TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Poprawa spolszczenia

Poprawa spolszczenia
« dnia: 03 Sierpień 2009, 16:02:57 »
Mam Windows 7 RC(i nie zamierzam pobierać innego). Muszę zainstalować spolszczenie oryginalne, bo zależy mi na pomocy. Ostatnio przeglądąłem płyty z gazet i natknąłem się na Restorator 2007. Pomyślałem, że dla własnych potrzeb, mógłbym kilka tekstów, które najbardziej rzucają się w oczy i z którymi stykam się na codzień dla siebie spolszczyć. No to zaczynam, patrzę: User Account Control. Jest sporo rzeczy nie spolszczonych. Odpalam Restorator, szukam pliku mui. Miałem szczęście, bo jechałem po nazwie, a jest taki biblioteka jak UserAccountControlSettings.dll.mui. A więc zabieram się do roboty, spolszczyłem w Restoratorze, zmieniam język na angielski, pomyślnie podmieniam plik, zmieniam na polski, Kontrola Konta spolszczona, więc wszystko gra. Ale idę dalej i nie mam zielonego pojęcia jak spolszczyć autoodtwarzanie(które wyświetla się po włożeniu płyty), plik autoplay jest odpowiedzialny za coś innego, a co z pierwszym błędem: Search Komputer? Gdzie mam szukać? I jak w ogóle zabierać się do innych rzeczy, czy jest jakaś lista, spis z której się tego dowiem?

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Poprawa spolszczenia
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sierpień 2009, 16:15:55 »
Wszystko jest w shell32.dll.mui ;)

Ewentualnie przeciąg wszystkie pliki mui na restorator i użyj opcji "szukaj" dla wyszukania frazy ;)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: Poprawa spolszczenia
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpień 2009, 16:37:36 »
Nie wiem czy dobrze wpisuję, ale otwieram shell32.dll.mui biorę Zasoby->Znajdź w zasobach i wpisuję search komputer i widzę tylko wyszukiwanie zakończone. To wszytsko robię na zaznaczonym pliku shell32.

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Poprawa spolszczenia
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sierpień 2009, 17:32:47 »
Nie wiem czy dobrze wpisuję, ale otwieram shell32.dll.mui biorę Zasoby->Znajdź w zasobach i wpisuję search komputer i widzę tylko wyszukiwanie zakończone. To wszytsko robię na zaznaczonym pliku shell32.

"Ewentualnie przeciąg wszystkie pliki mui na restorator i użyj opcji "szukaj" dla wyszukania frazy"

Ja tak robiłem i jest to najlepsze rozwiązanie ;)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: Poprawa spolszczenia
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Sierpień 2009, 18:30:30 »
No dobrze mam wszystkie pliki mui załadowane, ale chodzi Ci o opcję Zasoby->Znajdź w zasobach? Czy o jakąś inną? Ale jak sprawić aby wyszukiwał we wszystkich zasobach a nie tylko w zaznaczonym?

PS. Wiem że za znak wodny odpowiada user32.dll.mui. Aby usunąć znak wodny co mam z nim zrobić?

715   %wsWindows %ws
716   %ws Kompilacja %ws
717   Kopia ewaluacyjna.
718   Tylko do celów testowych.
719   Tryb awaryjny
720   %wsMicrosoft (R) Windows (R) (Kompilacja %ws%0.0ws)  %ws
721   %wsMicrosoft (R) Windows (R) (Kompilacja %ws: %ws)  %ws
722   %wsMicrosoft (R) Windows (R) (Kompilacja %ws%0.0ws)
723   %wsMicrosoft (R) Windows (R) (Kompilacja %ws: %ws)
724   7
725   7



Kombinować z tym(wyciąć)?

PS2. Gdzie oprócz C:\Windows\pl-PL oraz C:\Windows\System32\pl-PL znajdę pliki MUI?
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień 2009, 18:38:17 wysłana przez blazej.30 »

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Poprawa spolszczenia
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Sierpień 2009, 18:38:25 »
Spauzuj linie

715   "%wsWindows %ws"
716   "%ws Kompilacja %ws"

na:

715   " "
716   " "

Po każdych zmianach odpal mcbuilder.exe w trybie admina ;)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: Poprawa spolszczenia
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Sierpień 2009, 18:43:48 »
A reszta pytań? A, co to ten mcbuilder? I co z podmianą plików? Muszę zawsze zmieniań na angielski i resetować aby móc skopiować, podmienić pliki?

EDIT: Jednak Restorator szuka we wszystkich otwartych plikach. Ponawiam pytanie: czy gdzieś poza Windows\pl-PL i Windows\system32\pl-PL jeszcze są ważne pliki MUI?
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpień 2009, 19:42:33 wysłana przez blazej.30 »

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Poprawa spolszczenia
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Sierpień 2009, 19:49:05 »
W C:\Windows\assembly - ale uzyskanie dostępu do plików w tym katalogu jest trudne.
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: Poprawa spolszczenia
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Sierpień 2009, 20:46:22 »
Przejdźmy do sedna sprawy. Mam załadowane mui z folderów o których pisałem. A i tak nie mogę znaleźć Search Komputer i Speech Recognition.
Więc co mam zrobić?

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Poprawa spolszczenia
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Sierpień 2009, 20:49:53 »
Nie szukaj "Search Komputer" tylko samo "Search" w shell32.dll.mui i byk.
Nie wiem po co się tak produkujesz. Pobierz moje spolszczenie z forum, tam są wszystkie pliki mui spolszczone w 100% (podmień tylko same pliki w katalogach pl-PL oprócz Pomocy).
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: Poprawa spolszczenia
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Sierpień 2009, 20:59:15 »
Po instalacji Twojego spolszczenia nie spolszczyła mi się połowa...

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Poprawa spolszczenia
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Sierpień 2009, 21:00:20 »
Po instalacji Twojego spolszczenia nie spolszczyła mi się połowa...

Na to jest rozwiązanie - wystarczy poczytać posty w wątku ;)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook