TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Co byś chciał zobaczyć w Windows 7

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Maj 2009, 23:02:39 »
Jądro 7.0 :)

Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Maj 2009, 10:40:55 »
Żeby gadżety nie zakrywały mi ikonek na pulpicie, bo to denerwujące

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Maj 2009, 10:50:15 »
Żeby gadżety nie zakrywały mi ikonek na pulpicie, bo to denerwujące

Ma być odwrotnie - ikonki mają zakrywać gadżety ? ;)
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Maj 2009, 10:54:17 »
Żeby ani ikony ani gadżety na siebie nie nachodził y :P

Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Maj 2009, 11:49:24 »
A ja bym cos zaproponowal co mnie denerwowalo od czasow starego dobrego XP do visty i az po Win 7. Zeby w "Śieć"(otoczenie sieciowe w XP) komputery byly odswierzane za kazdym wlaczeniem tego folderu. U mnie w sieci jest duzo komputerow i dzielimy sie plikami. Bardzo mnie wkurza kiedy wlanczam siec i pisze mi ze jest dostepnych 10 komputerow a polowa z tego jest wylaczona i wywala blad ze komputer jest niedostepny a ikonka w miejscu sieciowym sie pojawia ze niby jest wlaczony. A byl wlaczony dajmy na to 2h temu. Az sie dziwie ze przez 8 lat tego nie poprawili w zadnym systemie

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Maj 2009, 11:54:43 »
A ja bym cos zaproponowal co mnie denerwowalo od czasow starego dobrego XP do visty i az po Win 7. Zeby w "Śieć"(otoczenie sieciowe w XP) komputery byly odswierzane za kazdym wlaczeniem tego folderu. U mnie w sieci jest duzo komputerow i dzielimy sie plikami. Bardzo mnie wkurza kiedy wlanczam siec i pisze mi ze jest dostepnych 10 komputerow a polowa z tego jest wylaczona i wywala blad ze komputer jest niedostepny a ikonka w miejscu sieciowym sie pojawia ze niby jest wlaczony. A byl wlaczony dajmy na to 2h temu. Az sie dziwie ze przez 8 lat tego nie poprawili w zadnym systemie

Edytor rejestru:
Odnajdujesz HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Explorer/RemoteComputer/NameSpace .
Usuwasz ciąg w stylu "{D6277990-4C6A-11CF-8D87-00AA0060F5BF}".

Wcześniej oczywiście wykonaj kopię zapasową rejestru.

Może pomoże ...
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Maj 2009, 11:57:55 »
A co to ma zmienić?

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Maj 2009, 12:07:33 »
A co to ma zmienić?

Jeżeli do sieci podłączone są komputery ze starymi systemami Windows na pokładzie, nowszy system (np. XP) podczas przeglądania udziałów sprawdza drukarki i zaplanowane zadania na takich sprzętach. Odpowiadają za to 2 klucze z podanego wcześniej miejsca w rejestrze.
To w teorii - ja nie miałem nigdy potrzeby sprawdzania czy rzecz działa jak należy.
Polecam wykonanie kopii zapasowej tego klucza, sprawdzenie czy zmiana przyniosła efekty, jeżeli nie - przywrócenie usuniętego klucza rejestru.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Offline Grechu

  • ***
  • 153
Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Maj 2009, 12:10:50 »
W 7 to pewnie nie ale może w W8. MS powinien tak zorganizować system by programy instalowały się tylko w katalogach. Coś jak wersje portable. Gdzieś wyjeżdżam, pakuję sobie potrzebne katalogi z programami na pendrive. Na drugim końcu świata zasiadam przy komputerze, podłączam pena i mam wszystkie potrzebne programy skonfigurowane pod siebie. Po przeinstalowaniu systemu też od razu mam wszystko ustawione jak przed.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Maj 2009, 15:44:32 »
Czyli tak jak jest na Mac OS Xie? :D Nie da rady... Windows ma taką architekturę, ze wsyztkie pliki się pakują dośrodka systemu i wszedzie, więc raczej nic takiego się nie uda...
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Maj 2009, 15:46:26 »
W 7 to pewnie nie ale może w W8. MS powinien tak zorganizować system by programy instalowały się tylko w katalogach. Coś jak wersje portable. Gdzieś wyjeżdżam, pakuję sobie potrzebne katalogi z programami na pendrive. Na drugim końcu świata zasiadam przy komputerze, podłączam pena i mam wszystkie potrzebne programy skonfigurowane pod siebie. Po przeinstalowaniu systemu też od razu mam wszystko ustawione jak przed.

Jak dla mnie - jest to chyba najlepsza propozycja w tym wątku. Miło czasem pomarzyć :)
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Maj 2009, 16:03:49 »
A co to ma zmienić?

Jeżeli do sieci podłączone są komputery ze starymi systemami Windows na pokładzie, nowszy system (np. XP) podczas przeglądania udziałów sprawdza drukarki i zaplanowane zadania na takich sprzętach. Odpowiadają za to 2 klucze z podanego wcześniej miejsca w rejestrze.
To w teorii - ja nie miałem nigdy potrzeby sprawdzania czy rzecz działa jak należy.
Polecam wykonanie kopii zapasowej tego klucza, sprawdzenie czy zmiana przyniosła efekty, jeżeli nie - przywrócenie usuniętego klucza rejestru.

Jesli chodzi o moja siec to sa same xp poza mna. A o ile dobrze zrozumialem twoja wypowiedz chodzi o starsze systemy niz xp wiec mi to nie pomoze

Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Maj 2009, 16:55:57 »
Chciał bym zobaczyć obsługe do edycji formatów .psd .ai .cdr .eps i innych plików graficznych przez podgląd obrazów i faxów systemu windows.
« Ostatnia zmiana: 25 Maj 2009, 17:18:12 wysłana przez 1heniu »
C2D E4500@2x2,8GHz/ASUS P5GZ-MX/2x1GB-DDR2-1024MHz/3xHDD 40+40+500GB/GF9400GT-1GB/Fortron 450W/  PVA SyncMaster 173P+/Windows XP x86 + XP x64 +Win.7 x86

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Czerwiec 2009, 23:49:31 »
Cytuj
5 Things That Should Be In The Windows 7 RTM

I use Windows 7 for everything. In fact I use it so much, I sometimes forget that it is not even released yet. I have been using it as my main OS since January, when the Windows 7 beta (Build 7000) was released. I love it, but there are a few things that need to be added or changed before it is released in my opinion. This is not a list of complaints, but rather a list of suggestions for Microsoft.
1. RAW support for photographers

This one should have been corrected in Vista. Why was it not? I have no idea. But being a wedding photographer, who only shoots in RAW (as should anyone who is serious about photography!), all I want is a thumbnail generated and the ability to preview my images. Right now I have to open them using Adobe Bridge then import them into Lightroom or Photoshop, which is like having to perform an extra step. I really would love for this to be built in to the RTM. Mac users get it built in, why can’t we exactly?
2. Blu-ray support

I know Microsoft lost the battle between Blu-Ray and HDDVD. But, they should bite the bullet on this one and make Windows 7 support Blu-Ray. It is not like the format is going somewhere and it is only going to grow in popularity. It is just another reason for people to say that Windows Media Player is crap. On this point I have to agree.
3. Gaming Mode

This one I thought twice about including. But, since I like to T-bag people on Call of Duty 4, just as much as the next guy. Here is what it should be. Somewhere in the Control Panel. You click “Gaming Mode.” It shuts down every unnecessary process that does not need to be on, while “Gaming Mode” is turned on. Shut down Windows Search, Superfetch, Windows Media Sharing Service, to name a few. I understand that most of our computers can handle gaming and everything else turned on. I have a quad-core, it can handle whatever I throw at it. But what about people with older computers who want to game? It would be  a nice feature for them especially.
4. Dreamscenes

Yes, you read that correct. I said dreamscenes! It was the one killer thing I loved about Vista. So far it has not been included in any of the Windows 7 releases. I understand that they want people to try the “desktop slide show” feature. But to leave it out completely? Come on Microsoft! WTF! I had to use a hack to get it work on Windows 7. I am in love with the ability to play 720p Planet Earth’s as my desktop. Include it or I will write about it some more!
5. PDF Support or .RAR support, etc.etc.

I’m not gonna waste your or my time explaining why these should be built in. It is a no-brainer.

So there you have it. A small list of suggestions for Microsoft to improve Windows 7.  Will they listen? Probably not. It is to close to the RTM for them to change much of anything. I really would like a good explanation as to why there is no RAW support though. If anyone at Microsoft is listening.

If you have any suggestions please feel free to leave them in the comments. I am waiting on your feedback. Did I leave something important out? Did you not like my suggestions? I would like to know! Thanks.

http://windows7news.com/2009/06/24/5-things-that-should-be-in-the-windows-7-rtm/

Offline Rayearth

  • ****
  • 253
  • NeveR SurrendeR
Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Czerwiec 2009, 07:25:00 »
brakuje mi wyboru instalowanych komponentow podczas instalacji systemu - kiedys to byly jednak dobre czasy ;)

wywalilbym polowe tych wszystkich rzeczy ktorych nie uzywam
im mniej tym lepiej, a zawsze moge sobie doinstalowac to co mnie interesuje sam. marzy mi sie czysciutki system posiadajacy jedynie niezbedne komponenety
« Ostatnia zmiana: 25 Czerwiec 2009, 07:26:40 wysłana przez Rayearth »
MB: Asus P6T Deluxe @ BIOS 1605, CPU: Intel Core i7 920 @ 2,66GHz, RAM: OCZ 3x2GB DDR3 1600MHz CL7,
GFX: Zotac GeForce GTX280 1GB AMP!, SFX: Creative X-Fi Extreme Gamer, Power: Be-quiet Dark Power P7-PRO 650W