TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Karta dźwiękowa, jakość dźwięku, sprzęt audio

Offline ViC

Odp: Karta dźwiękowa, jakość dźwięku, sprzęt audio
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Czerwiec 2009, 10:17:05 »
Sterowniki Creative (upgrade Audigy SE do X-Fi Extreme)  - win7 b7201

BSOD podczas instalacji (nie pomaga tryb zgodności)  :-\

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Karta dźwiękowa, jakość dźwięku, sprzęt audio
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Czerwiec 2009, 00:05:03 »
Hmm, a mam takie pytanie.

Lepiej

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme GAMER

czy

Creative Karta X-Fi mX Xtreme Audio

mam na oku je właśnie

http://icomp.pl/produkty.php?sid=karty_dzwiekowe-43
http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=7323

Ponoć któraś jest rzeczywistą z serii xfi i czymś-tam już się różni od audigy.
Chyba wolę dopłacić 40-50 zł i mieć spokój po każdym formacie ze sterownikami ;)
No i przeczytałem też przy komentarzu do którejś z tych kart że właśnie gość miał 5 letnie głosniki z wieży i dźwięk ożył wiec nie mogę się doczekać :P
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Karta dźwiękowa, jakość dźwięku, sprzęt audio
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Czerwiec 2009, 00:47:39 »
proszę o odpowiedź bo chciałbym jeszcze w tym tygodniu dokonać zakupu ;)
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Odp: Karta dźwiękowa, jakość dźwięku, sprzęt audio
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Czerwiec 2009, 00:48:52 »
Jeśli akurat jedną z tych dwóch to zdecydowanie GAMER. To już jest pełnoprawny X-Fi. Z procesorem Xtreme-Fidelity.

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Karta dźwiękowa, jakość dźwięku, sprzęt audio
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Czerwiec 2009, 00:51:53 »
I o to mi chodziło, dzięki ;) Mogę kupić za około 140 zł i to mi pasuje ;)
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Odp: Karta dźwiękowa, jakość dźwięku, sprzęt audio
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Lipiec 2009, 15:53:20 »
Ja mam też pytanie odnośnie dźwięku.

Śmigam sobie na W7 RC1 na właśnie nowo zakupionym sprzęcie. Z wcześniejszego kompa chciałem przełożyć Sound Blaster Live 5.1 SB0100, ale próbowałem już wszystkiego co znalazłem na google, forach, blogach itp... oficjalnych, beta Creative, jakieś kX i inne nieoficjalne - nic. Mój wbudowany Realtek działa, nawet udało mi się 5.1 uruchomić, ale dzisiejsze Realteki brzmią o wiele gorzej niż ten już chyba prawie 10-letni Live! Mam zatem pytanie, chcę kupić coś nowego Creative'a i potrzebowałbym COKOLWIEK lepszego od Live 5.1 i co ma działające sterowniki na W7. Słyszałem że X-fi gamer to najlepsza propozycja, ale mi by nawet starczyło coś z Audigy. Ktoś mi może pomóc?

Odp: Karta dźwiękowa, jakość dźwięku, sprzęt audio
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Lipiec 2009, 16:07:49 »
Ja zmieniłem dźwiękówkę na X-Fi Xtreme Audio właśnie dlatego, że SB Live! nie działał ;P Rozglądnij się za Audigy 2 ZS może?

Offline Windowsik

  • **
  • 70
  • Microsoft Windows 8
Odp: Karta dźwiękowa, jakość dźwięku, sprzęt audio
« Odpowiedź #22 dnia: 04 Lipiec 2009, 17:55:33 »
Ja osobiście używam karty dźwiękowej Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 USB
Jestem z niej bardzo zadowolony  :)
Mam ją sprzężoną z głośnikami tej samej firmy.
W ogóle uważam iż Creative to lider w dziedzinie dźwięku i jeśli o dźwięk chodzi,zawsze stawiam na tę markę.
System operacyjny:
Microsoft Windows 8 Release Preview
Wersja 6.2.8400 64-bitowy

Odp: Karta dźwiękowa, jakość dźwięku, sprzęt audio
« Odpowiedź #23 dnia: 04 Lipiec 2009, 18:00:15 »
To źle uważasz... za równo jeśli chodzi o głośniki, jak i karty dźwiękowe... wcale Creative najlepszy nie jest ;)

Offline Windowsik

  • **
  • 70
  • Microsoft Windows 8
Odp: Karta dźwiękowa, jakość dźwięku, sprzęt audio
« Odpowiedź #24 dnia: 04 Lipiec 2009, 18:04:35 »
To źle uważasz... za równo jeśli chodzi o głośniki, jak i karty dźwiękowe... wcale Creative najlepszy nie jest ;)
Nigdy się na tej marce nie zawiodłem jeszcze.
Masz jakiegoś swojego faworyta jeśli chodzi o nagłośnienie ?  :)
System operacyjny:
Microsoft Windows 8 Release Preview
Wersja 6.2.8400 64-bitowy

Odp: Karta dźwiękowa, jakość dźwięku, sprzęt audio
« Odpowiedź #25 dnia: 04 Lipiec 2009, 19:16:11 »
Na pewno jeśli chodzi o karty dźwiękowe... moim celem jest obecnie Audiotrak HD2 lub droższa ESI Juli@ te karty deklasują Creativy jeśli o jakość dźwięku chodzi. Jeśli chodzi o głośniki to wszystko zależy od upodobań, jeden lubi mocne dudnienie miast basów, wtedy wybierze Logitechy, inny woli mocny, głęboki bas, wybierze zestaw 5.1 Creativa, inny woli Mocny, acz miękki i precyzyjny bas, wtedy wybierze zestaw 2.0. Osobiście postawiłem na najdroższe rozwiązanie firmy Microlab z serii Solo. Wydałem 550zł na głośniki 2.0 które według mnie w kategorii audio nie mają sobie równych.

Obecnie każdemu moge polecić produkty firmy Microlab... Naprawde wspaniałe głośniki, ale trrzeba mieć do czego je podłączyć... z integrą nawet nie ma co startować, a najlepszy jest zewnętrzny dekoder dźwięku podłączony przez wyjście cyfrowe.
« Ostatnia zmiana: 04 Lipiec 2009, 19:19:13 wysłana przez Jooseph »

Odp: Karta dźwiękowa, jakość dźwięku, sprzęt audio
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Lipiec 2009, 00:37:36 »
No pięknie, ja wiem, że można nieskończenie wydawać kasę na jakieś mało znane, ale fantastyczne firmy. Z głośników mam właśnie Logitechy x-530 i jestem baaardzo zadowolony.

Tak samo jestem zadowolony z Live!, robił mi 2.0 -> 5.1, a jak było 5.1 to nic nie mieszał, a audiofilem nie jestem. To np. taki Audigy 2 ZS działa pod W7?

Odp: Karta dźwiękowa, jakość dźwięku, sprzęt audio
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Lipiec 2009, 01:42:25 »
Wszystko zalezy od ucha ;) Ja np. X-530 teraz bym nie zdzierżył... mimo, iż kiedys sam ich używałem.

Odp: Karta dźwiękowa, jakość dźwięku, sprzęt audio
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Lipiec 2009, 23:06:13 »
No dobra, ale co z tymi sterownikami? Działa komuś jakiś X-fi albo Audigy?

EDIT: Właśnie kupiłem Sound Blaster X-Fi mx Xtreme Gamer BOX. Nie ma co nawet odpalać sterowników z płyty. Za to najnowsze stery ze strony Creative dla m.in. Windows 7 z czerwca 09 działają wyśmienicie. Wcześniej działałem na Realteku z płyty, a jeszcze wcześniej miałem Live 5.1. Ale jak tylko odpaliłem jakąś MP3 po prostu.......wypaliło mi mózg! Takiego dźwięku to się nie spodziewałem. Działa wyśmienicie. Polecam!!  ;D
« Ostatnia zmiana: 11 Lipiec 2009, 14:21:04 wysłana przez Buszmen »