TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 RTM już za rok

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Windows 7 RTM już za rok
« dnia: 23 Październik 2008, 14:42:11 »
Cytuj
Windows 7 RTM już za rok?
 
Dawid Długosz
23 października 2008 09:45

Na blogu Longa Zhenga, znanego obserwatora Microsoftu pojawił się wpis, w którym autor spekuluje, iż następca Windows Vista osiągnie już za rok status RTM (Release To Manufacture).

W oficjalnej witrynie poświęconej WinHEC (Windows Hardware Engineering Conference) 2008 pojawiła się informacja, iż "kolejna odsłona konferencji nie jest planowana przed premierą Windows 7". WinHEC odbywa się co roku, tak więc domyślać się można, że system Windows 7 uzyska status RTM w przeciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Innym dowodem, przemawiającym za faktem, iż następca Visty zostanie udostępniony w 2009 roku jest ostatni komunikat CEO firmy Asus, w którym dyrektor tajwańskiego koncernu powiedział, że w drugiej połowie przyszłego roku spodziewać się można netbooków Eee PC z Windows 7 na pokładzie.

Czy Microsoft rzeczywiście jest zdolny opracować nowy system operacyjny w przeciągu roku? Tym bardziej, iż dotychczas nie została udostępniona jeszcze żadna beta OSu. Wszyscy zapewne pamiętamy ciągłe odkładanie w czasie premiery Windows Vista. Dla przypomnienia, od momentu udostępnienia pierwszej bety do wydania wersji RTM minęło półtora roku.

Pierwsza beta Windows 7 ma zostać przedstawiona w grudniu br. Natomiast już wkrótce, na konferencjach PDC oraz WinHEC, Microsoft zaprezentuje prebetę systemu.


http://www.pcworld.pl/news/170349/Windows.7.RTM.juz.za.rok.html

Jak widać W7 robią w bardzo szybko i przez krótki okres... Oby nie wyszła z tego Vista2! :P
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows 7 RTM już za rok
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Październik 2008, 19:50:42 »
Miejmy nadzieję, że ten czas nie wpłynie na jakość :/

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Windows 7 RTM już za rok
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Październik 2008, 20:24:47 »
Wiadomo, że gdzie się człowiek spieszy tam się diabeł cieszy... Trochę to dziwne jak oni chcą wydać RTM za rok jak jeszcze nie bylo żadnej bety...
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Windows 7 RTM już za rok
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Październik 2008, 20:43:31 »
Wiadomo, że gdzie się człowiek spieszy tam się diabeł cieszy... Trochę to dziwne jak oni chcą wydać RTM za rok jak jeszcze nie bylo żadnej bety...

Jedyne wytlumaczenie jakie przychodzi mi do glowy to fakt ze Win7 to tak naprawde ulepszona Vista wiec moze bazuja na kodzie Visty z SP dlatego moga nie potrzebowac tylu wersji beta itd. Ale to tylko takie przemyslenie.

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Windows 7 RTM już za rok
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Październik 2008, 13:04:54 »
Już mnie to wszystko zaczyna denerwować. Miał być nowy system a tu naprawdę wyjdzie jakaś Vista :/

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Windows 7 RTM już za rok
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Październik 2008, 14:29:36 »
Tyle że przeciętny użytkownik o tym nie będzie wiedział. :-\ I zobaczy i powie: ooo! Nowy system już mam tego XP 8 lat, przyda się odnowa. A potem kupi a następnie rozpakuje i powie: Ten W7 to naprawde rewolucja(tyle że przeciętny Kowalski nawet wcześniej Visty nie widział i porównuje W7 z XP). A pewnie W7 to będzie niestety Vista2, nawet to Steve Balmmer to przyznał. ( link do opini steve'a http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,163.0.html )
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)