TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 lokalizuje użytkowników

Offline michau

  • *****
  • 3974
Windows 7 lokalizuje użytkowników
« dnia: 08 Listopad 2008, 20:04:03 »
Cytuj
Minął kolejny dzień konferencji WinHEC. Był on okazją dla Microsoftu do ujawnienia informacji na temat nowych funkcji w Windows 7 pomagających określić położenie komputera. Przydadzą się one różnym usługom dostarczającym zlokalizowane dane, jak np. serwisy wyszukiwawcze, mapy, serwisy społecznościowe czy też odnajdywanie skradzionego laptopa.

Oczywiście pojawiają się tutaj kwestie związane z prywatnością. Microsoft odpowiada, że funkcje lokalizacyjne będą wyłączone domyślnie. Można je też włączyć tylko dla określonych użytkowników lub też tylko dla aplikacji a wyłączyć dla usług działających w tle. Niestety nie będzie możliwości włączenia udostępniania informacji o lokalizacji tylko dla wybranych aplikacji. Microsoft twierdzi, że gdyby wprowadził takie rozróżnienie to i tak jedne aplikacje mogłyby się podszywać pod drugie. W komentarzu pracownik HP stwierdził, że identyfikacja aplikacji powinna być możliwa do wykonania i jeśli Microsoft nie będzie potrafił jej przeprowadzić to odpowiednie rozwiązanie dostarczy inna firma.

Nowe funkcje API dostarczające informacji o lokalizacji będą wykorzystywać odbiorniki GPS, informacje o dostępnych sieciach WiFi oraz triangulację stacji bazowych GSM. Oczywiście użytkownik będzie mógł też wpisać swoją lokalizację ręcznie.

źródło: dobreprogramy.pl

Ciekawe jaka dokładność będzie? Będzie trzeba się bawić w chowanego ;)

Odp: Windows 7 lokalizuje użytkowników
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Listopad 2008, 20:31:18 »
Jestem tylko ciekaw, jak będzie to wyglądało na komputerach stacjonarnych, też będą namierzać? Bo swoją drogą ciężko zgubić komputer PC ;)
Sam mam laptopa i jestem ciekaw czy gdybym swojego zgubił (nie mam GPS, ani modemu z kartami SIM, a Wi-Fi mam przez kartę bezprzewodową jednak udostępniam sobie sygnał routerem) to by mi go namierzyli?

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows 7 lokalizuje użytkowników
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Listopad 2008, 20:36:13 »
Pisali, że przez GPS, GSM Wi-Fi  ::)

Odp: Windows 7 lokalizuje użytkowników
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Listopad 2008, 20:43:48 »
Tak, ale nie mam GPS, kart Sim tez nie czyli GSM odpada, a Wi-Fi, czyli internet sam sobie wysyłam przez router który stoi u mnie w domu, natomiast do routera internet jest doprowadzony kablem czyli można to uznać za sieć przewodową typu neo a nie piszą że "po kablu" tez będą namierzać.
Tak więc jeżeli się mylę to mnie poprawcie, ale czy przypadkiem przez zwykła kartę Wi-Fi która odbiera mój własny sygnał (i należny do mnie, nie jest to iPlus itp.) mogą namierzyć mojego laptopa?

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows 7 lokalizuje użytkowników
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Listopad 2008, 17:59:56 »
Funkcję będzie można wyłączyć więc niema co się martwić.