/miesiące - nie obraź się więc jeśli nie odpowiem na ewentualne pytania w wątku.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.