TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Modernizacja komputera.

Odp: Modernizacja komputera.
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Czerwiec 2009, 19:18:35 »
8800GT plus/minut 15% szybszy od 9600GT. Poczytaj sobie testy :)

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Modernizacja komputera.
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Czerwiec 2009, 21:10:28 »
Witam ! Wiem, że modernizacja sprzętu się z reguły nie opłaca, jednak tu jest sytuacja specyficzna. Swojego czasu spaliła mi sie płyta główna i procesor( aśrock i celeron D ) na wskutek awarii pompy wodnej. Na prędce kupiłem mobo i cpu od aśrocka s939 i  A64 3700+, reszte bebechów stara. Obecnie chciał bym go troche ulepszyć, jest to komputer siostry a siostra  niedługo wybiera się po simsy 3 do sklepu. Obecnie mam 768mb ramu, 4 sloty. Chcę dokupić jeszcze 3x512 to razem będę miał 2GB ddr 400. Kolejno myślałem nad wymianą tego A64 na A64 X2 4200+ i zakupem karty graficznej. Prosze bardzo o opinii na temat tego procesora, i jaką kartę mam do niego dokupić, żeby nie ograniczać osiągów przez za słaby proc/grafe. Dzięki za pomoc.
Dokupienie ramu będzie dobrym ale mało opłacalnym rozwiązaniem(sporo wyższa cena pamięci ddr I od ddr II) jednak dokupienie ramu wyraźnie odmłodzi i da kopa komputerowi. Procesora bym nie zmieniał gdyż to również jest mierne w opłacalności. Athlony x2 na am2 są tanie ale na 939 są drogie i trudno dostępne. Optymalnym wyborem karty graficznej będzie geforce 9600 gt. Szybszy model będzie skutecznie ograniczony przez wydajność proca. Jeśli jednak koniecznie masz kasę na tego proca athlona x2 to rozważ ewentualną zmianę całej platformy. Będzie bardziej przyszłościowa i stosunek ceny do wydajności będzie dużo lepszy.

Odp: Modernizacja komputera.
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Czerwiec 2009, 21:16:45 »
Czyli twierdzisz, że szarpnąć się jedynie na ramy i gpu ? Ten jeden rdzen mniej nie da znaczącej różnicy ?

Offline lysyn

  • ***
  • 173
Odp: Modernizacja komputera.
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Czerwiec 2009, 21:20:14 »
A ile na to mozesz wydac pieniedzy? A zakup nowej platformy nie wchodzi w gre - Intel + podkrecenie?

Odp: Modernizacja komputera.
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Czerwiec 2009, 21:23:17 »
Nie wchodzi, bo nowa platforma to +/- jakieś 1500zł a i tak żeby kupić coś dobrego ok 2-2,5k, a tutaj mają po prostu sprawnie nowe simsy chodzić :D Ja gram tylko na konsoli, a stacje jak kupie to na pewno nie do gier i raczej bez karty gfx ;p.

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Modernizacja komputera.
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Czerwiec 2009, 21:23:38 »
Czyli twierdzisz, że szarpnąć się jedynie na ramy i gpu ? Ten jeden rdzen mniej nie da znaczącej różnicy ?
jeśli mam być szczery to tak. Nie jest to warte swojej ceny i szukania. Nie oszukujmy się. Platforma s. 939 kończy powoli swój żywot. Wystarczy porównać sobie ceny pamięci ddr I i ddr II oraz procesorów na platformę am2 i s. 939. Ram mocno przyspieszy komputer a karta graficzna nie zostanie zwolniona przez proca. Włożenie proca x2 pomoże ale moim zdaniem niewiele pomoże i nie opłaci sie. Wydamy sporo więcej pieniędzy za procesor, który na am2 kosztuje ok 200 zł mniej i namęczymy się szukając go w sklepach(ba. nawet na allegro jest mało tych układów)

Offline qwer

  • ***
  • 104
Odp: Modernizacja komputera.
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Czerwiec 2009, 23:33:04 »
modernizowanie starego sprzetu jest nieoplacalne, a robienie tego czesto na sile jest glupie...  kompa sie modernizuje jak np specjalnie kupujesz np 2x1 gb ramu zeby dokupoic za 2 miecha kolejna parke bo cie akurat niew stac... albo jak myslisz o SLI/CF i kupujesz mocniejsza zasilke i plyte ale jedna karte bo poczekasz 3-4 miecha az ztanieje 300zl i kupoisz... ale nie modernizuje sie kompa jak masz zlom wart nic i tylko w niego wsadzasz kase... stare komy sie modernizuje ajk modernizacja oznacza dysk twardy albo ciut wiecewj ram ale to do kwort 200 zl
Chcesz kupic kompa/ lapka?? ZGLOS SIE

GG:2889405 Tlen:meserak@o2.pl