TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Awaria serwerów GG

Offline req

Awaria serwerów GG
« dnia: 21 Maj 2009, 23:05:07 »
Doszło do tego, na co narzeka dosyć spora część użytkowników popularnego protokołu jakim jest Gadu-Gadu. Do padu na ogromną skalę. Wg rzecznika spółki padła cała serwerownia, żaden serwer nie jest w tej chwili on-line, a awaria trwa od wczesnych godzin wieczornych (18-19). Sytuacja z biegiem czasu się stabilizuje, o czym zapewnia rzecznik, a świadczą o tym także serwery, które przez jakiś czas są on-line. Tylko nielicznym udaje się z nimi połączyć.

Nie lepiej więc korzystać z protokołów alternatywnych? Znanego i jakże zachwalanego przez głośnych przeciwników GG - Jabbera? Jabber na całym świecie ma wiele milionów użytkowników, aczkolwiek w Polsce cieszy się znikomą popularnością. Jabber ma pewne zalety, np. praktycznie każdy może postawić swój własny serwer i cieszyć się stabilnym protokołem. Multum komunikatorów obsługujących Jabbera jest też sporym plusem. Jednak dla przeciętnego użytkownika, który z internetu korzysta po to, by poczytać sobie news'y, przeglądać nk ;), kontaktować się ze znajomymi.. Jabber jest czymś zupełnie obcym, a posiadanie zainstalowanego GG jest czymś oczywistym.

Pozostaje również bardzo funkcjonalna usługa prosto od Microsoftu, jaką jest Windows Live. W najnowszej wersji, w pełnym pakiecie oferuje szereg bardzo ciekawych funkcjonalności. Messenger jest bardzo popularny na zachodzie.

Sam bardzo lubię protokół GG. Mam dzięki niemu dostęp do większości, 99% znajomych. Z Jabbera nie korzystam, bo tam nie miałbym ich wcale. A wy co o tym myślicie?
« Ostatnia zmiana: 21 Maj 2009, 23:07:51 wysłana przez req »

Odp: Awaria serwerów GG
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Maj 2009, 23:14:09 »
Nonono ...  ale jaja ;p Fakt serwery nie działają, jednak fana sytuaca . Już tłumaczę - siedzę sobie w domu, pada deszcz  - straszna burza , nagle wali piorun buuuuch , nie ma prądu , ale zaraz uruchomiłem generator prądu , ale patrze - gg nie działa i tam mysle czy może to od tego pioruna ? Ale jednak nie ;p

Swoą drogą tak dochodowy interes powinien zadbać o dobre serwery ( mniemam , że od przeciążenia padły ) . Sam chciałbym przejść na cos innego - ale po cóż , jak mam większość znajomych na gg ?

To , że firma się stacza zauważyłem od gg 7.0 a przy 8.0 była tragedia  , a zwisy serwerów to potwierdzają . Ja zostaje przy gg 6.1 - za czasów premiery tego klienta nie było zwisów , jak i ta wersja jest najbardzie stabilna i ergonomiczna .

Offline req

Odp: Awaria serwerów GG
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Maj 2009, 23:24:35 »
Jeśli chodzi o komunikator, który obsługuje protokół GG z całego serca polecam Konnekta. Jestem jego użytkownikiem jeszcze z czasów jego świetności, jeszcze kiedy projekt był rozwijany. Konnekt to multikomunikator, z obsługą wtyczek, dzięki którym program zyskuje nowe możliwości, lecz nie zaśmieca się, nie spowalnia. Ostatnio ktoś się zachwycał nad ergonomią Tlena, pokazał nawet screen'a ze zużycia zasobów. Było to jakieś 11 000K o ile dobrze pamiętam. U mnie konnekt przy uruchomionym protokole GG i Tlenie pochłania 6000-7000K. Jest bardzo elastyczny, można go dowolnie konfigurować. Pełna obsługa transferu plików, obrazków itp itd. Mógłbym zachwalać go godzinami, ale to nie ten wątek. W takiej sytuacji jak ta warto korzystać z Konnekta z powodu możliwości edycji listy serwerów, z którymi ma się łączyć protokół.

Jeśli chodzi o serwerownię w pełni zgadzam się o to, że trzeba dbać o sprzęt, jednak należy pamiętać, że nawet największym zdarzają się wpadki i mają do nich prawo ;) Przecież sieć GG obsługuje dziennie wiele milionów osób. Dziś wydarzyło się coś o wiele poważniejszego, gdyż nie działają żadne serwisy GG Network, typu strona główna GG, Blip itp.

ziebal

Odp: Awaria serwerów GG
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Maj 2009, 07:39:21 »
Ja używam Pidgina i aktywnie zachęcam znajomych do przejścia z GG na Google Talk :)

Jeśli GG po raz kolejny dało ciała na całej lini to może zamiast tworzyć swoją sieć GSM (kolejny wirtualny operator - GaduAir) powinni otworzyć kolejną serwerownie w zupełnie innym miejscu polski?

Offline Ukey

Odp: Awaria serwerów GG
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Maj 2009, 11:59:55 »
Jeśli chodzi o komunikator, który obsługuje protokół GG z całego serca polecam Konnekta. Jestem jego użytkownikiem jeszcze z czasów jego świetności, jeszcze kiedy projekt był rozwijany. Konnekt to multikomunikator, z obsługą wtyczek, dzięki którym program zyskuje nowe możliwości, lecz nie zaśmieca się, nie spowalnia. Ostatnio ktoś się zachwycał nad ergonomią Tlena, pokazał nawet screen'a ze zużycia zasobów. Było to jakieś 11 000K o ile dobrze pamiętam. U mnie konnekt przy uruchomionym protokole GG i Tlenie pochłania 6000-7000K. Jest bardzo elastyczny, można go dowolnie konfigurować. Pełna obsługa transferu plików, obrazków itp itd. Mógłbym zachwalać go godzinami, ale to nie ten wątek. W takiej sytuacji jak ta warto korzystać z Konnekta z powodu możliwości edycji listy serwerów, z którymi ma się łączyć protokół.

Jeśli chodzi o serwerownię w pełni zgadzam się o to, że trzeba dbać o sprzęt, jednak należy pamiętać, że nawet największym zdarzają się wpadki i mają do nich prawo ;) Przecież sieć GG obsługuje dziennie wiele milionów osób. Dziś wydarzyło się coś o wiele poważniejszego, gdyż nie działają żadne serwisy GG Network, typu strona główna GG, Blip itp.


Tez go mam jednak na W7 nie dziala auto znikanie ;/ W WXP i WV ustawilem sobie by najechac na lewa krawedz monitora i sie pojawial pozjniej "zjechac" i znikal. W W7 niestety nie znika i pozostaje "cos" :/ Czy tez tak masz ?
Problem pisac GG 1405174