TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Ceny Windowsa Seven

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Ceny Windowsa Seven
« Odpowiedź #30 dnia: 03 Czerwiec 2009, 22:06:35 »
Ok, Piasku, kto każe kupować od razu wersje za 700zł :P Przecież równie dobrze można kupić HB za 200zł. Niestety ale porównanie tego, że MS by więcej zarobił sprzedając za mniejszą cenę, do cięcia samochodów na żyletki jest nietrafione. To można bardziej porównać do tego, że pewnie teraz będzie większa obniżka ceny Visty jak wydadzą w7. Ja cię musze zapewnić, że cena Windowsa jest teraz optymalna, żeby jak najwięcej zarobić i proszę, aby już nigdy więcej żaden domorosły ekonom nie wymądrzał się, jakto MS mógłby więcej zarobić po obniżce cen, bo oni maja takie ceny, żeby wyciągnać jak najwięcej zysku!  (Chyba potórzyłem się 3 razy w jednym zdaniu... Mam nadziej że nie macie mi tego za złe?)

na tańszym zarobić można wiele więcej

Odsyłam do tego mojego posta....

Gdyby był po 100 zł to gra nie warta świeczki, po co męczyć się z ściąąganiem, crackowaniem skoro za 100 zł można mieć wypas oryginał all in.

A nie pomyślisz, że wtedy niektórzy mogliby sobie wydedukować w swoich łepetynach, że jak ten system kosztuje 100zł, więc na pewno nie jest dobry i zresztą po co mam go kupować? W końcu to 100zł więc MS wcale tak dużo nie straci...

Jeszcze jedno: lepiej sprzedać 50 kopii po 100 zł czy 5 po 700? :)

A jeżeli sprzedadzą 5 kopii po 700 i 20 kopii po 100? To ile im wyjdzie? :P Ty chłopie nie bądź lepszy w ekonomii od ekonomów z MS, bo oni na prawdę wiedzą po ile sprzedać produkt, żeby jak najwięcej zarobić...
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline szpachla

  • ***
  • 113
  • GG.HF
Odp: Ceny Windowsa Seven
« Odpowiedź #31 dnia: 03 Czerwiec 2009, 22:14:25 »
Dogadać można się z kanarem w tramwaju :) Lub z policjantem za przekroczenie prędkości.
Jak wpada kontrola z urzędu nie jest już tak łatwo.
Trzeba by sporo $$$ ... :)
Poza tym kontrole w firmach są częstsze niż w domach, i tak jak michau mówi, gra nie warta świeczki.
Pamiętam takiego kolesia jakieś 10 lat temu, szukał na szybko 70 licencji na windows 95 :)
....chyba OT, Kończę.
Intel Core2Duo E6300 1,86@3.2 GHz
Asus p5k
G.Skill 2X1GB @ 900 MHz
GeForce 8800 GT, core @ 600 MHz
Chieftec GPS-450W


Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Ceny Windowsa Seven
« Odpowiedź #32 dnia: 03 Czerwiec 2009, 22:18:15 »
U nas w firmie sa piraty. Firma jest oczywiscie mala. Czasami jest kontrola i co z tego. Jakos sie dogaduja :P Takze nie generalizuj :P

Odp: Ceny Windowsa Seven
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Czerwiec 2009, 22:54:38 »
I tu jest problem - większość ludzi przyjmuje to za normalność i nie bierze tego przestępstwa na poważnie. Co mogę powiedzieć jeszcze o cenach - jak ktoś czytał mój post z innego foru którego hotlinkowałem wie ze wymieniałem tam niektóre czynniki składające się na cenę. Zainteresowanych odsyłam do czytelni jednak przedstawie jeden z czynników-  przezemnie nazywany X. Ogólnie producent jest świadomy, że ileś tam % jest piratami, więc musi sie zabezpieczyć i podnosi cenę, żeby zrekompensować sobie straty - innymi słowy MY legalni userzy płacimy za piratów. Mozna powiedzieć " ja nie będę za nikogo płacił" i spiracić jednak to problemu nie rozwiąże - im mniej piractwa tym ceny spadną. Zauważcie, że tak samo jest z cenami prądu - więcej ludzi podprowadza, cena rośnie. Innymi słowy złodzieje sami na siebie bicz kręcą, i przy okazji na legalnych userów...

Offline PiasQ

Odp: Ceny Windowsa Seven
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Czerwiec 2009, 23:05:54 »
Chwal się, to szybko firmy nie będzie ...
tbgkol - ekonomiści nie mogą wiedzieć jak będzie najlepiej ... mogą się jedynie domyślać analizując. To nie są bogowie, że wiedzą co jak dokładnie się sprzedawać będzie. A jak już byliby przewidywalni względem rynku, to sądzę, że byliby maklerami, a nie ekonomistami ;). Tak jak w oprogramowaniu MS są luki, tak i w ich ekonomice mogą być luki, ale to się tyczy każdego.
Przede wszystkim próba jeszcze nikomu nigdy nie zaszkodziła, ale widać MS boi się spróbować ...
Ekonomiści firmy navteq np. stwierdzili, że lepiej w ogóle nie wypuszczać map PL do pewnych systemów bo i tak Polacy spiracą ... i sądzisz, że oni wiedzą lepiej? Mają tylko rację w tym, że spiracą, ale jeśli głupia mapka PL będzie dalej kosztowała 300-400 zł, a jej jakość będzie wołała o pomstę do nieba.
No ale już nie będę przytaczał więcej przykładów, bo na prawdę robi się OT ;). Ja osobiście nie dałbym sobie ręki uciąć, że ekonomiści MS są wszechwiedzący ... wiem natomiast, że mogą tylko analizować, wyliczać największe prawdopodobieństwo itp. Ale póki nie spróbują to nie będą wiedzieć.

lukas_gab
Są dwie strony medalu, ale pamiętajmy, że zasada jest w większości taka - "nasz klient, nasz pan" ... Ceny softu zaczęły się od wysokich, stąd pojawiło się piractwo (kiedyś głównie gry). Skoro producent podwyższa cenę, żeby zrekompensować sobie piractwo, to automatycznie te piractwo wzmaga ... nie tędy droga ...
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec 2009, 23:09:35 wysłana przez PiasQ »
Compal FL90 + T7500 2,2GHz + 2x1GB DDR2 667 MHz + GF8600GT + HDD 160GB + Aston Martin Rapide :P
** Specjalizuję się w nawigacjach :D **
Win: 3.11 -> 95 -> 98 (+SE) -> Me -> 2k -> XP Pro -> Vista Business x86 -> Windows 7 Beta
Polski Internetowy Klub Użytkowników Renault - klubrenault.pl

Odp: Ceny Windowsa Seven
« Odpowiedź #35 dnia: 03 Czerwiec 2009, 23:19:20 »
Racja. Tak czy inaczej moim zdaniem zlikwidowanie piractwa może być poprzez kupowanie legalnego softu, natomiast obiżka cen przez nie kupowanie softu. Prawo popytu i podaży. Jeżeli podaż większa od popytu - cena maleje. Prędzej czy później każdy monopolista ulegnie. Wiem, jestem idealistą, jednak jedynie bezkompromisowo możemy coś zmienić.

BTW - nie tylko gry- kto pamięta czasy gdzie w Polsce królował Turbo Pascal ? A ile było licencji sprzedanych ?

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Ceny Windowsa Seven
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Czerwiec 2009, 23:23:41 »
Chwal się, to szybko firmy nie będzie ...
Nie ma problemu, bo nie moja ;D
PS
Setny post, wiec moge juz popierac i potepiac :D
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec 2009, 23:25:36 wysłana przez Madzia »

Offline PiasQ

Odp: Ceny Windowsa Seven
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Czerwiec 2009, 23:27:54 »
BTW - nie tylko gry- kto pamięta czasy gdzie w Polsce królował Turbo Pascal ? A ile było licencji sprzedanych ?
Wtedy to nawet szkoły go piraciły :D
Compal FL90 + T7500 2,2GHz + 2x1GB DDR2 667 MHz + GF8600GT + HDD 160GB + Aston Martin Rapide :P
** Specjalizuję się w nawigacjach :D **
Win: 3.11 -> 95 -> 98 (+SE) -> Me -> 2k -> XP Pro -> Vista Business x86 -> Windows 7 Beta
Polski Internetowy Klub Użytkowników Renault - klubrenault.pl

Odp: Ceny Windowsa Seven
« Odpowiedź #38 dnia: 03 Czerwiec 2009, 23:28:59 »
Chwal się, to szybko firmy nie będzie ...
Nie ma problemu, bo nie moja ;D
PS
Setny post, wiec moge juz popierac i potepiac :D

Łączymy się w radości ;p Ale wsumie jak firma zniknie to i praca zniknie ;p


Ba - nawet uczelnie jechały na kopiach.

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Ceny Windowsa Seven
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Czerwiec 2009, 23:30:41 »
Chwal się, to szybko firmy nie będzie ...
Nie ma problemu, bo nie moja ;D
PS
Setny post, wiec moge juz popierac i potepiac :D
jak firma zniknie to i praca zniknie ;p
Nie ta, to inna ;D

Offline PiasQ

Odp: Ceny Windowsa Seven
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Czerwiec 2009, 23:46:25 »
Nie ta, to inna ;D
Takie podejście irytuje mnie w takim samym stopniu jak lukasa piractwo ...
Compal FL90 + T7500 2,2GHz + 2x1GB DDR2 667 MHz + GF8600GT + HDD 160GB + Aston Martin Rapide :P
** Specjalizuję się w nawigacjach :D **
Win: 3.11 -> 95 -> 98 (+SE) -> Me -> 2k -> XP Pro -> Vista Business x86 -> Windows 7 Beta
Polski Internetowy Klub Użytkowników Renault - klubrenault.pl

Odp: Ceny Windowsa Seven
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Czerwiec 2009, 23:56:04 »
ja na przykład z chęcią kupił bym w7 ale niestety wydać 1000zł to dla mnie bardzo dużo.W dobie kryzysu takie ceny i jeszcze w Polsce gdzie pracy nie można znaleść z dobrym wykształceniem.Jeszcze na pewno polaczki będą chciały zarobić i ceny będą kosmiczne...Powiem tak jeżeli ktoś to czyta np z MS Polska z chęcią dałbym 300zł za home premium i jestem pewien, że moi znajomi z chęcią też by kupili.A później płaczą, że piraty.
Intel Core2 Duo E5200 3.4 Ghz; Gigabyte EP45-DS3L; CZ DDR2 4096 MB 800 (2x 2048 MB) - Reaper HPC, CL4; Geforce 8800GT 512mb;HHD 500Gb; Cheaftec 450 W; Windows 7 RTM(7600) Professional x64 eng.

Odp: Ceny Windowsa Seven
« Odpowiedź #42 dnia: 04 Czerwiec 2009, 08:42:00 »
Racja. Tak czy inaczej moim zdaniem zlikwidowanie piractwa może być poprzez kupowanie legalnego softu, natomiast obiżka cen przez nie kupowanie softu. Prawo popytu i podaży. Jeżeli podaż większa od popytu - cena maleje. Prędzej czy później każdy monopolista ulegnie. Wiem, jestem idealistą, jednak jedynie bezkompromisowo możemy coś zmienić.

BTW - nie tylko gry- kto pamięta czasy gdzie w Polsce królował Turbo Pascal ? A ile było licencji sprzedanych ?
Ale czy to przypadkiem właśnie nie jest powód piractwa? "Za drogie więc nie kupię, jak opuszczą to kupię." I proszę nie wyskakujcie tu z tekstami "przecież są darmowe alternatywy" bo to nie prawda. Rodzina systemów która ma 2% rynku nie jest alternatywą dla systemów które mają 96% rynku! To jest monopol. I właśnie dlatego M$ może sobie pozwolić na takie ceny. Ultimate kosztuje tyle co cały komputer, HB kosztuje tyle co cały netbook na którym ma być zainstalowany. To nie jest normalne.

Odp: Ceny Windowsa Seven
« Odpowiedź #43 dnia: 04 Czerwiec 2009, 09:40:05 »
Alternatywy ZAWSZE są ;p Ale faktycznie, masz racje nie każdemu może to odpowiadać. Inne rozwiązania - zamiast kraść nie używaj! Jednocześnie nie będziesz się męczył z alternatywami i będziesz legalny.Tak naprawdę to teraz są jedynie 2 wybory - kraść , nie kraść ....

Odp: Ceny Windowsa Seven
« Odpowiedź #44 dnia: 04 Czerwiec 2009, 09:44:54 »
jeśli dajmy na to ultimate bedzie kosztowała okolo 300$ to przeciez u nas jest drogo tylko dlatego ze euro i dolar są wysoko
Intel Core2 Duo E8400 3.0 Ghz; Asus P5Q PRO; A-DATA 4 GB RAM DDR2 800 Mhz;  Radeon HD 4850 IceQ 4 HIS 512 Mb; Enermax 626 W modu 82+; Antec Three Hundred Gamer