TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 Final rozpoznawanie mowy PL?

Odp: Windows 7 Final rozpoznawanie mowy PL?
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Maj 2009, 21:45:11 »
Panel sterowania\Ułatwienia dostępu\Rozpoznawanie mowy reszty się musisz domyślić  ;)

Odp: Windows 7 Final rozpoznawanie mowy PL?
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Maj 2009, 09:26:55 »
Ogolnie pomyslmy po co takie cos maja wprowadzac, skoro prawie kazdy w szkole ma/mial jezyk ang. lub jakis inny duzo bardziej znany niz polski.
Po to aby użytkownik polskiej wersji nie musiał instalować angielskiego mui tylko dlatego, aby użyć rozpoznawania mowy.

Odp: Windows 7 Final rozpoznawanie mowy PL?
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Czerwiec 2009, 23:58:00 »
Ale powiem wam że jak jest sie sprawnym, to szybciej jest uzywac komputera w tradycyjny sposob. To raczej skierowane jest do uposledzonych.

Offline marusg

  • ***
  • 143
  • hej ludziska,będe królem spamowiska
Odp: Windows 7 Final rozpoznawanie mowy PL?
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Czerwiec 2009, 00:23:07 »
no jak już odkopałeś ten temat to rzucę swoje 5groszy

Sporo bawiłem się rozpoznawaniem mowy jak czekałem na polskiego LIP'a i stwierdzam że to naprawdę przyzwoicie działa.Na początku ciężko jest dokładnie "trafić w to co się chcę", ale kilka prób później poprawiłem akcent i zaczęła się zabawa.Odtwarzanie muzyki,proste czynności w firefoxie wszystko działało, ale mogłem te czynności zrobić"tradycyjnie" 100razy szybciej.

To wszystko jest sprytnie zrobione i może kiedyś komunikacja z komputerem odbywać się będzie tylko w taki sposób, ale na razie to tylko zbędny bajer dla "normalnych" użytkowników.

Najlepsze były miny mojej rodziny gdy siedziałem z mikrofonem i powtarzałem "open,close,next,back,scroll down,show numbers".Mam nadzieję że nie pomyśleli że mózg zlasował mi się do końca. :)
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2009, 13:36:40 wysłana przez marusg »
E5200@3,4Ghz|Gigabyte GA-EP31-DS3L|4GB A-data Gaming Edition|Scythe Mugen|Pentagram Silent Force 460W|CoolerMaster Elite 331|Gainward HD4850 Golden Sample|Segate Baraccuda 500GB|Samsung SyncMaster T190

Odp: Windows 7 Final rozpoznawanie mowy PL?
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Czerwiec 2009, 10:36:19 »
ale na razie to tylko zbędny bajer.

Bo masz rece :D Pomysl tez o innych...

Odp: Windows 7 Final rozpoznawanie mowy PL?
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Czerwiec 2009, 10:42:12 »
O żałuje ,że tego nie wypróbowałem :/
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4600 @ 2.40GHz
2 GB RAM
NVIDIA GeForce 9600 GT
Windows 7 build 7260

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Windows 7 Final rozpoznawanie mowy PL?
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Czerwiec 2009, 18:48:42 »
muszę spróbować, tylko czy warto dla tego przeinstalowywać system(teraz na dysku od 7 mam xp) czy działa poprawnie i czy zrozumie dukanie ?? ;p

Odp: Windows 7 Final rozpoznawanie mowy PL?
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Czerwiec 2009, 19:38:15 »
Dykcje trzeba "mjec" :P

Offline Sotom

  • *****
  • 1113
Odp: Windows 7 Final rozpoznawanie mowy PL?
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Czerwiec 2009, 19:48:04 »
Wlasnie o to chodzi ze trzeba mowic poprawnie z akcentem inaczej mozesz gadac do skutku a i tak system nic nie zrobi xD
Niestety. Takze jesli Twoj ang jest kulawy to zapomnij o tym ;p

Offline beholder

  • ***
  • 172
  • Remeber everything. Forgive nothing.
Odp: Windows 7 Final rozpoznawanie mowy PL?
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Czerwiec 2009, 19:50:58 »
Trochę dziś się bawiłem rozpoznawaniem mowy (odkopałem w szafie jakieś stare słuchawki z mikrofonem) i jestem całkiem mile zaskoczony działaniem tej funkcji. Czasami tylko nie chciał wykonywać najprostszych poleceń jak np. zamykanie okna. Całkiem znośnie działa jak się dyktuje coś w Wordzie, ale też lubi pomylić słowo. Nie omieszkałem powiedzieć pięknego "fuck", które na początku było zapisywane jako "folk", "fault" itp. Jednak po przeliterowaniu tego słowa wszystko już było ok. Rzucał tymi fuckami jak głupi, na dodatek wszystko wielkimi literami  ;D

Ogólnie funkcja spisuje się dobrze, choć sporo jeszcze trzeba dopracować. A i tak pewnie nie będę z niej korzystać. Jak już ktoś wcześniej wspomniał - dziwne uczucie gadać do komputera.

Offline marusg

  • ***
  • 143
  • hej ludziska,będe królem spamowiska
Odp: Windows 7 Final rozpoznawanie mowy PL?
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Czerwiec 2009, 21:40:41 »
tego już chyba nie będą dopracowywać bo ta funkcja pojawiła się już w Viście :D
E5200@3,4Ghz|Gigabyte GA-EP31-DS3L|4GB A-data Gaming Edition|Scythe Mugen|Pentagram Silent Force 460W|CoolerMaster Elite 331|Gainward HD4850 Golden Sample|Segate Baraccuda 500GB|Samsung SyncMaster T190

Odp: Windows 7 Final rozpoznawanie mowy PL?
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Czerwiec 2009, 08:10:26 »
Mam takie same wrażenie jak beholder po przetestowaniu tego ,okna otwiera ,zamyka i takie łatwe czynności ale word !? nie porozumienie ja mu coś mowie a on swoje zdanie pisze. Fuck nie chciał napisać :D trzeba przeliterować.Na początku działało mi słowo "space" ale po 10 min nie ? co się dzieje ?
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4600 @ 2.40GHz
2 GB RAM
NVIDIA GeForce 9600 GT
Windows 7 build 7260

Offline pionner

  • *****
  • 662
  • piąty pancerny ;)
Odp: Windows 7 Final rozpoznawanie mowy PL?
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Czerwiec 2009, 16:18:58 »
hmmm... może nie z tej beczki, ale zna ktoś sposób na oszukanie systemu że jest angielski?? Chcę tą opcję wyprubować w mojej Viście Home Premium PL, a jak wiadomo polska wersja nie jest "uprzywilejowana"

Odp: Windows 7 Final rozpoznawanie mowy PL?
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Czerwiec 2009, 16:42:18 »
hmmm... może nie z tej beczki, ale zna ktoś sposób na oszukanie systemu że jest angielski?? Chcę tą opcję wyprubować w mojej Viście Home Premium PL, a jak wiadomo polska wersja nie jest "uprzywilejowana"

Musisz miec angielska wersje bo nawet instalacja angielskiego MUI nic ci nie da z tego co sie orientuje.

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Windows 7 Final rozpoznawanie mowy PL?
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Czerwiec 2009, 17:13:16 »
Wydaje mi się że raczej nie zaimplementują rozpoznawania polskiej mowy ;)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook