TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

USB 3.0 (SuperSpeed)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: USB 3.0 (SuperSpeed)
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Listopad 2008, 21:17:45 »
Narobią pewnie rodzajów, że tylko wybierać i problemy z doborem.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: USB 3.0 (SuperSpeed)
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Listopad 2008, 13:33:11 »
Narobią pewnie rodzajów, że tylko wybierać i problemy z doborem.

Michau rodzaje mogą być tylko dwa!: męski i żeński. Wtyczki są na zasadzie mężczyzna, kobieta. Jeżeli będzie rodzaj nijaki to mnie powiadom. Za to typów może być więcej.
« Ostatnia zmiana: 12 Listopad 2008, 22:50:08 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: USB 3.0 (SuperSpeed)
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Listopad 2008, 16:17:01 »
Mi chodzi o to by było tylko mini-usb męskie i żeńskie.

Jak może nie być męskiego i żeńskiego?  ::) Powiedz mi jakbyś włożył dwie identyczne końcówki w siebie? :D
O tym właśnie mówię. Bo mamy tak:
USB A Męskie
USB A Żeńskie
USB B Męskie
USB B Żeńskie
Mini USB Męskie
Mini USB Żeńskie
A jakby tak było tylko
Mini USB Męskie
Mini USB Żeńskie
Byłoby lepiej, bo jak np. mam kamerkę internetową na USB A, to żeby przedłużyć kabel muszę sobie dokupić USB A-USB A, ale nie mogę sobie wziąć np. od drukarki bo tam jest już USB A-USB B. Poniewarrz Mini USB jest potrzebne, to proponuje by istniało tylko Mini USB. No chyba że przez to stratni byliby producenci kablów i przejściówek.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: USB 3.0 (SuperSpeed)
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Listopad 2008, 19:24:16 »
Mi chodzi o to by było tylko mini-usb męskie i żeńskie.

Jak może nie być męskiego i żeńskiego?  ::) Powiedz mi jakbyś włożył dwie identyczne końcówki w siebie? :D
O tym właśnie mówię. Bo mamy tak:
USB A Męskie
USB A Żeńskie
USB B Męskie
USB B Żeńskie
Mini USB Męskie
Mini USB Żeńskie
A jakby tak było tylko
Mini USB Męskie
Mini USB Żeńskie
Byłoby lepiej, bo jak np. mam kamerkę internetową na USB A, to żeby przedłużyć kabel muszę sobie dokupić USB A-USB A, ale nie mogę sobie wziąć np. od drukarki bo tam jest już USB A-USB B. Poniewarrz Mini USB jest potrzebne, to proponuje by istniało tylko Mini USB. No chyba że przez to stratni byliby producenci kablów i przejściówek.

Poczekamy zobaczymy... Może będzie nowy typ?

/edit:
Cytuj
Zakończono prace nad specyfikacją USB 3.0
 
Krzysztof Kowalski
18 listopada 2008 13:13

Podczas konferencji SuperSpeed USB Developers Conference, która odbyła się 17 listopada 2008 roku w kalifornijskim mieście San Jose, ogłoszono zakończenie prac nad specyfikacją USB 3.0. Nowa odsłona popularnego standardu umożliwi dziesięciokrotnie szybsze przesyłanie danych, niż w przypadku USB 2.0.

W pracach związanych z przygotowaniem specyfikacji USB 3.0 brali udział przedstawiciele takich firm jak Intel, HP, Microsoft, NEC Corporation, ST-NXP Wireless i Texas Instruments. Podczas opracowywania nowej odsłony USB mieli na uwadze zarówno zwiększenie prędkości przesyłania danych, jak i zachowanie zgodności z poprzednimi wersjami tego standardu. Jeff Ravencraft, prezes organizacji USB Implementers Forum (USB-IF) szacuje, że w skali roku sprzedawanych jest około 2,5 miliarda urządzeń wyposażonych w port USB. Zapewnienie bezproblemowej współpracy dotychczas dostępnych produktów z nową edycją USB jest zatem niezwykle istotne.

USB 3.0, określane także mianem SuperSpeed USB, oferuje możliwość przesyłania danych z prędkością do 4,8 gigabita na sekundę (600 MB/s). Oznacza to dziesięciokrotny wzrost szybkości transmisji w porównaniu do USB 2.0 (Hi-Speed), które zapewnia przepustowość na poziomie 480 megabitów na sekundę (60 MB/s). Jeszcze bardziej spektakularne jest porównanie do USB 1.1 (Full Speed), charakteryzującego się prędkością 12 megabitów na sekundę (1,5 MB/s). W tym przypadku dane transmitowane są bowiem aż 400 razy szybciej.

Jeff Ravencraft podał przykład, który miał uzmysłowić skalę potencjalnego przyspieszenia transmisji danych. Zauważył, iż przesłanie 1 GB danych za pośrednictwem USB 3.0 zajmie 3,3 sekundy, w porównaniu do 33 sekund potrzebnych w przypadku USB 2.0. Oznacza to, że skopiowanie dwóch filmów (w domyśle zapisanych na dwuwarstwowych płytach DVD9) przy wykorzystaniu USB 3.0 zajmie niespełna minutę. Jest to szczególnie istotne w kontekście kolejnych generacji przenośnych odtwarzaczy multimedialnych, które jeszcze w większym stopniu będą związane z odtwarzaniem materiałów wideo.

Do uzyskania tak dużego przyspieszenia konieczne było wprowadzenie nowego okablowania. Zostało ono skonstruowane w oparciu o światłowody, aczkolwiek w celu zachowania zgodności ze starszymi wersjami USB wykorzystuje również tradycyjne przewody. Należy oczekiwać, że kable zgodne z USB 3.0 będą droższe od obecnie wykorzystywanych.

Nowością są także rozwiązania umożliwiające bardziej efektywne zarządzanie energią oraz usprawniające współpracę z urządzeniami, których baterie mogą być ładowane za pośrednictwem portu USB. Dotyczy to między innymi telefonów komórkowych czy przenośnych odtwarzaczy multimedialnych. Zwiększono także limit natężenia prądu z 500mA (0,5A) do 900mA (0,9A).

Kontrolery USB 3.0 będą dostępne w drugiej połowie 2009 roku. Produkty wykorzystujące USB 3.0 pojawią się na rynku prawdopodobnie na początku 2010 roku. Należy oczekiwać, iż w pierwszej kolejności będą to urządzenia przechowujące dane w pamięciach flash, zewnętrzne dyski twarde i przenośne odtwarzacze multimediów. Fred Bhesania, przedstawiciel Microsoftu, zadeklarował wsparcie dla USB 3.0 w kolejnych odsłonach systemu Windows. Nie ujawnił jednak, które wersje Windows zostaną wzbogacone o obsługę tego standardu.

Dodatkowe informacje na temat specyfikacji USB 3.0 są dostępne (w języku angielskim) na stronie organizacji USB Implementers Forum.

http://www.pcworld.pl/news/174669/Zakonczono.prace.nad.specyfikacja.USB.3.0.html

Ciekawe ile będą droższe te kable kompaktybilne. ;)

P.S. Ucinamy rozmowę o wtyczkach! ;)
« Ostatnia zmiana: 18 Listopad 2008, 17:27:01 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: USB 3.0 (SuperSpeed)
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Grudzień 2008, 23:01:57 »
Może nie będzie takie drogie. Ja to nie pamiętam ale może ktoś inny pamięta jak to było z USB 2.0? Drogie?

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: USB 3.0 (SuperSpeed)
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Grudzień 2008, 14:58:14 »
USB 2.0 normalnie weszło i nie było żadnej sprawy, ale ten kabel od 2.0 jest chyba dokładnie taki sam jak od 1.1 a USB 3.0 ma mieć zupełnie nowy kabel. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: USB 3.0 (SuperSpeed)
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Grudzień 2008, 18:40:01 »
No ale w laptopach niema kabli więc jak będą wkładać w urządzenia to cena nie powinna podskoczyć.

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: USB 3.0 (SuperSpeed)
« Odpowiedź #37 dnia: 27 Grudzień 2008, 17:51:28 »
czyli jednak przewidywanie ze "USB to interfejs przyszlosci" ktore kiedys redaktor bodajze Chip`a napisal staje sie coraz bardziej realne, co nowy standard wejdzie - to nowa "odslona" USB go przebija. Osobiscie mi to na reke ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: USB 3.0 (SuperSpeed)
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Maj 2009, 12:49:46 »
Jeżeli będzie tak jak to było gdy USB 2.0 wchodziło to dla mnie bomba. Tylko czekać kiedy będzie dostępne na rynku.

Cytuj
NEC zaprezentował pierwszy superkontroler USB 3.0

Firma NEC pokazała nowy kontroler szybkiego USB 3.0 i tym samym wykonała ogromny krok w popularyzacji nowego standardu przesyłu danych.

Pierwszy kontroler obsługujący USB, który można zamontować jako kartę rozszerzeń w standardowym PC 3.0, został wyposażony w chip µPD720200. Dzięki niemu urządzenie jest w stanie kopiować dane z prędkością do 5 Gbps i co ważne, jest kompatybilne wstecz, czyli obsłuży także pendrive'y i inne urządzenia zbudowane zgodnie ze standardem 1.1, czy 2.0.

NEC przewiduje, że już w 2010 roku USB 3.0 zadomowi się na rynku, tymczasem produkcja nowych układów we wrześniu ma już sięgnąć miliona sztuk.

http://www.nextmag.pl/index.php/news/nid/3834/t/nec-zaprezentowal-pierwszy-superkontroler-usb-3-0

Odp: USB 3.0 (SuperSpeed)
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Czerwiec 2009, 21:55:44 »
troszkę odświeżę.
Początki będą mocno trudne  ;D
Zobaczcie na cenę:
http://www.allegro.pl/item657713803_kabel_usb_3_0_am_bm_1_5m_nowosc_82430.html

Odp: USB 3.0 (SuperSpeed)
« Odpowiedź #40 dnia: 15 Czerwiec 2009, 22:04:05 »
Nie jest źle, jeśli o kabel chodzi ;)

Offline Grechu

  • ***
  • 153
Odp: USB 3.0 (SuperSpeed)
« Odpowiedź #41 dnia: 15 Czerwiec 2009, 22:31:19 »
A czym się różni kabel USB3 od USB2 czy USB1?

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: USB 3.0 (SuperSpeed)
« Odpowiedź #42 dnia: 15 Czerwiec 2009, 22:36:26 »
Szybkością przesyłu danych i budową kabla.... ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: USB 3.0 (SuperSpeed)
« Odpowiedź #43 dnia: 15 Czerwiec 2009, 22:42:13 »
Oraz możliwością dwukierunkowego przesyłu danych.

« Ostatnia zmiana: 15 Czerwiec 2009, 22:55:38 wysłana przez loituma »