TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

problem z wybudzaniem

problem z wybudzaniem
« dnia: 05 Czerwiec 2009, 22:01:07 »
Witam. Juz było ale jest nowe. Jest w 7 64 bit build 7100. ustawione usypianie hybrydowe, podobnie jak na VISCIE Ultmate-86. Przy VISCIE komputer sie wyłacza (nic sie swieci i nic nie słychac) a wstaje w 1 sek. po nacisnieciu jakiekolwiek klawisza na klawiaturze. W przypadku 7 po wybraniu uspienia, ekran gasnie ale słychać jak komputer pracuje. Mozna tak czekac i czekać a on sie nie wyłacza (jak to ma miejsce przy Viscie). Ale jest jeszcze gorzej - jest problem z jego ponownym uruchomieniem. Na nic nie reaguje, nie daje sę tez wyłaczyć przyciskiem na obudowie (nawet po przytrzymaniu). Dopiero da sie wyłączyć wyłacznikiem z tyłu komputera. Łaskawie sie zbiera i to dopiero po 2 min. Czy to bład RC:? Pozdrawiam

Offline Gustaw

  • ***
  • 203
  • no pain, no game...
Odp: problem z wybudzaniem
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Czerwiec 2009, 22:10:40 »
no no ciekawy błąd, ja mialem Win7 RC build 7100 ale 32 bity, i co do usypiania to tak jak piszesz komputer sie nie wylacza lecz gasnie monitor, kontrolka na obudowie miga ale ja akurat nie mialem problemow z ponownym "uruchomieniem" wystarczy ze raz nacisnalem guzik na obudowie i sie   sam "wybudzal", co do Twojego problemu ,to sprobuje poczytac o tym , moze cos znajde.

Odp: problem z wybudzaniem
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Czerwiec 2009, 22:38:15 »
Ja jak probowałem hybrydowe uspienie na laptopie to potem tez nie wstawał ale jak już ustawiałem na zwykłe uspienie (czyli bez zapisywania zmian na dysku) to opcja działała normalnie. Dlatego polecam nie robic uśpien hybrydowych :P

Pozatym ryzyko utraty energii w domu jezeli używasz PC stacjonarnego jest bardzo małe, wręcz znikome wiec nie widze sensu używania hybrydy. Wystarczy zwykłe, bo przecież szansa na odłaczenie kabla zasilania jest równie znikoma, kiedy wiemy, że komputer nie jest jeszcze wyłączony.

A pozatym to że jest taka opcja nie znaczy, że trzeba jej używać. Ale może tak być, że ta opcja nie jest jeszcze w pełni kompatybilna, dlatego są takie problemy.
Windows 7 b.7100 64-bit
ASUS P5E-VM DO, E5200 2,5Ghz@3,42Ghz, 2048DDR2 800Mhz@933Mhz, ASUS HD4850
ST3500320AS x2 RAID0 Matrix
GATEWAY 2485W 24" + SAMSUNG LE40A856 40" :D