TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Co byś chciał zobaczyć w Windows 7

Offline michau

  • *****
  • 3974
Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« dnia: 23 Maj 2009, 11:26:19 »
No to robimy koncert życzeń :) Niema co ukrywać, że system ten jak też jego poprzednicy niebyli idealnymi bo zawsze o czymś w nim zapomnieli, dlatego założyłem wątek w którym będziemy podawać jakie funkcje albo zmiany by nas ucieszyły gdyby były. Może niektórzy się dowiedzą jakie funkcje są w nim a myśleli że ich niema ;)

No to ja może zacznę od umieszczenia przycisku minimalizacji okienka w tym okienku podglądu otwartych programów na pasku zadań :)

Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Maj 2009, 11:40:51 »
Racja taki przycisk by się przydał, mi brakuje menu start z xp, do obecnego jeszcze się nie przyzwyczaiłem :-\

Offline beholder

  • ***
  • 172
  • Remeber everything. Forgive nothing.
Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Maj 2009, 11:42:57 »
- To o czym mowa w temacie o ukrytych dyskach, czyli różne ikony dla czytników kart od ikon napędów cd/dvd,
- sortowanie folderów wg ich rozmiarów,

Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Maj 2009, 11:51:40 »
Zintegrowany z systemem bardzo dobry i uniwersalny antywirus, firewall, antyspyware i wszystkie inne moduły bezpieczeństwa.
Lepsza (szybsza) przglądarka. (Gazelle?)
Więcej plików otwieranych prze WMP.
Program, który bezpośrednio w Windowsie otwierał by pliki archiwów (i kompresował je) rar, zip, tar, 7-zip, jar itd., a także obrazy płyt. Aby także mógł jeszcze tworzyć te pliki...
Nowy UI (coś a'la OS X)
Poprawiona szybkość systemu w niektórych przypadkach.
Zarządzanie zasobami sprzętowymi jak w OS Xksie - aby żaden prgram się nie zawieszał...
Szybsze działanie BitLockera.
Sterowniki do większej ilości sprzętu.
Automatyczne updaty do wszystkich zainstalowanych programów.
Pełna współpraca z Windowsem Mobile 6.5 i 7.0 (synchronizacja bezpośrednio po wykryciu WiFi i podłączeniu, updaty, dostęp do plików z kompa i odwrotnie zaraz po podłączeniu WiFi jako dodatkowy folder/dysk.
I wiele, wiele innych.
PC1: Intel Celeron 2,6ghz, 1GB RAM, ATI 9200SE 128MB, 80GB HDD, Windows 7 RTM Starter
PC2: HP DV5-1170ew: Intel Core2Duo 2,26ghz, 4GB RAM, NVIDIA 9600M GT 512MB, 320GB HDD, Windows 7 RTM Ultimate/ Home Premium x64

Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Maj 2009, 14:25:24 »
- Opcja "zawsze na wierzchu" dla każdego okna/programu (może w jumpliście).
- Czy chcesz zastąpić plik (przy kopiowaniu/przenoszczeniu jeśli jest taki sam w miejscu docelowym), na końcu kopiowania (czyli w przypadku konfliktu plik jest pomijany i leci reszta, a dopiero pod koniec pyta czy zastąpić, czy nie).
- Gadżety otwierane i zamykane płynniej (tak jak okna z aero, niezbyt potrzebne może).
- Kombinacja klawiszy, która bezwzględnie zabije/zminimalizuje zawieszony program (bardzo wkurza jak gra się zawiesi i nie da się jej zrzucić, otworzyć taskmanagera, Alt+F4 nic nie daje, tak samo jak Win+D, pozostaje tylko reset).
- Upgrade wszystkich dialogów do stylu aero, aż kłuje w oczy jak się zobaczy coś ala Win95.
- Używanie Segoe UI w całym interfejsie, a nie, że co okno to inna czcionka.
- Opcja w Aero Snap do minimalizacji okna + możliwość chwilowego/na stałe wyłączenia Snap'a.
- Możliwość szybkiego przełączania czy wyszukiwać w plikach, czy tylko w ich nazwach (najlepiej obok paska wyszukiwania).
- Szybsza kompresja plików (wbudowanym w NTFS kompresorem).
- Opcja wyszukania pliku, po kliknięciu na niego w jumpliście (jeśli pliku nie tam gdzie był ostatnio to można usunąć skrót, gdzie wyszukiwanie jak w XP jeśli skrót jest do nikąd).
- Upgrade wszystkich aplikacji z Windows do stylu Win7 (patrz Windows Fax and Scan).
- Używanie wstążki przez wszystkie większe programy które przychodzą z Windowsem (np. kalkulator raczej nie potrzebuje wstążki).

Offline Serkus

  • ****
  • 367
Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Maj 2009, 14:48:58 »
Wbudowana aplikacja do rozpoznawania mowy dzięki czemu mogła by automatycznie zapisywać tekst, który właśnie wymawiamy :)
To by było najfajniejsze :)

Offline sebian

  • ***
  • 118
  • Be Cool... :P
Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Maj 2009, 15:29:04 »
Mi by pasowało sterowanie windą za pomocą mowy :)
Albo takie coś jak filmie IronMan taki przyjaciel JARVIS :P
To by mi sie najbardzie zdało, bo człowiek im starszy tym bardziej leniwy :P
Ale wiem, za bardzo w przyszłość wybiegam.. :D
Mój sprzęt: KONSOLA NES + 400 kartridży :D  (chyba tak to się pisze)
ha mam jeszcze dwa pady i pistolet do kaczek.. :D

Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Maj 2009, 16:22:25 »
Chcałbym:
- aby zmieniono UI, bo obecny kojarzy się z Vistą,
- aby w jakimś folderze pokazywany był rozmiar podfolderów,
- aby zintegrowano Windows Media Player z Windows Media Center,
- aby menu Start zawsze bylo wąskie ;D,
- aby dołączono przeglądarkę, za którą nikt nie będzie musiał się wstydzić,
- aby dodano skórki - takie jakie można było wgrać w Windows XP,
- aby można było lepiej dostosować wygląd Siódemki do swoich potrzeb,
- aby dołączono komunikator, który zastąpi inne i będzie obsługiwał wiele protokołów,
- aby system uruchamiał się i wyłączał szybciej,
- aby udoskonalono podgląd otwartych okien z paska zadań.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Maj 2009, 17:48:03 »
Coś a'la expose z mac os xa. ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Maj 2009, 21:24:12 »
Ja to bym chciał żeby było coś jak w xp. Czyli to odśwież pulpit. No i żeby się dało zrobić pasek start jak w Windows 98.

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Maj 2009, 21:44:45 »
Ja chętnie zobaczyłbym jedną prostą rzecz - może już istnieje, ale o tym nie wiem :)

Korzystam najczęściej z programów przypiętych po lewej stronie, ale od czasu do czasu uruchamiam inne programy.
Co muszę wtedy zrobić? Nie lubię klikać na "Wybrane programy" i przekopywać się przez masę niepotrzebnych ikonek - muszę mieć istotne dla mnie rzeczy na wierzchu.

Do tej pory (w Viście i w 7) zmieniałem nazwę menu "Gry" i tam wrzucałem skróty do wszystkich programów.
Ma to jednak swoje minusy, poza tym stworzenie np. 9-ciu takich podmenu jest chyba niemożliwe.

W Windows 7 chętnie widziałbym możliwość "dołożenia" własnego podmenu w prawej części Menu Start.

Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Maj 2009, 22:18:42 »
* Ja bym chciał zobaczyć wreszcie rozmiar folderów , bez klikania na właściwości, jak dotąd znalazłem jeden program który po konfiguracji opcji to umożliwia - Xplorer 2 pro

*Szybka możliwość optymalizacji wydajności-bez restartu-klikasz w ikonke i masz do wyboru:

1.Tryb pełny z wodotryskami
2.Zwiększona wydajność-wyłącza niektóre opcje pożerające zasoby     komputera -jak windows XP
3.Full Speed -wyłącza wszystko co zbędne-na ile to możliwe

Taka opcja dodatkowo mogła by mieć dodatkowo konfiguracje wyłączania funkci systemu z podpowiedziami jakie będą tego konsekwencje i żeby po restarcie włączał sie normalny tryb -w razie czego
« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2009, 22:38:24 wysłana przez 1heniu »
C2D E4500@2x2,8GHz/ASUS P5GZ-MX/2x1GB-DDR2-1024MHz/3xHDD 40+40+500GB/GF9400GT-1GB/Fortron 450W/  PVA SyncMaster 173P+/Windows XP x86 + XP x64 +Win.7 x86

Offline Max

  • ****
  • 270
Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Maj 2009, 22:24:09 »
Sterowanie myślami 8) A tak na bardziej serio wbudowany firewall i antyvirus. I zero tzw Blue Screen Of Doom.
Windows Se7en x86 HAIL SEVEN!
Xubuntu 10.10 x64

Poprzednio znany jako MikeHunt, teraz zmienił nick na krótszy. :P

Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Maj 2009, 22:52:51 »
Ooo. Widzę kolejnego agitatora wbudowanego antywirusa i firewalla...:D
PC1: Intel Celeron 2,6ghz, 1GB RAM, ATI 9200SE 128MB, 80GB HDD, Windows 7 RTM Starter
PC2: HP DV5-1170ew: Intel Core2Duo 2,26ghz, 4GB RAM, NVIDIA 9600M GT 512MB, 320GB HDD, Windows 7 RTM Ultimate/ Home Premium x64

Offline Max

  • ****
  • 270
Odp: Co byś chciał zobaczyć w Windows 7
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Maj 2009, 23:00:17 »
Zapomniałem dodać: DOBREGO antyvirusa i firewalla. Jak na razie to jest to porażka.
Windows Se7en x86 HAIL SEVEN!
Xubuntu 10.10 x64

Poprzednio znany jako MikeHunt, teraz zmienił nick na krótszy. :P