TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Sterowniki z Windows Update i wieczne "Spróbuj ponownie później" ...

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Witam!
Może ktoś zna rozwiązanie poniższego problemu (wiem, że występuje nie tylko u mnie).
Chcę dodać drukarkę, której nie ma w standardowej bazie sterowników Windows 7 (jest to HP DeskJet 710C).
W kreatorze dodawania drukarek wybieram więc opcję "Windows Update" i widzę standardowy komunikat "System Windows aktualizuje listę drukarek. Może to potrwać kilka minut".
Tutaj niestety wyskakuje błąd: "System Windows nie może pobrać listy urządzeń z rozszerzenia Windows Update. Spróbuj ponownie później".
Na drugim komputerze z Windows 7 na pokładzie (przetestowałem na nim i 32-bitową, i 64-bitową wersję) komunikacja z Windows Update nawiązywana była bez problemów i każdorazowo lista sterowników zapełniała się po brzegi - a na starym PC niestety nie da się tego zrobić :(
Co ciekawe - Windows Update ściąga nowe aktualizacje i poza problemem ze sterownikami - funkcjonuje jak należy.
Czy ktoś wie jak pozbyć się problemu? :)
Z góry dziękuję za pomoc ...


« Ostatnia zmiana: 07 Czerwiec 2009, 22:52:44 wysłana przez Wojtek »
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Ja posiadam HP Laser Jet M1120 i też Windows nie mógł pobrać do niej sterowników. Ściągnąłem więc sterowniki dla Visty ze strony producenta ale przy próbie ich instalacji wyskakiwały błędy. W końcu rozpakowałem paczkę z tymi sterownikami, i w menadżerze urządzeń przy instalacji sterowników wskazałem ten rozpakowany folder. Wtedy dopiero zainstalowała się drukarka i skaner. Jak na razie we wszystkich wersjach Windows 7 jakie posiadałem tylko ten sposób był skuteczny.

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Dzięki za radę, ale ostatnie sterowniki do HP DeskJet 710C, które można ściągnąć ze strony producenta, przeznaczone są dla Windows XP. Na Viście i na Windows 7 nie działają ...
Na Viście 32-bit trzeba skorzystać ze sterowników dostępnych w systemie, w Windows 7 32-bit trzeba użyć tych z Windows Update (i robiłem to na innym komputerze).
Niestety - w opisywanym przypadku nie ma w ogóle dostępu do jakichkolwiek sterowników z Windows Update - chociaż ściąganie aktualizacji z Windows Update działa jak należy.
Włączenie/wyłączenie programu antywirusowego czy firewalla nic nie zmienia (próbowałem zainstalować drukarkę na samym początku, jeszcze przed instalacją antywirusa).
Odrzucam też chwilowe problemy z połączeniem, problematyczną konfiguracje firewalla w routerze, blokady portów, itd. jako potencjalne źródła kłopotów - w tym samym czasie, w tej samej sieci, ale na innym komputerze - zapełnienie listy sterowników nowymi z Windows Update trwa chwilę (podczas gdy na starym PC otrzymuję cytowany wcześniej komunikat).
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Jaki build tego Windowsa?
PC1: Intel Celeron 2,6ghz, 1GB RAM, ATI 9200SE 128MB, 80GB HDD, Windows 7 RTM Starter
PC2: HP DV5-1170ew: Intel Core2Duo 2,26ghz, 4GB RAM, NVIDIA 9600M GT 512MB, 320GB HDD, Windows 7 RTM Ultimate/ Home Premium x64

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Jaki build tego Windowsa?

To 7137 x86.
Na drugim komputerze używam 7100 x64, ale wcześniej zainstalowałem na chwilę 7137 x86 i łączenie z Windows Update oraz instalacja drukarki przebiegły bez problemów.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Przeinstaluj Windowsa i zainstaluj drukarkę z najnowszymi sterami pod odpowiednią Viste, ew. kup nową drukarkę lub zmień system...
PC1: Intel Celeron 2,6ghz, 1GB RAM, ATI 9200SE 128MB, 80GB HDD, Windows 7 RTM Starter
PC2: HP DV5-1170ew: Intel Core2Duo 2,26ghz, 4GB RAM, NVIDIA 9600M GT 512MB, 320GB HDD, Windows 7 RTM Ultimate/ Home Premium x64

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Przeinstaluj Windowsa i zainstaluj drukarkę z najnowszymi sterami pod odpowiednią Viste, ew. kup nową drukarkę lub zmień system...

;)

Drukarki nowej nie kupię, poza tą mam jeszcze trzy. Ten HP 710C jest jednak bardzo ekonomiczny - napełnienie jednego kartridża (42 ml) kosztuje mnie niecałe 2,60 zł. Starcza na bardzo długo. Poza tym sprzęt jest podpięty pod serwer wydruku i można drukować na nim z dowolnego komputera w sieci domowej. Wygodne ...

Systemu zmieniać również nie zamierzam - nie chcę instalować pirackiego oprogramowania, komputer jest w 100% 'czysty'.
Windows 7 w wersji testowej popracuje sobie na nim aż do wygaśnięcia, potem głównym systemem stanie się pewnie Ubuntu (które funkcjonuje na tym sprzęcie równolegle, ale nie jest przez nikogo z rodziny zbyt chętnie wykorzystywane ;) ).

Przeinstalowanie systemu ... hmmm. Rzecz w tym, że dopiero co się za to zabrałem. Problem pojawił się na samym początku, na czystym systemie. Kombinowanie w niczym nie pomogło - jak było, tak jest. Świeża instalacja, zero bałaganu ... i klops.

Generalnie - mi chodzi bardziej o problem z Windows Update niż o brakujące sterowniki.
Nie sądzę, żeby to był jakaś super hiper skomplikowana rzecz - niestety nie wpadłem na żadne rozwiązanie.
Nie ja jedyny mam podobny problem - znalazłem już wcześniej wątek, w którym ktoś inny miał identyczne kłopoty na Windows 7 Build 7100.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline McVein

  • ***
  • 209
Odp: Sterowniki z Windows Update i wieczne "Spróbuj ponownie później" ...
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Czerwiec 2009, 22:57:59 »
A probowales zeby w7 dociągnął bazę sterowników z WU? Mam na myśli całą bazę sterowników od różnych urządzeń. Standardowo po instalce windows jest okrojony z bazy sterowników i póżniej jak mu każesz to sciąga reszte.
Pozdrawiam wszystkich.

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Sterowniki z Windows Update i wieczne "Spróbuj ponownie później" ...
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Czerwiec 2009, 23:00:33 »
A probowales zeby w7 dociągnął bazę sterowników z WU? Mam na myśli całą bazę sterowników od różnych urządzeń. Standardowo po instalce windows jest okrojony z bazy sterowników i póżniej jak mu każesz to sciąga reszte.

Ależ właśnie o całą bazę sterowników mi chodzi :)
Tu nie chodzi o to, że nie pojawia się jedna drukarka - w ogóle nie rozszerza mi się lista sterowników, system podczas łączenia z Windows Update nie dodaje nawet jednego urządzenia do bazy sterowników i pojawia się wspominany komunikat.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline McVein

  • ***
  • 209
Odp: Sterowniki z Windows Update i wieczne "Spróbuj ponownie później" ...
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Czerwiec 2009, 23:30:26 »
w takim ukladzie sie nie doczytalem:P Sprubuj jeszcze odinstalowac karte sieciową i zainstalować ponownie.
Ja mam taki sam bulid co ty i jakos nie mialem klopotu z instalacją hp 3820 ale dopiero po dociągnięciu reszty sterów.
Pozdrawiam wszystkich.

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Sterowniki z Windows Update i wieczne "Spróbuj ponownie później" ...
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Czerwiec 2009, 23:31:33 »
Bo musisz to wymusić. Od instaluj wszystkie sterowniki od drukarki. Wejdz w urządzenia i drukarki kilknij na dodaj drukarke i dodaj lokalną drukarke kilknij na dalej wybierz port po ktory drukarka jest podlączona i kilnij dalej. Teraz masz okno wyboru sterownika po lewej firmy po prawej modele. Pod modelami masz przycisk windows update kilknij i czekaj moze to potrawać na 10 minut albo dluzej. Po tym bedziesz wiedzial co robic. :)

Dzięki za szczegółową instrukcję - ale dokładnie to samo robiłem (od samego początku) :)
Właśnie po kliknięciu na "Windows Update" otrzymuję komunikat "System Windows nie może pobrać listy urządzeń z rozszerzenia Windows Update. Spróbuj ponownie później". Pojawia się po minucie-dwóch oczekiwania.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline McVein

  • ***
  • 209
Odp: Sterowniki z Windows Update i wieczne "Spróbuj ponownie później" ...
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Czerwiec 2009, 23:38:39 »
sorka za nie doczytanie.

Generalnie mi to wyglada na problem lezączy albo w sterowniku od karty sieciowej albo w podsterowniku od firewall-a, choć jak sam wspomniałeś firewall odpada więc zostaje karta sieciowa.
Pozdrawiam wszystkich.

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Sterowniki z Windows Update i wieczne "Spróbuj ponownie później" ...
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Czerwiec 2009, 23:46:28 »
sorka za nie doczytanie.

Generalnie mi to wyglada na problem lezączy albo w sterowniku od karty sieciowej albo w podsterowniku od firewall-a, choć jak sam wspomniałeś firewall odpada więc zostaje karta sieciowa.

Tylko dlaczego Windows Update działa (instaluje aktualizacja, MS Silverlight, itd.), a nie chce pobrać jedynie listy dodatkowych sterowników?
Tak na próbę wrzuciłem inne sterowniki ale sytuacja nie zmieniła się ...
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline McVein

  • ***
  • 209
Odp: Sterowniki z Windows Update i wieczne "Spróbuj ponownie później" ...
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Czerwiec 2009, 23:53:10 »
Kurcze nie wiem co ci poradzić. A firewall-a jakiego uzywasz?
Pozdrawiam wszystkich.

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Sterowniki z Windows Update i wieczne "Spróbuj ponownie później" ...
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Czerwiec 2009, 00:06:49 »
Kurcze nie wiem co ci poradzić. A firewall-a jakiego uzywasz?

Windowsowego (i wyłączałem go podczas prób rozwiązania problemu).
Generalnie - sprawa wydaje się prosta, a nie jest tak łatwo pozbyć się kłopotu :)
Kombinowałem na różne sposoby, sprawdzałem ustawienia i poziomy zabezpieczeń IE, łącza, routera, dostępność windowsupdate.microsoft.com itp. i wielkie nic.

Pozostanę chyba z tym 'gwoździem' aż nie olśni mnie któregoś pięknego dnia.

Póki co ściągnąłem ręcznie brakujący sterowniki z http://catalog.update.microsoft.com/v7/site/Home.aspx - to rozwiązanie kłopotu z drukarką, chociaż nie z Windows Update.

Dziękuję za rady :)
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.