TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Czy 7 RC nadaje się już do pracy jako jedyny system operacyjny ?

Witam,
pytanie jak w temacie.
Znudził mi się już XP, Vista została mi obrzydzona przez różne "plotki z netu" i choć mam oba w/w OSy jako oryginały (XP prof, Vista business) to chętnie przeskoczyłbym z XP już na 7-kę z pominięciem Visty.
Mój sprzęt to laptop Toshiba Tecra A8 i używam go wyłącznie do pracy; internet, pakiet MS Office 2007, Nokia PC Suite itp programy narzędziowe.
Natomiast nie chce mi się bawić w 2 systemy na dysku i jakieś testy, więc jeśli odradzacie "7 RC" to chyba zaczekam na SP2 do Visty i wtedy ją pierwszy raz zainstaluję.
Wszystkie opinie mile widziane ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Czy 7 RC nadaje się już do pracy jako jedyny system operacyjny ?
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Maj 2009, 13:01:09 »
Spokojnie możesz instalować. Tylko podaj co ten Twój laptop ma.

Odp: Czy 7 RC nadaje się już do pracy jako jedyny system operacyjny ?
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Maj 2009, 13:05:19 »
Powiem tak ja bym RC nie instalowal bo juz jest build 7127 jest nowszy i poprawiono w nim blad ktory powodowal na moim kompie BOSD w buildzie od 7048 do 7100 na dodatek mozliwe ze uda sie zdobyc oficjalne mui do builda 7127
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2009, 13:06:49 wysłana przez michau »

Offline Serkus

  • ****
  • 367
Odp: Czy 7 RC nadaje się już do pracy jako jedyny system operacyjny ?
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Maj 2009, 14:12:24 »
Krótko mówiąc warto zainstalować:D Sam polecam...

Offline ARTi87

  • ****
  • 270
Odp: Czy 7 RC nadaje się już do pracy jako jedyny system operacyjny ?
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Maj 2009, 14:16:57 »
Ja również polecam.Sam śmigam na RC jako główny i jest OK.

Odp: Czy 7 RC nadaje się już do pracy jako jedyny system operacyjny ?
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Maj 2009, 15:12:14 »
Ja mam zaistalowany windows 7 równolegle z XP ale powiem szczerze że głownie używam windows 7 , XP-ka używam tylko wieczorami gdy chce pooglądać TV bo mam karte TV w kompie ( terratec cinergy tv 400 ) której jak dotąd nie udało mi się uruchomić na windows 7.Jak dla mnie to zdecydowanie wole windows 7 ,po pierwsze dla tego żeby go dobrze poznać, po drugie dlatego że na prawdę jak dla mnie system chodzi komfortowo .Zastanawiam się jeszcze nad zainstalowaniem równolegle 3-go systemu ,mianowicie windows 7 ale 64bit tylko nie wiem czy nie narobie sobie tym za bardzo zamieszania na kompie, tak żeby mieć porównanie pomiędzy 32 bit a 64 bit.
C2D E4500@2x2,8GHz/ASUS P5GZ-MX/2x1GB-DDR2-1024MHz/3xHDD 40+40+500GB/GF9400GT-1GB/Fortron 450W/  PVA SyncMaster 173P+/Windows XP x86 + XP x64 +Win.7 x86

Offline sebian

  • ***
  • 118
  • Be Cool... :P
Odp: Czy 7 RC nadaje się już do pracy jako jedyny system operacyjny ?
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Maj 2009, 15:28:15 »
Mam jako jedyny system win 7 64bit i powiem ze jest gicior... :)
Wszystko ładnie pieknie smiga.. :)
Takze też polecam!
Mój sprzęt: KONSOLA NES + 400 kartridży :D  (chyba tak to się pisze)
ha mam jeszcze dwa pady i pistolet do kaczek.. :D

Offline Rosomak

  • *
  • 17
  • Windows 7 RC 7201 x64
Odp: Czy 7 RC nadaje się już do pracy jako jedyny system operacyjny ?
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Maj 2009, 15:43:07 »
Mam jako glowny system Windows 7 build 7127 (nie od MS)(bo MS udostepnil tylko 7100) wersje 64 bitowa i nie zaluje ze porzucilem Visty.
No moze troszke bo nie dziala pod siudemka GameGuard, ale to tylko to.
Reszta dziala bardzo dobrze. A zeatem moge polecic Seven jako glowny system.

Odp: Czy 7 RC nadaje się już do pracy jako jedyny system operacyjny ?
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Maj 2009, 19:39:00 »
Powiem tak ja bym RC nie instalowal bo juz jest build 7127 jest nowszy i poprawiono w nim blad ktory powodowal na moim kompie BOSD w buildzie od 7048 do 7100 na dodatek mozliwe ze uda sie zdobyc oficjalne mui do builda 7127
No tak, tylko że buildzie 7127 wyjdzie kolejny, potem RTM potem SP1, SP2 itd. itd, więc jakbym miał tak ciągle czekać na nowszy build to pewnie nigdy bym się nie doczekał bo ta zabawa nigdy się nie kończy. Poza tym nigdy nie instalowałbym OSa z niepewnego źródła bo można na tym nieźle popłynąć jeśli używa się kompa do pracy. Dlatego pytam stricte o win 7 RC bo na dziś jak dla mnie to albo 7 RC albo nic.

Odp: Czy 7 RC nadaje się już do pracy jako jedyny system operacyjny ?
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Maj 2009, 19:46:15 »
Polecam windows 7 RC build 7100 + spolszczenie by sCooBy .Mi działa wszystko za wyjątkiem karty TV TerraTec Cinergy TV 400 której jak na razie nie udało mi się uruchomić na tym systemie.
Poza tym system jest naprawde dobry i z czystym sumieniem polecam jako system główny.

Ja osobiście nigdy nie mam zainstalowanego tylko jednego systemu,wole mieć zawsze jakąś alternatywe, bo czy można mieć np. Windows XP  jako 100% pewny system operacyjny ? albo viste ? czy jakikolwiek inny ?

Ktoś powie mi nigdy nie padł taki czy taki system,czy to będzie linux czy Mac Os czy jeszcze jakiś inny.Ale zawsze znajdzie sie ktoś co powie że mu właśnie ten system padł i tak naprawde moim zdaniem nie ma 100% pewnego niezawodnego systemu.



Osobiście wole mieć zawsze jakąś alternatywe i obecnie mam 3 systemy na kompie. XP-ka bo działa mi na nim telewizja , windows 7 32 bit alternatywnie i rozwojowo, windows 7 64 bit dla porównania.

Mam poinstalowane naprawde full programów na windows 7 32 bit i wszystko działa,zarówno biurowe,graficzne oraz inne różne programy użytkowe :

Acronis True Image Home [polski (polska)]                                                   
    Adobe Acrobat 7.0 Professional - Czech, Polish, Greek                                             
    Adobe Anchor Service CS3                                                                     
    Adobe Asset Services CS3                                                                         
    Adobe Bridge 1.0                                                                     
    Adobe Bridge CS3                                                                                 
    Adobe Bridge Start Meeting                                                                     
    Adobe Camera Raw 4.0                                                                           
    Adobe CMaps                                                                                   
    Adobe Common File Installer                                                               
    Adobe Creative Suite 2                                                                               
    Adobe Default Language CS3                                                                     
    Adobe Device Central CS3                                                                       
    Adobe Dreamweaver CS3                                                                         
    Adobe Dreamweaver CS3                                                                           
    Adobe ExtendScript Toolkit 2                                                                   
    Adobe Extension Manager CS3                                                                   
    Adobe Flash Player 10 ActiveX                                                                       
    Adobe Flash Player 10 Plugin                                                                         
    Adobe Help Center 1.0                                                                 
    Adobe Help Viewer CS3                                                                           
    Adobe Illustrator CS2 [polski (polska)]                                                 
    Adobe InDesign CS2 [polski (polska)]                                                   
    Adobe PDF Library Files                                                                       
    Adobe Photoshop CS2 [polski (polska)]                                                         
    Adobe Setup                                                                                   
    Adobe Stock Photos 1.0                                                                       
    Adobe SVG Viewer 3.0                                                                           
    Adobe Type Support                                                                             
    Adobe Update Manager CS3                                                                     
    Adobe Version Cue CS3 Client                                                                     
    Advanced SystemCare 3                                                                       
   
    Alcohol 52%
                                                                     
    ALLPlayer V3.1                                                                                       
    Archiwizator WinRAR                                                                                   
    Ashampoo WinOptimizer 2009 Advanced                                                         
    Autodesk 3ds Max Design 2009 32-bit Additional Maps and Material Libraries                   
    Autodesk 3ds Max Design 2009 32-bit Architectural Materials Library                           
    Autodesk 3ds Max Design 2009 32-bit Movies                                                   
    Autodesk 3ds Max Design 2009 32-bit ProMaterials™ Library                                     
    Autodesk 3ds Max Design 2009 32-bit Vault 2008 Plug-In                                       
    Autodesk 3ds Max Design 2009 32-bit Vault 2009 Plug-In                                       
    Autodesk 3ds Max Design 2009 32-bit                                                           
    Autodesk Backburner 2008.1                                                                 
    Bluerock Technologies Flight Studio 3ds Max Design 2009 32-bit                               
    Brother MFL-Pro Suite [polish]                                                               
    CCleaner (remove only)                                                                                                   
    ChomikBox

    DC++ 0.699                                                                                                                                                             
    ESET NOD32 Antivirus                                                                     
    Expressivo                                                                                                   
    FBX Plugin 2009.0 for Max 2009                                                                       
    ffdshow [rev 2787] [2009-03-17]                                                               
    Futuremark SystemInfo [english]                                                           
    Magic ISO Maker v5.5 (build 0274)                                                                                                                           
                                               
    Microsoft Office Access MUI (Polish) 2007 [polski (polska)]                         
    Microsoft Office Enterprise 2007                                                   
    Microsoft Office Enterprise 2007                                                   
    Microsoft Office Excel MUI (Polish) 2007 [polski (polska)]                         
    Microsoft Office Groove MUI (Polish) 2007 [polski (polska)]                         
    Microsoft Office InfoPath MUI (Polish) 2007 [polski (polska)]                       
    Microsoft Office OneNote MUI (Polish) 2007 [polski (polska)]                       
    Microsoft Office Outlook MUI (Polish) 2007 [polski (polska)]                       
    Microsoft Office PowerPoint MUI (Polish) 2007 [polski (polska)]                     
    Microsoft Office Proof (English) 2007                                             
    Microsoft Office Proof (German) 2007 [niemiecki (niemcy)]                           
    Microsoft Office Proof (Polish) 2007 [polski (polska)]                             
    Microsoft Office Proofing (Polish) 2007 [polski (polska)]                         
    Microsoft Office Proofing Tools 2007 Service Pack 2 (SP2)                                                                     
    Microsoft Office Proofing Tools 2007 Service Pack 2 (SP2)                                                                           
    Microsoft Office Publisher MUI (Polish) 2007 [polski (polska)]                     
    Microsoft Office Shared MUI (Polish) 2007 [polski (polska)]                         
    Microsoft Office Word MUI (Polish) 2007 [polski (polska)]                           
    Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable                                             
    Microsoft Visual C++ 2005 Redistributable                                               
   
    Mozilla Firefox (3.0.10)                                                               
    NAPIPROJEKT 1.0.6.2                                                                                   
    Nero 8                                                                                     
    neroxml                                                                                     
   
    NOD32 v3.0.642
                                     
    Nowe Gadu-Gadu                                                                                       
    NVIDIA Drivers                                                                                 
    NVIDIA PhysX                                                                             
    Real Alternative 1.9.0                                                                       
    Realtek High Definition Audio Driver [polish]                                           
    Security Update for Microsoft Office PowerPoint 2007 (KB957789)                                                                     
    Smart Defrag 1.11                                                                                     
    Suite Specific [polski (polska)]                                                             
    Sunrise Seven Beta                                                                                   
    Turbo Squid Tentacles 3ds Max 2009 32-bit                                                   
    UltraISO Premium V9.33                                                                                                                                               
    Update for 2007 Microsoft Office System (KB967642)                                                                                   
    Update for Outlook 2007 Junk Email Filter (kb968503)
    uTorrent                                                                               
    VMware ThinApp                                                                           
    Vtune 7.4                                                                                             
    xplorer 2 professional                                                                                                         
    Xvid 1.2.1 final
       
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2009, 20:15:11 wysłana przez 1heniu »
C2D E4500@2x2,8GHz/ASUS P5GZ-MX/2x1GB-DDR2-1024MHz/3xHDD 40+40+500GB/GF9400GT-1GB/Fortron 450W/  PVA SyncMaster 173P+/Windows XP x86 + XP x64 +Win.7 x86

Odp: Czy 7 RC nadaje się już do pracy jako jedyny system operacyjny ?
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Maj 2009, 20:50:48 »
Heniu,
dzięki za konkrety. Zainstalowałeś chyba wszystko co mnie interesuje a skoro działa to znaczy się jest dobrze :)
W międzyczasie postawiłem sevena RC na desktopie syna i wszystko chodzi jak burza - syn już nie chce rozstawać się z "7".
Pora na lapa żony a na końcu zabieram się za moją Toshibę. Byłoby fajnie jakby działał wbudowany bluetooth bo używam go via Nokia PC Suite + modem komórki do łączności ze światem gdy jestem w terenie.

Odp: Czy 7 RC nadaje się już do pracy jako jedyny system operacyjny ?
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Maj 2009, 21:20:12 »
do ewentualnego przyspieszenia i zminimalizowania użycia RAM polecam wszystkim programik " Advanced SystemCare 3 " zarówno na system 32 jak i 64 bit.
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2009, 21:25:17 wysłana przez 1heniu »
C2D E4500@2x2,8GHz/ASUS P5GZ-MX/2x1GB-DDR2-1024MHz/3xHDD 40+40+500GB/GF9400GT-1GB/Fortron 450W/  PVA SyncMaster 173P+/Windows XP x86 + XP x64 +Win.7 x86

Odp: Czy 7 RC nadaje się już do pracy jako jedyny system operacyjny ?
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Maj 2009, 09:46:26 »
Ja używam beta 7000  juz od wyjscia a pozniej 7100 i bezproblemowo sprawdza sie on jako jedyny windows.
Jedynie jeden program mi nie działał Ala Księgowość ale to nie przez W7 tylko przez to że mam 64bitowy win.

Odp: Czy 7 RC nadaje się już do pracy jako jedyny system operacyjny ?
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Maj 2009, 10:41:37 »
Witam także mam "notka biznesowego" Dell e4300. Mam zainstalowane 3 systemy. Xp pro SP3, windows 7 RC build 7100 x64 + spolszczenie by sCooBy, i Linuxa Kubuntu. Wracając do 7 - zainstalowała się bezproblemowo a brakujące specyfikowane sterowniki (bluetootch, karty szyfrujące, ... ) poszły mi normalnie od visty x64, także podejrzewam że nie będzie problemów z biznesową tecrą i "7". Nie mam też problemów z instalacją wszelakiego softu, owszem różnego rodzaju jakieś programy "specjalizowane" zrobione starymi kompilatorami mogą stwarzać jakieś problemy tak jak np mój ulubiony cinemaplayer który jest chyba skompilowany jakimś staruśkim delphi.
XP jest po to że czasem jakieś dziwne programy (jeszcze DOS-owe, i stare pod windę) muszę odpalić a tak używam 7 bez żadnych problemów.
pozdrawiam

Odp: Czy 7 RC nadaje się już do pracy jako jedyny system operacyjny ?
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Maj 2009, 10:43:14 »
Jestem pod wrażeniem że udało się uruchomić sevena na starym lapie "Maxdata Eco 4200", który poza słabiutkimi parametrami (Celeron 1,3 GHz) nie miał nigdy żadnych sterowników do Visty a strona wsparcia technicznego Maxdaty przestała istnieć w związku z upadkiem tego producenta.
Mam tylko mały problem ze sterem do zintegrowanej karty graficznej Intela bo choć ster działa to ciągle próbuje się instalować i żąda restartu ale jak znam życie to rozwiązanie się szybko znajdzie. A poza tym jest miód z tym sevenem :)

Dziś zabieram się za moją Tecrę. I tu się zastanawiam czy warto przejść z XP prof bezpośrednio na 7 RC czy też zainstalować najpierw Vistę business żeby zaciągnąć sterowniki z płytki. Nie ukrywam że największa niewiadoma to jak dla mnie obsługa wbudowanego bluetootha Toshiby, który pod XP chodzi idealnie (cała masa różnych profili w standardzie 2.1).
Czy może zdać się ne inteligencję sevena że znajdzie sobie wszystkie stery w sieci? Będę wdzięczny za podpowiedź ;)
« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2009, 10:53:21 wysłana przez niezawodny »