TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

camera internetowa microsoft life cam vx3000 na win 7 RC

Offline anioleczek4441

  • *
  • 21
  • nauka jazdy na motorze
camera internetowa microsoft life cam vx3000 na win 7 RC
« dnia: 07 Czerwiec 2009, 23:05:45 »
Witam! Mam problem z instalacją sterowników do tej kamery. Sciągałam najnowsze sterowniki ale nie instaluje ich do końca. Mikrofon działa lecz gdy chcę włączyć obraz z kamery automatycznie wyłącza mi się komputer. Na XP chodzi idealnie. Czy ktoś mógłby mi pomóc?

Offline topiq

Odp: camera internetowa microsoft life cam vx3000 na win 7 RC
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Czerwiec 2009, 07:48:50 »
Nie wiem jakie sterowniki instalujesz, czy z visty czy do Win 7 ale spróbuj pobrać stąd http://www.microsoft.com/hardware/windows7/support.mspx lub pobrać z Windows Update. Przed tym usuń obecne sterowniki.

Offline anioleczek4441

  • *
  • 21
  • nauka jazdy na motorze
Odp: camera internetowa microsoft life cam vx3000 na win 7 RC
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Czerwiec 2009, 09:44:19 »
Niestety instalacja nie powiodła się. Sciągnęłam podany sterownik, i zaczęłam instalację. Zaczął pobierać i instalować po czym pojawił się komunikat setup did not complete downlanding and installing files to your computer. Please run setup again to continue this process i za każdym razem po próbie instalacji ten sam komunikat. Przez Windows Update instaluje tylko mikrofon i przy próbie uruchomienia obrazu z wideo ta sama sytuacja - komputer uruchamia sie ponownie. Wiecie jaka może być przyczyna?

Offline topiq

Odp: camera internetowa microsoft life cam vx3000 na win 7 RC
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Czerwiec 2009, 10:03:18 »
Instalujesz przy podłączonej kamerce czy podłączasz ją dopiero kiedy instalator o to prosi ?

Offline anioleczek4441

  • *
  • 21
  • nauka jazdy na motorze
Odp: camera internetowa microsoft life cam vx3000 na win 7 RC
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Czerwiec 2009, 10:08:38 »
instaluję na odłączonej

Offline topiq

Odp: camera internetowa microsoft life cam vx3000 na win 7 RC
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Czerwiec 2009, 10:17:08 »
Można jeszcze spróbować innej metody. W menedżerze urządzeń odnaleźć tą kamerkę, pewnie będzie z żółtym pytajnikiem i tak aktualizować online, ewentualnie próbować wybrać z urządzeń. Jak i tak nie pójdzie to z dysku jeśli gdzieś te sterowniki się rozpakowały, bo nie wiem na jakiej zasadzie działa instalator tej kamerki czy wpierw wypakowuje do tymczasowego folderu a następnie uruchamia setup, czy odrazu wgrywa sterowniki. Mam Labteca którego cudem dosłownie zainstalowałem ze sterów Visty pod x64, wydaje sie że ze sprzętem Microsoftu nie powinno być problemu :/ Aczkolwiek obok linka do pobrania sterowników jest też link z informacją po angielsku, że są to sterowniki beta i mogą wystąpić jakieś problemy a ponadto kilka rzeczy nie działa. Może spróbuj sterowników Vistowych ze zgodnością z Vistą i zaznacz we właściwościach by uruchamiał w trybie administratora.

Offline anioleczek4441

  • *
  • 21
  • nauka jazdy na motorze
Odp: camera internetowa microsoft life cam vx3000 na win 7 RC
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Czerwiec 2009, 10:30:40 »
W menadżerze urządzeń jest z żółtym znakiem... Próbowałam aktualizować serownik i nic. Ten sterownik od razu wgrywa bez wypakowywania. Na vistę też próbowałam to w ogole nie wchodzi. Orginalna płyta też nie bo sie wyświetla komunikat ze to tylko na XP. Zdaje się że to produkt mikrosoftu a chodzi tylko mikrofon. Nie rozumiem tylko czemu nie wyświetla sie żaden komunikat ostrzegawczy przed włączeniem obrazu tylko od razu uruchamia komputer ponownie.

Offline topiq

Odp: camera internetowa microsoft life cam vx3000 na win 7 RC
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Czerwiec 2009, 11:11:13 »
Jedyna i ostatnia możliwość jaka mi przychodzi do głowy to: odinstalować kamerkę z poziomu menadżera urządzeń, odpiąc kamerę z USB,  zrestartować komputer. Następnie po restarcie podpiąć kamerę do innego gniazda USB najlepiej z tyłu i bez podbiętych do sąsiednich gniazd np. drukarki, skanera etc. Pozwolić się wyszukać sterownikom. Jeśli to nie pomoże, to już nie wiem. Może ktoś inny będzie taką kamerę posiadał i udało mu się ją uruchomić. Pogooglałem trochę ale nic w tym temacie nie znalazłem użytecznego. Pozostaje czekać na sterowniki WHQL, jeśli prawda to że RTM wyjdzie już w połowie lipca to niebawem i te sterowniki pewnie się pojawią.
Życzę cierpliwości i powodzenia :)

Offline anioleczek4441

  • *
  • 21
  • nauka jazdy na motorze
Odp: camera internetowa microsoft life cam vx3000 na win 7 RC
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Czerwiec 2009, 11:26:52 »
Dzięki za cierpliwość i szczere chęci. Niestety kamerkę podłączałam do wszystkich gniazd USB i dalej nic. Może masz rację aby poczekać. Może niedługo pojawią się sterowniki kompletne i odpowiednie do tej kamerki. Tylko śmiać mi się chce bo logitecha wchodzą bez problemu a microsoftu nie. Moim zdaniem powinni pierwsi wypuścić sterowniki do swoich produktów by wszystko działało jak należy. No ale trudno. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam...

Offline topiq

Odp: camera internetowa microsoft life cam vx3000 na win 7 RC
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Czerwiec 2009, 11:31:06 »
Zgadza się, labteca z trudem ale też zmusiłem do współpracy gdzie do microsoftu powinne być raczej dostępne od początku. Ale póki system w fazie beta, wszystko jeszcze może być dopracowane. Próbowałem wysłać na PM link do innego forum angielskojęzycznego ale chyba nie doszedł. http://www.sevenforums.com/drivers/1560-lifecam-vx3000.html wkleję tu najwyżej mod mnie ochrzani ;)

Offline anioleczek4441

  • *
  • 21
  • nauka jazdy na motorze
Odp: camera internetowa microsoft life cam vx3000 na win 7 RC
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Czerwiec 2009, 19:17:37 »
I dalej to samo... Zresztą te same sterowniki. Trudno będzie trzeba poczekać...

Offline BruTUs

  • ***
  • 109
Odp: camera internetowa microsoft life cam vx3000 na win 7 RC
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Czerwiec 2009, 19:32:50 »
mam ten sam model kamerki i u mnie instalka przebiegla bez problemu... mozliwe ze podczas instalacjii pobieranie z servera nie dochodzi do konca i stad te problemy moga wynikac u ciebie!
jak dla mnie to wszystko poszlo jak po masle, jak zawsze zreszta:) zero problemow z W7@!!!!
a dodam jeszcze to ze u wiekszosci to badziewny sprzet "syfi" bardziej i niewiedza nizeli sam system
pozdrawiam a temat do zamkniecia bo z ta kamerka nie ma zadnych problemow a jedynie cos u ciebie miesza w kompie
Intel i5 2500k@4.5GHz/Gigabyte G1 Sniper 3/Corsair H100/16GB Corsair Veng.1600MHz/CORSAIR 1200W/2xSSD Samsung 830 128GB Raid0/4x150GB Velociraptor Raid0 i 1TB/2xSapphire 7970 3GB/SB X-FI TITANIUM HD/LG 47" HD 3D/ LG 22" HD/Logitech G27/Logitech Perf.MX/LG BD/CM HAF932/NZXT/Monster Insp.

Offline anioleczek4441

  • *
  • 21
  • nauka jazdy na motorze
Odp: camera internetowa microsoft life cam vx3000 na win 7 RC
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Czerwiec 2009, 06:28:28 »
no tak miesza coś tylko nie wiem co a może wiesz?

Offline anioleczek4441

  • *
  • 21
  • nauka jazdy na motorze
Odp: camera internetowa microsoft life cam vx3000 na win 7 RC
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Czerwiec 2009, 08:17:39 »
No i problem rozwiazany :). Przed instalacją było trzeba wyłączyć wszystkie zabezpieczenia (antywirusa, zapore systemową i windows defender). Kamerka działa idealnie. Koniec tematu.