TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Ceny Windowsa Seven

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Ceny windows Seven
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Czerwiec 2009, 11:23:20 »
... dokonac obrazu partycji lub kopii bezpieczenstwa ( np. programem RnR od IBM ) ...

Czy chodzi Ci o Rescue And Recovery IBM/Lenovo?
Wydaje mi się, że korzystałem kiedyś z czegoś jak "RnR" IBM-a, ale kilka lat temu i właściwie nie pamiętam już do czego służyło :)
Teraz wyszukiwanie w google nie daje mi sensownych wyników.

Przed zakończeniem studiów wykonałem dwa obrazy XP-ka z MSDN AA, ale nie używam już tego komputera.
Duży problem z MSDN AA polega na tym, że licencja pozwala na wykorzystanie systemu tylko przez osobę, na którą licencja została wydana.
Dałem poprzedniego laptopa mojej dziewczynie i ona nie może niestety legalnie wykorzystywać XP Professional, który ściągnąłem z MSDN AA (dla zachowania legalności trzeba instalować XP Home ENG OEM, który dostałem do komputera :( ).
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline szpachla

  • ***
  • 113
  • GG.HF
Odp: Ceny windows Seven
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Czerwiec 2009, 12:06:55 »
Cytuj
Natomiast jak zamierzasz ukraść owy system musisz się liczyć z tym, że w kraju polskim kradzież jest ścigana z urzędu, i grozi za nią od grzywny aż do ograniczenia lub nawet pozbawienia wolności.

Tak jest w teorii, natomiast w praktyce polskie prawo chroni złodziei i bogatych. Przekonałem się o tym już kilkukrotnie, więc wiem o czym mówię. Cena windowsa jest odpowiednia dla obywateli zachodniej europy, gdzie miesięczna pensja pracownika fizycznego wynosi 1200 euro+.
Intel Core2Duo E6300 1,86@3.2 GHz
Asus p5k
G.Skill 2X1GB @ 900 MHz
GeForce 8800 GT, core @ 600 MHz
Chieftec GPS-450W


Odp: Ceny Windowsa Seven
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Czerwiec 2009, 13:15:19 »
Tak , to jest ten program. W zasadzie klikasz i nagrywasz na płytki zawartość dysku, po czym przy włożeniu płytki pierwszej, lub naciśnięcie klawisza ThinkVintage ładuje się wewnętrzny podsystem ze środowiskiem pozwalającym wgrać zawartosć płyt dvd z systemem na dysk i to automatycznie już wraz z wszystkimi programami. Działa on nieco inaczej niż ghost więc tak dokonany backup zajmuje mniej miejsca. RnR jest pogatym programem o dużych możliwościach których sam do końca nie poznałem.



Tu nie chodzi czy się tobie uda czy nie. Kradzież jest kradzieżą bez względu czy częstotliwość skazywania jest duża czy mała. Nie można się zasłaniać, że prawo broi złodziei bo kradzież inaczej nazwać nie można. Co do zarobków i ceny - cena jest adekwatna. Z ekonomi wiemy, że cena kształtuje się na przecięciu pobytu i podaży, jeśli faktycznie była by za wysoka to by nikt nie kupował, a tak nie jest. Błędne rozumowanie - cena nie jest za wysoka, a po prostu ciebie na to nie stać i jest to wyłącznie twoja wina, za co nie można winić producenta który dostarcza software w celu zarobkowym. Bynajmniej nikt nie zmusza cię do kupna, tegoż softwaru więc nie wiem o co chodzi? Jeżeli cię nie stać mam świetne i legalne rozwiązanie - nie korzystaj.

Offline szpachla

  • ***
  • 113
  • GG.HF
Odp: Ceny Windowsa Seven
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Czerwiec 2009, 14:07:58 »
Cytuj
Co do zarobków i ceny - cena jest adekwatna.
Moim zdaniem nie jest adekwatna dla przeciętnego obywatela.
Gdyby była na odpowiednim poziomie nie mielibyśmy 57% współczynnika piractwa (dane z 2007)
http://www.egospodarka.pl/30726,Piractwo-komputerowe-na-swiecie-2007,1,39,1.html

Jeszcze jedno: lepiej sprzedać 50 kopii po 100 zł czy 5 po 700? :)
Jak ludzie zobaczą windowsa po 700 zł to pewnie 90% poleci na P2P i ściągnie sobie pirata bo działa tak samo jak oryginał.
Gdyby był po 100 zł to gra nie warta świeczki, po co męczyć się z ściąąganiem, crackowaniem skoro za 100 zł można mieć wypas oryginał all in.
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec 2009, 14:20:08 wysłana przez szpachla »
Intel Core2Duo E6300 1,86@3.2 GHz
Asus p5k
G.Skill 2X1GB @ 900 MHz
GeForce 8800 GT, core @ 600 MHz
Chieftec GPS-450W


Odp: Ceny Windowsa Seven
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Czerwiec 2009, 14:24:43 »
Uwierz, że MS ma optymalną cenę przy której nie traci. Nie takie głowy jak twoja tam siedzą i myślą, jak najwięcej zarobić. Piractwo jest dlatego, że człowiek jest w Polsce przyzwyczajony do okradania podmiotów nieosobowych co jest karygodne i należy to zmienić. Jeżeli dla ciebie piractwo to normalna sprawa to jednak również masz mentalność złodzieja. A ja powtarzam kolejny raz - skoro według ciebie cena nie jest odpowiednia to możesz tego nie kupować.

Przytoczę tutaj mojego posta z innego forum nt. piractwa - moim zdaniem nie zrobię jakiejkolwiek reklamy z powodu, że forum jest odmienne tematyki, bardzo małe, i głownie chodzi o moją wypowiedz tam.

http://www.ps2forum.pl/game-corner/czy-jestescie-prawdziwymi-pasjonatami-gier-t-1184-7.html#pid17137  proponuję o zapoznanie się z całym wątkiem, ponieważ jest ciekawy.



Jak ludzie zobaczą windowsa po 700 zł to pewnie 90% poleci na P2P i ściągnie sobie pirata bo działa tak samo jak oryginał.
Gdyby był po 100 zł to gra nie warta świeczki, po co męczyć się z ściąąganiem, crackowaniem skoro za 100 zł można mieć wypas oryginał all in.

Jeśli twoja mętalność opiera się na tym co jest łatwiejsze a nie na tym kogo i ile okradasz to powinienes zastanowić sie nad swoim systemem wartości.
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec 2009, 14:26:42 wysłana przez lukas_gab »

Offline szpachla

  • ***
  • 113
  • GG.HF
Odp: Ceny Windowsa Seven
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Czerwiec 2009, 14:44:19 »
Weź zejdz na ziemię, to co mówisz to taka uczciwa teoria bo chcesz być lepszy może.
Prawda jest taka że połowa ściągnie windowsa bo jego cena jest zbyt wysoka jak na polskie realia.
TAKA JEST PRAWDA czy ci sie to podoba czy nie, a jak chcesz z tym walczyć to powodzenia.
Jedynym sposobem na zmianę sytuacji jest obniżenie ceny oprogramowania. No ale w microsofcie wiedza co robią a potem sie dziwią że połowa windowsów w polsce to piraty :)
Intel Core2Duo E6300 1,86@3.2 GHz
Asus p5k
G.Skill 2X1GB @ 900 MHz
GeForce 8800 GT, core @ 600 MHz
Chieftec GPS-450W


Odp: Ceny Windowsa Seven
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Czerwiec 2009, 14:48:13 »
Jak by taka była prawda to z całą pewnością MS jako straszny imperator nie wydawał by wersji PL "bo tak ...". Jest wydawana wersja PL bo są z tego zyski. Proszę bardzo nie spekulować nt. moich pobudek. Dla jasności jestem legalny, jest to możliwe, nienawidze każdego przejawu złodziejstwa, bo to że coś ejst za drogie to jest usprawiedliwieniem. Skoro samochody sa drogie dlaczego ich nie kradniesz? Dlaczego nie kradniesz jedzenia w sklepie? A może tak? Nie rozumiem czym się dla was różni kradzież z półki sklepu od kradzieży oprogramowania.

Offline szpachla

  • ***
  • 113
  • GG.HF
Odp: Ceny Windowsa Seven
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Czerwiec 2009, 14:55:47 »
Jeżeli sie nie różni to wytłumacz mi dlaczego 50% ludzi posiada nielegalne oprogramowanie ale w skalpach kradnie tylko 0,5% społeczeństwa?
Różni sie i to bardzo. Samochodu czy jedzienie nie ściągniesz z interetu, chociaż jak widać nie wszyscy to rozumieją :)
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec 2009, 14:59:41 wysłana przez szpachla »
Intel Core2Duo E6300 1,86@3.2 GHz
Asus p5k
G.Skill 2X1GB @ 900 MHz
GeForce 8800 GT, core @ 600 MHz
Chieftec GPS-450W


Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Ceny Windowsa Seven
« Odpowiedź #23 dnia: 03 Czerwiec 2009, 15:42:21 »
Gdyby był po 100 zł to gra nie warta świeczki, po co męczyć się z ściąąganiem, crackowaniem skoro za 100 zł można mieć wypas oryginał all in.

A nie pomyślisz, że wtedy niektórzy mogliby sobie wydedukować w swoich łepetynach, że jak ten system kosztuje 100zł, więc na pewno nie jest dobry i zresztą po co mam go kupować? W końcu to 100zł więc MS wcale tak dużo nie straci...

Jeszcze jedno: lepiej sprzedać 50 kopii po 100 zł czy 5 po 700? :)

A jeżeli sprzedadzą 5 kopii po 700 i 20 kopii po 100? To ile im wyjdzie? :P Ty chłopie nie bądź lepszy w ekonomii od ekonomów z MS, bo oni na prawdę wiedzą po ile sprzedać produkt, żeby jak najwięcej zarobić...
« Ostatnia zmiana: 03 Czerwiec 2009, 15:57:55 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline szpachla

  • ***
  • 113
  • GG.HF
Odp: Ceny Windowsa Seven
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Czerwiec 2009, 16:11:42 »
Skupmy sie na tym że gdyby miał kosztować 750 to lekka przesada....
Intel Core2Duo E6300 1,86@3.2 GHz
Asus p5k
G.Skill 2X1GB @ 900 MHz
GeForce 8800 GT, core @ 600 MHz
Chieftec GPS-450W


Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Ceny Windowsa Seven
« Odpowiedź #25 dnia: 03 Czerwiec 2009, 16:20:22 »
Skupmy się na tym, że jak kogoś nie stać żeby wydać 750 zł to nie powinien tego systemu kupować, bo nie każdy ma być równy! To jest błędne stwiardzenie, które jest w nas zakorzenione przez komunę. Dla mnie to nie jets za drogo, ale nie kupię tego systemu, bo nie widzę potrzeby kupna systemu, który jest tylko aktualizacją poprzedniego systemu, jak Mac OS X, Leopard i Snow Leopard; za dużą na SP;lub jakiekolwiek inne uaktualnienie, lecz wg. mnie za małą na nową wersję, w7 wg mnie powienien się nazywać Vista R2 lub Vista SE.
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline PiasQ

Odp: Ceny Windowsa Seven
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Czerwiec 2009, 20:52:57 »
Czytam co piszecie i śmiem twierdzić, że kolega lukas_gab żyje w jakimś wyimaginowanym świecie. Zauważ, że większość piratow to ludzie, którzy nie znają niczego innego poza Windowsem ... wielu z nich po odpaleniu Linuksa zrobiłoby oczy i go wyłączyło. Nie chodzi tu o to, żeby szukać alternatyw, gdy osoba się totalnie nie zna. Ale jednak kupując komputer za 1000-1500 wydać jeszcze 700 zł na system to już spora przesada. Można to zrobić taniej i już sam rynek muzyki pokazał, że można mieć większe przychody niekoniecznie ganiając piratów. Tanie mp3, które można kupić w sklepach w internecie stały się bardzo konkurencyjne dla płyt CD i rynek legalnej muzyki ruszył z miejsca. Niektórzy jednak wolą ganiać i wsadzać piratów ... tylko co to da? Przecież taki człowiek mając do zapłacenia kary, czy siedząc w więzieniu na pewno nie kupi żadnego legalnego softu.
To tyczy się ogólnie wszystkiego ... branża odzieżowa, gdzie galerie są oblegane tylko w okresie promocji, czy też oblegane outlety - to pokazuje, że można taniej, a jednocześnie wiele więcej sprzedać.
Samochody? To samo ... wyprzedaże poprzednich roczników w salonach - myślicie, że producenci na tym tracą? A wiecie ile samochodów idzie na ćwiartki, są jako nówki cięte na części i sprzedawane za śmieszne pieniądze (samochód wart 60-70 tys. spokojnie można kupić za 20 tys.), a dzieje się to tylko dlatego, żeby nie robić sobie konkurencji w nowszych rocznikach - bo ktoś musi zarobić. A mimo wszystko na tym nie tracą ;).
Można jeszcze wiele przykładów wymieniać, gdzie są dowody, że na tańszym zarobić można wiele więcej. Niestety nie każdy chce iść tą drogą, a tym bardziej monopoliści.
Compal FL90 + T7500 2,2GHz + 2x1GB DDR2 667 MHz + GF8600GT + HDD 160GB + Aston Martin Rapide :P
** Specjalizuję się w nawigacjach :D **
Win: 3.11 -> 95 -> 98 (+SE) -> Me -> 2k -> XP Pro -> Vista Business x86 -> Windows 7 Beta
Polski Internetowy Klub Użytkowników Renault - klubrenault.pl

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Ceny Windowsa Seven
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Czerwiec 2009, 20:56:52 »
Napewno oplaca sie kupic osobie, ktora prowadzi dzialanosc gospodarcza, bo i tak wliczy sobie w koszta ;D

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Ceny Windowsa Seven
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Czerwiec 2009, 20:58:54 »
Osoba prowadząca musi mieć bo kara za posiadanie pirata będzie większa od ceny licencji.

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Ceny Windowsa Seven
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Czerwiec 2009, 21:00:04 »
Hehe, wiem, ale zawsze mozna sie dogadac ;)