TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z dyskiem

Offline Adyk

Problem z dyskiem
« dnia: 02 Czerwiec 2009, 20:49:37 »
Mam RC 7100, wszystko działa dobrze, ale wczoraj dołożyłem do komputera drugi dysk, wszystko fajnie, zrobiłem dwie partycje w partition magic (na xp, mam dwa systemy) po kopiowałem pliki, ale właśnie patrze że nie na tym dysku zrobić paru rzeczy:
przy wypakowywaniu plików, nie mogę wypakowywać na nowy dysk, pokazuje się błąd brak archiwum, nie ma problemu z wypakowaniem na stary dysk i skopiować plik na nową
podobnie sprawa ma się na napi projekt, szukając na tym dysku napisów, pokazuje mi się odmowa dostępu, na starym bez problemu znajduje.

bez problemu moge korzystać z plików jakie tam już są ale coś blokuje mi dostęp innych programów do nowego dysku, szukałem rozwiązania, ale jak na razie nic nie znalazłem.
na xp działa wszystko bez zarzutu

Ktoś spotkał się z czymś takim? jakieś pomysły?

ziebal

Odp: Problem z dyskiem
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Czerwiec 2009, 20:58:26 »
Możliwe że wpisy ACL z Windows XP zabraniają dostępu do katalogów / plików na dysku.

Kliknij na jakiś folder, z menu kontekstowego wybierz Właściwości, przejdź do zakładki Permissions (Uprawnienia) i dodaj swoje konto do listy zaznaczając wszystkie uprawnienia lub przejmij plik / katalog na własność.

Offline Adyk

Odp: Problem z dyskiem
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Czerwiec 2009, 22:00:30 »
Możliwe że wpisy ACL z Windows XP zabraniają dostępu do katalogów / plików na dysku.

Kliknij na jakiś folder, z menu kontekstowego wybierz Właściwości, przejdź do zakładki Permissions (Uprawnienia) i dodaj swoje konto do listy zaznaczając wszystkie uprawnienia lub przejmij plik / katalog na własność.
zmiany klikając na folder nie dało sie dokonać, ale zmieniłem uprawnienia na całym dysku (poprzez ikonę dysku) i wszystko działa jak trzeba!

dzieki bardzo!!

ziebal

Odp: Problem z dyskiem
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Czerwiec 2009, 22:04:05 »
Cieszę się, że pomogłem.

Zamykam :)