TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Instalacja na dysku Samsung SpinPoint F1 1TB

Instalacja na dysku Samsung SpinPoint F1 1TB
« dnia: 16 Październik 2009, 21:35:14 »
Witam,

Mam obudowę MC Scaleo E i do tej pory miałem dysk 640GB.
Naszło mnie jednak aby zmienić dysk na większy i kupiłem Samsung SpinPoint F1 1TB.
Bios wykrył dysk poprawnie ale instalator Win 7 nie wykrywa tego dysku.

Co może być przyczyną ??

Pozdrawiam,


Daniel

Odp: Instalacja na dysku Samsung SpinPoint F1 1TB
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Październik 2009, 10:33:46 »
Start>>Panel Sterowania>Narzedzia administracyjne>Zarzadzanie komputerem>Magazyn>Dyski

Utwórz partycje na nowym dysku i nadaj im wolne litery dysków.

Pozdrawiam

Odp: Instalacja na dysku Samsung SpinPoint F1 1TB
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Październik 2009, 11:00:07 »
Start>>Panel Sterowania>Narzedzia administracyjne>Zarzadzanie komputerem>Magazyn>Dyski

Utwórz partycje na nowym dysku i nadaj im wolne litery dysków.

:) 

Ale ja nie mogę zainstalować systemu na nowym dysku. Tu nie chodzi o dodanie drugiego dysku tylko stary został zlikwidowany i chcę zrobić instalkę Win7 na nowym 1TB dysku. I przy instalacji on nie widzi tego dysku.

Pozdrawiam,


Daniel

Odp: Instalacja na dysku Samsung SpinPoint F1 1TB
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Październik 2009, 11:22:00 »
Mialem kiedys podobny problem przy instalacji win7 u znajomego. Pomoglo odswiezenie w tabelce z wyborem dysku przy instalacji.
Proponuje rowniez sprawdzenie tasmy danych oraz zasilajacej.

Pozdrawiam

Odp: Instalacja na dysku Samsung SpinPoint F1 1TB
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Październik 2009, 22:00:11 »
Scaleo E to sprzęt trochę leciwy technologicznie i tu może być problem.
Ponieważ dysk jest wykrywalny przez BIOS a tylko instalka go nie widzi więc poradziłem sobie poprzez instalacje Win7 na innym kompie.

Dokładnie to nie całą instalację tylko początek do pierwszego resetu.
Po tym resecie wyjmuję dysk z tego kompa i wkładam do Scaleo i instalka idzie dalej i wszystko działa.


Pozdrawiam,


Daniel