TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !
« Odpowiedź #150 dnia: 18 Czerwiec 2009, 21:38:35 »
Błąd leży u podstaw i powstał przed wieloma laty i do dzisiejszego dnia pogłębił się na tyle że orginały nie mają racji bytu lecz jednak są ludzie kupujący oryginały (niekoniecznie zamożni). Do drugiej zasady można przejść stopniowo (nie od razu kraków zbudowano  :P). Pewnie pomogły by jakieś promocje, zniżki, równie łatwa dostępność jak piratów, nowe sposoby i nośniki dystrybucyjne. Pętla zaciska się z dnia na dzień. Moim zdaniem jak już pisałem niedawno wina leży po środku. My musimy mieć świadomość i musimy mieć motywację i wyższość kupna oryginały, a nia pirata.

Offline qwer

  • ***
  • 104
Odp: Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !
« Odpowiedź #151 dnia: 18 Czerwiec 2009, 23:22:06 »
dlaczego szezy sie piractwo??
z takiego sameog powodu z jakeigo produkuje sie bimber... bo sie chce/niema pieniedzy/tak zabawniej
ale z innej beczki... najwiekszym winowajca piractwa jest pieniadz... w polsce przy obecnych cenach i obecnej placy niema szans na walke z piractwem
filozofowanie i umoralnianie nic nieda skoro mamy do dyspozycji photoszopa cs3 i corela x3 za 3h sciagania z neta 1mbit +prad+2plyt zamiast za ponad 500 pln
kto tak poprostu zrobi?? kto kupi a kto zassa 9/10 zassa bez namyslu... mowimy o zamiennikach.. fajnie pieknie sa gimpy i inne darmowe programy... ale czesto sa one nic niewarte bo musisz miec 5 zeby zastepowaly ci ten 1 platny, a do tego i tak sa niewygodne w uzyciu... zastanawiam sie czy az tak malo inteligentnych ludzi tworzy programy zkoro sporo dawmorwek to taka kicha zrobiona bez pomyslunku

PS KAZDY STUDENT MOZE MIEC PRZEZ CZAS SUDIOW WSZYSTKIE PIERDOLKI OD M$ JESLI TYLKO ZECHCE... PYTAC Z KATEDRACH INFORMATYKI NA UCZELNIACH O DARMOWE KONTA MSDEN
Chcesz kupic kompa/ lapka?? ZGLOS SIE

GG:2889405 Tlen:meserak@o2.pl

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !
« Odpowiedź #152 dnia: 18 Czerwiec 2009, 23:41:44 »
PS KAZDY STUDENT MOZE MIEC PRZEZ CZAS SUDIOW WSZYSTKIE PIERDOLKI OD M$ JESLI TYLKO ZECHCE... PYTAC Z KATEDRACH INFORMATYKI NA UCZELNIACH O DARMOWE KONTA MSDEN

Chyba MSDN AA..
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !
« Odpowiedź #153 dnia: 29 Czerwiec 2009, 02:04:27 »
Ale przecież piractwo to nie kradzież... To są dwie różne rzeczy. Jeśli coś ukradniemy tzn że druga osoba nie może tego mieć. Np kradniemy radio z samochodu, zyskujemy radio, ale dawny właściciel je traci. W przypadku piractwa komputerowego robimy kopie, nikomu nic nie zabieramy. Jest równoznaczne z np wejściem do kina nie kupując biletu. Nikt chyba nie porówna wejścia do kina bez biletu z kradzieżą?
Nie można również powiedzieć, że zmniejszamy zarobki producentów oprogramowania. Ja np używam sobie photoshopa, ale to nie znaczy, że gdybym nie miał pirata to bym go kupił. Nie, używałbym Gimpa. Photoshopa używam tylko dlatego, bo mi wygodniej i jest równie łatwo dostępny w sieci jak Gimp. Gdybym nie mógł używać wersji pirackiej to NIGDY bym nie kupił oryginału, bo nie jest mi potrzebny. Tak czy inaczej ta firma by na mnie nie zarobiła, więc nie uważam, abym robił coś amoralnego.

Odp: Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !
« Odpowiedź #154 dnia: 29 Czerwiec 2009, 17:04:26 »
Ale producent traci w ten sposób pieniądze.

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !
« Odpowiedź #155 dnia: 29 Czerwiec 2009, 21:16:32 »
Ale producent traci w ten sposób pieniądze.
A kto ich nie traci :D

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !
« Odpowiedź #156 dnia: 29 Czerwiec 2009, 21:26:00 »
Ale producent traci w ten sposób pieniądze.
A kto ich nie traci :D

Ja ;)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !
« Odpowiedź #157 dnia: 29 Czerwiec 2009, 21:28:50 »
Ale producent traci w ten sposób pieniądze.
A kto ich nie traci :D

Ja ;)
Niemozliwe. Wydajesz, wiec tracisz :P

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !
« Odpowiedź #158 dnia: 29 Czerwiec 2009, 21:30:10 »
Ale producent traci w ten sposób pieniądze.
A kto ich nie traci :D

Ja ;)
Niemozliwe. Wydajesz, wiec tracisz :P
Nie tracę tylko zamieniam na produkt równej wartości ;)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !
« Odpowiedź #159 dnia: 29 Czerwiec 2009, 21:31:44 »
Ale producent traci w ten sposób pieniądze.
A kto ich nie traci :D

Ja ;)
Niemozliwe. Wydajesz, wiec tracisz :P
Nie tracę tylko zamieniam na produkt równej wartości ;)
A jestes pewien, ze ten produkt jest tyle warty, ile na niego wydales? :P

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !
« Odpowiedź #160 dnia: 29 Czerwiec 2009, 21:33:04 »
A jestes pewien, ze ten produkt jest tyle warty, ile na niego wydales? :P

Biorąc pod uwagę ilość pracy włożonej w powstanie tego produktu oraz jego wartość użyteczna dla mnie - Tak  :P
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !
« Odpowiedź #161 dnia: 30 Czerwiec 2009, 01:44:42 »
Jak to traci? Dlaczego? Przecież w żaden sposób nie zabieram producentowi jego pieniędzy, więc nic nie traci, co najwyżej nie zyskuje. Jednak jak już wytłumaczyłem i tak by nie zyskał bo po prostu nigdy bym nie kupił tego programu.

Odp: Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !
« Odpowiedź #162 dnia: 30 Czerwiec 2009, 01:50:38 »
Traci swoją prace - wartość intelektualna .... nie jest to dla was nic warte ? Noż kur.... weź zgwałć laske - jej też przecież cnoty nie zabierzesz bo to wirtualnei straty nie będzie miała .... Ta dyskusja jest bezowocna, i chyba ja jutro zamknę, a swoją drogą pogawędki z cytatami i do tego offtop jest żałosne ..... ide z tąd bo zaraz wylece w powietrze .... jeszcze 6h i wyniki matury o_0 .

Odp: Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !
« Odpowiedź #163 dnia: 30 Czerwiec 2009, 09:45:44 »
Twój przykład jest bez sensu. Nie można w żaden sposób porównać gwałtu z piractwem komputerowym. Gwałt polega na przemocy fizycznej, oczywiście, że dziewczyna nic nie traci, tak jak Ciebie pobiją to też nic nie stracisz (chyba, że zęba;-) ) ale to jest zupełnie inny przypadek niż piractwo komputerowe. Odbywa się ono bez jakiejkolwiek przemocy.
Autor nie traci swojej pracy (czy jak to napisałeś wartości intelektualnej), ponieważ ta praca jest tylko kopiowana. Co więcej, autor programu zyskuje więcej użytkowników swojej pracy i praca staje się również popularniejsza.
Co jest lepsze, żeby używało program 100 osób i wszystkie legalnie czy żeby używało program 1000 osób, a z tego 150 legalnie?

Powtarzam, gdybym nie miał pirata NIGDY bym nie kupił tego programu, tak jak i wielu innych użytkowników piratów, więc autor i tak nic by nie zyskał, więc o co chodzi? Użyjcie proszę RACJONALNYCH argumentów. Wyznaję zasadę, że jeśli coś mi potrzebne do pracy i na czymś zarabiam to kupuję oryginał (mam instrukcje, mam support, mam pewność, że wszelkie patche będą mi działały, mam święty spokój), ale jeśli używam czegoś hobbystycznie, właściwie, żeby tylko tym się pobawić, a i tak bym tego nigdy nie kupił... to pirat :-)
Przykład: zawodowo zajmuję się dźwiękiem i mam oryginalnego Logic Pro (tak, używam Maca...) w wolnym czasie lubię pobawić się grafiką, więc mam pirata Photoshop.

No to już masz po wynikach... zapraszam do siebie na UW jeśli masz zamiar kontynuować naukę ;-)

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Piractwo - jestes legalny czy nie? Dlaczego ? Wypowiedz się !
« Odpowiedź #164 dnia: 30 Czerwiec 2009, 10:16:29 »
Jak ja słucham twojej argumentacji to mnie krew zalewa normalnie. Jak to producent nie traci zysków??? Pewnie, co tam, producentowi to nie robi różnicy że np zamiast kupić legalnie program milion razy zostanie spiracony 10 milionów. Chyba byłeś uczony w szkole matematyki??? to oblicz przykładowe straty. Podam ci przykład bliższy twojemu rozumowaniu. Nie masz kasy na soft to idziesz go ukraść ze sklepu??? Przecież to jest to samo niż pobranie go z neta. Czyż nie? Weź się zastanów co piszesz. Co jest lepsze? żeby program używało 1000 osób legalniem czy razem 10000 osob z czego 500 legalnie? W twoim bezsensownym gadaniu nie widzę logiki. Policzmy. Piracisz-ograniczasz zysk sprzedawcy, wydawcy, pracowników-zmniejszasz frono pracowników-kolejne odsłony programu stają się niezmienne albo gorsze, jednocześnie droższe-kolejne piracenie spowodowane spowodowane wysoką ceną. To jest logika. Ty jako jednostka może patrzysz na siebie tylko. Ale policz twoje postępowanie razy milion. i będziesz już miał statystykę, jak to mawiał stalin.