TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

jaka karta muzyczna do win7

jaka karta muzyczna do win7
« dnia: 28 Maj 2009, 00:35:51 »
Przymierzam się do zakupu karty muzycznej by móc korzystać z dobrodziejstw win7, bo niestety obie karty które posiadam wymiękły (sb live i intergra)
Macie może jakieś propozycje co do wyboru zakupu jakieś konkretnej karty, najlepiej sprawdzone pod win7 bym później tegoż zakupu nie żałował.
Dodam jeszcze iż zależałoby mi również na spdifie z racji iż korzystam z amplitunera do ogladania filmów. A jeśli chodzi o stereo to nie mam napewno wygórowanych wymagań - byle by grało w miarę przyzwoicie

poradzicie?

Offline McVein

  • ***
  • 209
Odp: jaka karta muzyczna do win7
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Maj 2009, 18:55:20 »
Nie masz zbyt duzego wyboru. Albo SB X FI ale nie audio ani gamer bo to są te same karty co sb audigy, albo Asus xonar DX/XD.
Ja np. kupilem miesiąc temu za 200zł X-Fi  MUSIC (nie OEM) i jestem bardzo zadowolony mino iz karta nie jest nowa.
Pozdrawiam wszystkich.

Odp: jaka karta muzyczna do win7
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Maj 2009, 22:00:26 »
a masz na niej spdif?

Odp: jaka karta muzyczna do win7
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Maj 2009, 08:30:46 »
Xonar lepszy :P Ma spdif choć niestety na gnieździe współdzielonym z analogiem czyli można mieć tylko jedno na raz podłączone.

Odp: jaka karta muzyczna do win7
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Maj 2009, 09:59:15 »
tak Xonar lepszy tylko teraz który DX czy nowy DS?

pomijając wersje D2X :D
CPU: Intel E8400 E0 @4,05GHz 1.256V | Mobo: ASUS P5Q-Deluxe | RAM: 4x1GB Corsair 675MHz@1300Mhz 2.3V Platinum Edition | GPU: Gigabyte 4850 Zalman 512MB DDR3 | HDD: Samsung F1 640GB 16MB Cache / Seagate 7200.11 500GB SATA2 32MB Cache | Obudowa: Thermaltake Soprano | Zasilacz: Corsair 750W

Odp: jaka karta muzyczna do win7
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Maj 2009, 10:58:37 »
Nie powiem bo nie wiem jaka jest między nimi różnica. Jedyne co widzę to że DS ma jack-sensing czego DX niema a w każdym razie nie udało mi się tego uzyskać. Z jednej strony DX to bardzo dobra i sprawdzona karta, a z drugiej strony DS jest nowa i może ale nie musi być lepsza.

Offline McVein

  • ***
  • 209
Odp: jaka karta muzyczna do win7
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Maj 2009, 12:41:30 »
Xonar lepszy :P Ma spdif choć niestety na gnieździe współdzielonym z analogiem czyli można mieć tylko jedno na raz podłączone.

Czy lepszy?? tego nie wiem bo nie miałem styczności z zadnym xonarem. SB X-Fi tez ma spdif na gnieździe współdzielonym.
Pozdrawiam wszystkich.

Odp: jaka karta muzyczna do win7
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Maj 2009, 13:32:10 »
Ja mam Xonara dx od ponad roku.Windowsa 7 używam od grudnia.Na początku były problemy z dolby pro logic ale zniknęły po ostatnich sterownikach do Visty i wszystko jest ok na siódemce.Może jedynie przy włączeniu opcji Pro Logic ciszej troszkę grają tylne głośniki.
Przy 5.1 spisują się znakomicie.Podejrzewam że to tylko kwestia sterowników które jeszcze nie pojawiły się do Win Seven.
Moja konfiguracja to Xonar Dx + Genius 5.1 5005 po analogu.W poniedziałek będę miał nowe Logitechy Z-5500 na optyku więc wszystkie te problemy które są powinny zniknąć.
Jeśli chodzi o gry to sprzętowy EAX obsługuje tylko do wersji 2.0.Wyżej niby obsługuje programowo ale gry które obsługuje można wyliczyć na jednej ręce.To jedna wielka ściema.
Ogólnie polecam tą kartę.Na pewno godna uwagi

Odp: jaka karta muzyczna do win7
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Maj 2009, 13:45:13 »
Oj chyba się mylisz. Sprzętowo do 2.0 ale programowo do 5.0 (wcale nie gorzej niż sprzętowe X-Fi), co prawda brakuje kilku efektów ale tego się nie da zauważyć. Tak przynajmniej było z silnikiem GX 2.0 a teraz jest nowy GX 2.5 niestety nigdzie nie mogę znaleźć co się w nim zmieniło.

Polecam lekturę testu Xonara DX a przynajmniej jego podsumowania: http://pclab.pl/art32279-9.html

Żeby nie było: tak, jestem stronniczy :P Mój DX pochodzi z jednej z pierwszych dostaw jakie dotarły do polski i było to już kawałek czasu temu, jak dotąd karta jeszcze mnie nie zawiodła, może gdybym miał słuch doskonały.. ale nie mam. Jedyny problem jaki z nią występuje to support Asusa który nie przepracowuje się i nowe sterowniki wypuszcza średnio co pół roku :( Mam nadzieję że Asus nie zachowa się jak Creatywni i nie wypnie się na starych użytkowników po wypuszczeniu nowego modelu.
« Ostatnia zmiana: 29 Maj 2009, 13:55:27 wysłana przez Outlander »

Odp: jaka karta muzyczna do win7
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Maj 2009, 14:02:20 »
Oj chyba się mylisz. Sprzętowo do 2.0 ale programowo do 5.0 (wcale nie gorzej niż sprzętowe X-Fi),

Czytaj uważnie.Przecież piszę że jestem użytkownikiem Xonara to wiem chyba najlepiej czy działa EAX 3-5 czy nie.
Nie jestem użytkownikiem typu "bo posiadam taki sprzęt to go zachwalam".W cale nie.
Do zakupu Xonara DX właśnie skłoniła mnie obsługa EAX i powiem że jakbym teraz się tym kierował to w życiu bym go nie kupił.
Dźwięk ma świetny ale EAX programowo działa na kilku zaledwie grach.


Odp: jaka karta muzyczna do win7
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Maj 2009, 14:12:49 »
To dziwne bo ja do tej pory trafiłem na jedną grę na której EAX 5 NIE działał i był to Battlefield 2. No ale może gramy w inne gry.

Odp: jaka karta muzyczna do win7
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Maj 2009, 23:58:13 »
dzieki za rady
niestety dokonałem złego zakupu... xonar dx, zawiodłem się. Jeśli chodzi o spdif i możliwości karty.
A największą wadą dx-a jest brak opcji passtrough, która służy do wyłącznia dekodowania strumienia audio i przesłanie jej prosto do amplitunera.
Jeśli w ten wekend nic nie wykombinuję to wracam do winxp i sb live...

Odp: jaka karta muzyczna do win7
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Maj 2009, 20:12:16 »
Lepiej sprawdź na XP, jak już było wcześniej pisane, aktualne sterowniki nie wspierają oficjalnie W7. Ja mam problem dźwiękiem z tunera TV bo w ustawieniach nie ma możliwości ustawienia złącza wewnętrznego jako źródła dźwięku (są tylko dwa do wyboru). W XP tego problemu niema (i jest pięć źródeł).

Odp: jaka karta muzyczna do win7
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Maj 2009, 23:42:54 »
pierwsze co zrobilem po zakupie to sprawdzilem w xp, na identycznych ustawieniach kmplayera jak dla sb live i niestety nie działało, a dopiero pozniej zainstalowałem win7 i też lipa


Odp: jaka karta muzyczna do win7
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Czerwiec 2009, 18:13:27 »