TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

jak nagrywać radio internetowe w win 7?

Offline rynio

  • ***
  • 176
jak nagrywać radio internetowe w win 7?
« dnia: 02 Wrzesień 2009, 12:07:15 »
Witam, czy jest coś w standardzie, a jesli nie to jak najłatwiej zgrywać piosenki z radia internetowego prosto do pliku mp3/wav?

Offline Krendzel

  • **
  • 58
  • MasterOfFlamaster
Odp: jak nagrywać radio internetowe w win 7?
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Wrzesień 2009, 16:03:55 »
Rejestrator Dźwięków ? :/

Offline rynio

  • ***
  • 176
Odp: jak nagrywać radio internetowe w win 7?
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Wrzesień 2009, 17:00:05 »
jak w takim razie ustawić , żeby nagrywało dźwięk z komputera a nie z mikrofonu? (moja karta to sound blaster audigy se) [w win xp to normalnie ustawiałem, a tu próbowałem i nie zadziałało]
« Ostatnia zmiana: 02 Wrzesień 2009, 17:03:57 wysłana przez rynio »

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: jak nagrywać radio internetowe w win 7?
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Wrzesień 2009, 21:22:02 »
jak w takim razie ustawić , żeby nagrywało dźwięk z komputera a nie z mikrofonu? (moja karta to sound blaster audigy se) [w win xp to normalnie ustawiałem, a tu próbowałem i nie zadziałało]
Najprostszym rozwiązaniem jest kabel zakończony z obu stron mini jackami. Jeden koniec podłączasz pod gniazdo mikrofonowe, a drugi pod głośnikowe. włączasz rejestrator dzwięku i puszczasz radio. Sygnał wędruje od słuchawkowego do mikrofonu. Przechwytywanie jest bezproblemowe, tylko że wykonując te procedury musisz zrezygnować z głośników, gdyż odpowiedni wtyk jest zajęty  :-\

Offline rynio

  • ***
  • 176
Odp: jak nagrywać radio internetowe w win 7?
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Wrzesień 2009, 22:30:10 »
lol, ale przecież w win xp była taka opcja, że się ustawiało w regulacji głośności 'mix' i normalnie nagrywało dźwięk z komputera a nie z mikrofonu, gdzie jest ta opcja w win 7?

Odp: jak nagrywać radio internetowe w win 7?
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Wrzesień 2009, 22:34:29 »
Oczywiscie ze sie da.Podaj jaka masz karte dzwiekowa

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: jak nagrywać radio internetowe w win 7?
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Wrzesień 2009, 22:36:36 »
lol, ale przecież w win xp była taka opcja, że się ustawiało w regulacji głośności 'mix' i normalnie nagrywało dźwięk z komputera a nie z mikrofonu, gdzie jest ta opcja w win 7?
Da się, gdy mialem xp, nie mialem karty telewizyjnej to bezproblemowo robiłem to twoją metodą, ale zmieniając system i wyposażając sie w karte tv chciałem nagrywać audycje radiowe i napisałem moją metodę, twój patent też sie jakos da wykonac ale nie wiem where

Odp: jak nagrywać radio internetowe w win 7?
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Wrzesień 2009, 22:40:38 »
W urzadzeniach do nagrywania musisz miec mikser stereo ustawiasz jako domyslne urzadzenie do nagrywania a potem uruchamiasz zwykly rejestrator dzwieku

Offline rynio

  • ***
  • 176
Odp: jak nagrywać radio internetowe w win 7?
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Wrzesień 2009, 22:42:59 »
W urzadzeniach do nagrywania musisz miec mikser stereo ustawiasz jako domyslne urzadzenie do nagrywania a potem uruchamiasz zwykly rejestrator dzwieku

wyjaśnij dokładnie gdzie to jest, najlepiej na screenach. (moja karta dźwiękowa to sound blaster audigy se)

Odp: jak nagrywać radio internetowe w win 7?
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Wrzesień 2009, 22:51:11 »
Przynajmniej takie cos jest standardowo w Realteku po zainstalowaniu sterow.Nie wiem jak u Ciebie...Masz inna karte.Prawoklik pod ikonka glosnika na pasku.Urzadzenia do nagrywania widoczna oprocz mikrofonu jest karta mikser stereo.Wczesniej kliknij na kwadrat z mikrofonem i zaptaszkuj pokaz wylaczone i odlaczone urzadzenia.Powinien pojawic sie mikser i wtedy go wlaczysz

Offline rynio

  • ***
  • 176
Odp: jak nagrywać radio internetowe w win 7?
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Wrzesień 2009, 22:56:02 »
ahaaaa, to tutaj było, teraz się pojawiło u mnie to jest 'What U hear' i daje to na domyślny i działa, dzięki wielkie za pomoc!!!

Offline yagi

Odp: jak nagrywać radio internetowe w win 7?
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Wrzesień 2009, 23:16:06 »
Screamer Radio i po krzyku. Klikasz nagrywaj i nagrywa :)
303 Power!

Offline szpachla

  • ***
  • 113
  • GG.HF
Odp: jak nagrywać radio internetowe w win 7?
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Wrzesień 2009, 08:31:35 »
Dokładnie.
A tu inny: http://streamripper.sourceforge.net/
Intel Core2Duo E6300 1,86@3.2 GHz
Asus p5k
G.Skill 2X1GB @ 900 MHz
GeForce 8800 GT, core @ 600 MHz
Chieftec GPS-450W